Beschuldigers Epstein blij met arrestatie vertrouweling Maxwell
NEW YORK (ANP) - Vrouwen die multimiljonair Jeffrey Epstein beschuldigden van seksueel misbruik, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van zijn voormalige vertrouweling Ghislaine Maxwell. Zij wordt ervan beschuldigd slachtoffers te hebben gezocht voor haar ex-vriend.
"Vandaag kunnen de andere Epstein-overlevers en ik opgelucht ademhalen", zei Jennifer Araoz, die zegt te zijn misbruikt door Epstein. De arrestatie van Maxwell betekent volgens haar dat slachtoffers toch nog enige rechtvaardigheid kunnen verwachten.
Aanklagers zeggen dat Maxwell een "cruciale rol" speelde rond het misbruik. Ze won het vertrouwen van meisjes en zou "seksueel misbruik hebben genormaliseerd" door over seksuele onderwerpen te praten of zich uit te kleden in het bijzijn van de jonge vrouwen.
Massages
Maxwell was volgens aanklagers op de hoogte van de voorkeur van haar ex-vriend voor jonge vrouwen en wist wat hen te wachten stond. Ze zou de meisjes ook hebben aangemoedigd Epstein te masseren. Slachtoffers waren daarbij soms geheel of gedeeltelijk naakt.
"De pijn die ze heeft veroorzaakt zal nooit weggaan, maar vandaag is een stap gezet richting heling", zegt de advocate van meerdere van de vrouwen. "Ik ben zo trots dat de vrouwen die we de afgelopen zes jaar hebben vertegenwoordigd hun strijd voor rechtvaardigheid nooit hebben opgegeven."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben uitspraken van de extremistische Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir over het doden van Palestijnen veroordeeld. Eerder deden ook Frankrijk en Duitsland dat al. Een woordvoerder van de VN noemde de uitspraken afschuwelijk, schandalig, ontmenselijkend en gevaarlijk.
53 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-chirurg Joël Le Scouarnec wordt verdacht van nog meer kindermisbruik. Hij kreeg vorig jaar twintig jaar gevangenisstraf voor de aanranding en verkrachting van 299 patiënten, vooral kinderen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt later dit jaar de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un te ontmoeten. Eerder berichtten Amerikaanse media al over de wens daartoe van Trump, nadat de Verenigde Staten militaire oefeningen met Zuid-Korea plotseling flink terugschaalden.
3 uur geledenLUIK (ANP/BELGA/AFP) - De laatste evacuatiebevelen vanwege de brand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen zijn opgeheven. Dat betekent dat in België zo'n honderd mensen naar huis mogen en net over de grens met Duitsland nog eens dertig anderen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van vorige maand 1243 meer personen overleden dan normaal. Juli was de warmste ooit gemeten in het land, met een gemiddelde temperatuur van 24,9 graden.
5 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - De inkorting van gezamenlijke militaire oefeningen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea laat Noord-Korea koud, zegt de invloedrijke zus van de leider van het land. De geste van de Amerikaanse president Donald Trump doet volgens Kim Yo-jong niets af aan de "vijandelijke" houding van de VS. Ze zegt ook niets te weten van contact tussen haar broer en Trump, waarop die laatste zinspeelde.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gezegd een intern onderzoek te hebben ingesteld naar de dood in de Gazastrook van de 5-jarige Hind Rajab begin 2024. Het is volgens het leger een juridische verplichting "uitzonderlijke incidenten tijdens gevechten te onderzoeken".
7 uur geleden