Beschuldigers Epstein blij met arrestatie vertrouweling Maxwell
NEW YORK (ANP) - Vrouwen die multimiljonair Jeffrey Epstein beschuldigden van seksueel misbruik, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van zijn voormalige vertrouweling Ghislaine Maxwell. Zij wordt ervan beschuldigd slachtoffers te hebben gezocht voor haar ex-vriend.
"Vandaag kunnen de andere Epstein-overlevers en ik opgelucht ademhalen", zei Jennifer Araoz, die zegt te zijn misbruikt door Epstein. De arrestatie van Maxwell betekent volgens haar dat slachtoffers toch nog enige rechtvaardigheid kunnen verwachten.
Aanklagers zeggen dat Maxwell een "cruciale rol" speelde rond het misbruik. Ze won het vertrouwen van meisjes en zou "seksueel misbruik hebben genormaliseerd" door over seksuele onderwerpen te praten of zich uit te kleden in het bijzijn van de jonge vrouwen.
Massages
Maxwell was volgens aanklagers op de hoogte van de voorkeur van haar ex-vriend voor jonge vrouwen en wist wat hen te wachten stond. Ze zou de meisjes ook hebben aangemoedigd Epstein te masseren. Slachtoffers waren daarbij soms geheel of gedeeltelijk naakt.
"De pijn die ze heeft veroorzaakt zal nooit weggaan, maar vandaag is een stap gezet richting heling", zegt de advocate van meerdere van de vrouwen. "Ik ben zo trots dat de vrouwen die we de afgelopen zes jaar hebben vertegenwoordigd hun strijd voor rechtvaardigheid nooit hebben opgegeven."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis Katie Zacharia heeft toegegeven dat ze nooit is geslaagd voor het zogenoemde bar-examen dat nodig is om advocaat te worden in de Verenigde Staten.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een schande dat zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aanvallen op Russische raffinaderijen heeft hervat. Trump voegde daar in een interview met Newsmax aan toe dat Zelensky met de actie de wereldwijde energieprijzen opdrijft.
3 uur geledenBEND (ANP/AFP/RTR) - Bij de schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn drie kinderen en een lerares omgekomen. Dat bevestigde de politie in de plaats Bend donderdagavond plaatselijke tijd. De jonge slachtoffers waren 5, 8 en 11 jaar oud. Een 7-jarig kind en een lerares verkeren in kritieke toestand.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - In delen van de Oekraïense hoofdstad Kyiv en de omliggende regio is de elektriciteit uitgevallen na een Russische aanval op cruciale energie-infrastructuur. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Volgens burgemeester Vitali Klitsjko heeft schade bij een nutsbedrijf ook gezorgd voor problemen met de waterdruk in de stad.
4 uur geledenBEND (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn meerdere slachtoffers gevallen. Volgens Amerikaanse media zijn vier mensen omgekomen. Onder meer CNN meldt dat drie van de dodelijke slachtoffers kinderen zijn.
6 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro levert in de peilingen iets van zijn voorsprong op de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva in. Bolsonaro zou volgens een nieuwe peiling van bureau Datafolha nu 47 procent van de stemmen krijgen tegenover 45 procent voor Lula.
6 uur geledenCALAIS (ANP) - Het aantal zwaargewonden als gevolg van het ongeluk tussen een minibusje en een vrachttrein aan de Franse kant van de Kanaaltunnel is bijgesteld naar twee. Dat melden de lokale autoriteiten tijdens een persmoment ter plaatse. Eerder spraken Franse media nog van vijf zwaargewonden.
8 uur geleden