Beschuldigers Epstein blij met arrestatie vertrouweling Maxwell
NEW YORK (ANP) - Vrouwen die multimiljonair Jeffrey Epstein beschuldigden van seksueel misbruik, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van zijn voormalige vertrouweling Ghislaine Maxwell. Zij wordt ervan beschuldigd slachtoffers te hebben gezocht voor haar ex-vriend.
"Vandaag kunnen de andere Epstein-overlevers en ik opgelucht ademhalen", zei Jennifer Araoz, die zegt te zijn misbruikt door Epstein. De arrestatie van Maxwell betekent volgens haar dat slachtoffers toch nog enige rechtvaardigheid kunnen verwachten.
Aanklagers zeggen dat Maxwell een "cruciale rol" speelde rond het misbruik. Ze won het vertrouwen van meisjes en zou "seksueel misbruik hebben genormaliseerd" door over seksuele onderwerpen te praten of zich uit te kleden in het bijzijn van de jonge vrouwen.
Massages
Maxwell was volgens aanklagers op de hoogte van de voorkeur van haar ex-vriend voor jonge vrouwen en wist wat hen te wachten stond. Ze zou de meisjes ook hebben aangemoedigd Epstein te masseren. Slachtoffers waren daarbij soms geheel of gedeeltelijk naakt.
"De pijn die ze heeft veroorzaakt zal nooit weggaan, maar vandaag is een stap gezet richting heling", zegt de advocate van meerdere van de vrouwen. "Ik ben zo trots dat de vrouwen die we de afgelopen zes jaar hebben vertegenwoordigd hun strijd voor rechtvaardigheid nooit hebben opgegeven."
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse actrice Hayden Panettiere is op 36-jarige leeftijd overleden. Haar vertegenwoordiger heeft haar overlijden bevestigd aan ABC News. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
6 minuten geledenMANDELIEU-LA-NAPOULE (ANP) - Tien mensen zijn zondagavond gewond geraakt bij een botsing tussen twee boten voor de Zuid-Franse kust. Drie van hen raakten zwaargewond. Hulpdiensten zoeken naar iemand die mogelijk wordt vermist, melden lokale media, waaronder Nice-Matin.
22 minuten geledenKINSHASA (ANP) - De ebola-uitbraak in Congo heeft inmiddels 2325 mensen het leven gekost. Daarmee is het de dodelijkste uitbraak van het virus ooit in het land, blijkt zondag uit cijfers van de Congolese overheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het Pentagon opdracht gegeven gezamenlijke militaire oefeningen met Zuid-Korea "aanzienlijk" terug te schroeven, meldt hij op Truth Social. De oefeningen beginnen maandag en zijn onder meer bedoeld om de landen voor te bereiden op een eventueel conflict met Noord-Korea.
4 uur geledenMONSCHAU (ANP/DPA) - In de Duitse grensplaats Monschau zijn inwoners geëvacueerd vanwege de grote natuurbrand in de Belgische Hoge Venen. De autoriteiten hebben bewoners van zeventien huizen opgedragen onmiddellijk te vertrekken. Het gaat om maximaal dertig mensen.
6 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in Luik opent een onderzoek naar de oorzaak van de grote natuurbrand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Vooralsnog wordt rekening gehouden met "onopzettelijke brandstichting", maar het OM benadrukt dat dit in de loop van het onderzoek nog kan veranderen.
6 uur geledenZARAGOZA (ANP/AFP) - Bij het blussen van een natuurbrand in de Spaanse regio Aragón is een militair omgekomen. President van de regio Jorge Azcón heeft de familie en collega's van het slachtoffer gecondoleerd op X.
7 uur geleden