Beschuldigde D66'er: ik werk mee aan onderzoek
DEN HAAG (ANP) - De prominente D66'er die in een anoniem bericht van seksuele intimidatie wordt beschuldigd, vindt het "goed dat D66 een zorgvuldig onderzoek instelt". Het gaat om lobbyist en D66-strateeg Frans van Drimmelen, die "volledig" zal meewerken aan het onderzoek. "Ik zie met vertrouwen de uitkomst tegemoet."
Partijleider Sigrid Kaag meldde donderdag dat ze het partijbestuur heeft gevraagd een extern onderzoek te laten doen naar de aantijgingen.
"Een anoniem artikel schetst een situatie en doet insinuaties waarin ik mij absoluut niet herken", zegt Van Drimmelen in een reactie. "Los van mijn persoonlijke emotie, vind ik het verschrikkelijk dat deze berichtgeving organisaties raakt zoals D66 en ons adviesbureau; omgevingen waar we grensoverschrijdend gedrag niet tolereren."
Zakelijke partners
De zakelijke partners van Van Drimmelen melden "enorm geschrokken te zijn" van het bericht. "Het is een complete verrassing, een donderslag bij heldere hemel" zegt Marieke van der Werf, een van de drie partners. Van Drimmelen staat hangende het onderzoek op non-actief. In een verklaring stellen de partners dat ze het onderzoek van D66 steunen "omdat we grensoverschrijdend gedrag op geen enkele manier tolereren. Ze vinden het voor nu het beste als Frans, lopende het onderzoek, tijdelijk zijn taken aan de collega’s overdraagt. Frans kan zich hierin vinden."
Van der Werf benadrukt dat "er op dit moment geen enkele aanleiding is om zelf onderzoek te doen" naar mogelijk wangedrag van Van Drimmelen tegenover medewerkers. Bij de leiding en bij de vertrouwenspersoon van het kantoor, waar 27 mensen werken, zijn volgens haar geen meldingen bekend, ook niet in het verleden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
10 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
12 uur geleden