Beschuldigde tennisser Zverev juicht onderzoek ATP toe
INDIAN WELLS (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev is heel blij dat de ATP onderzoek gaat doen naar beschuldigingen van huiselijk geweld die tegen hem zijn gedaan. "Ik ben eerlijk gezegd blij dat dit eindelijk gebeurt", zei de olympisch kampioen van Tokio. "Ik heb hier maanden om gevraagd. De ATP heeft er eigenlijk een jaar te lang mee gewacht. Het is voor mij heel moeilijk om mijn naam te zuiveren, dat kan alleen met zo'n onderzoek."
De 24-jarige Duitser, nummer 4 van de wereld, wordt beschuldigd door zijn ex-vriendin Olga Sjaripova. De Russin bracht vorig jaar naar buiten dat Zverev haar tijdens hun relatie fysiek en geestelijk zou hebben mishandeld. Zo zou de tennisser haar in 2019 tijdens het masterstoernooi in Shanghai hebben geslagen en bij de keel hebben gegrepen toen ze uit de douche kwam op hun hotelkamer. Sjaripova beweert dat het misbruik haar zelfs tot een poging tot zelfmoord had aangezet.
Zverev ontkent de beschuldigingen. "We hadden onze ups en downs, maar het beeld van hoe onze relatie in het openbaar wordt beschreven, klopt niet. Het was gewoon niet zo. Dat is niet wie ik ben, zo ben ik niet opgevoed door mijn ouders", zei hij vorig jaar al. Toch bleven de aantijgingen steeds terugkomen. Na de Spelen zette Zverev zijn advocaten aan het werk om een einde te maken aan publicaties over de in zijn ogen "lasterlijke en valse" beschuldigingen.
De ATP kondigde maandag een intern onderzoek aan. "Dit gaat al een jaar zo door en ik kan niet veel meer doen om mijn naam te zuiveren. Hopelijk gaat dit onderzoek door een derde partij daar eindelijk voor zorgen en kunnen we dit achter ons laten", aldus de winnaar van zeventien ATP-toernooien. Zverev sloeg in zijn carrière al bijna 27 miljoen dollar aan prijzengeld bij elkaar, omgerekend ruim 23 miljoen euro.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
18 uur geleden