Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beschuldigde D66'er: ik werk mee aan onderzoek

Beschuldigde D66'er: ik werk mee aan onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De prominente D66'er die in een anoniem bericht van seksuele intimidatie wordt beschuldigd, vindt het "goed dat D66 een zorgvuldig onderzoek instelt". Het gaat om lobbyist en D66-strateeg Frans van Drimmelen, die "volledig" zal meewerken aan het onderzoek. "Ik zie met vertrouwen de uitkomst tegemoet."

Partijleider Sigrid Kaag meldde donderdag dat ze het partijbestuur heeft gevraagd een extern onderzoek te laten doen naar de aantijgingen.

"Een anoniem artikel schetst een situatie en doet insinuaties waarin ik mij absoluut niet herken", zegt Van Drimmelen in een reactie. "Los van mijn persoonlijke emotie, vind ik het verschrikkelijk dat deze berichtgeving organisaties raakt zoals D66 en ons adviesbureau; omgevingen waar we grensoverschrijdend gedrag niet tolereren."

Zakelijke partners

De zakelijke partners van Van Drimmelen melden "enorm geschrokken te zijn" van het bericht. "Het is een complete verrassing, een donderslag bij heldere hemel" zegt Marieke van der Werf, een van de drie partners. Van Drimmelen staat hangende het onderzoek op non-actief. In een verklaring stellen de partners dat ze het onderzoek van D66 steunen "omdat we grensoverschrijdend gedrag op geen enkele manier tolereren. Ze vinden het voor nu het beste als Frans, lopende het onderzoek, tijdelijk zijn taken aan de collega’s overdraagt. Frans kan zich hierin vinden."

Van der Werf benadrukt dat "er op dit moment geen enkele aanleiding is om zelf onderzoek te doen" naar mogelijk wangedrag van Van Drimmelen tegenover medewerkers. Bij de leiding en bij de vertrouwenspersoon van het kantoor, waar 27 mensen werken, zijn volgens haar geen meldingen bekend, ook niet in het verleden.

Meer uit Binnenland

Rijkswaterstaat: Ochtendspits derde drukste sinds 2020

DEN HAAG (ANP) - De ochtendspits van maandag staat op de derde plek van drukste ochtendspitsen sinds 2020. Dat blijkt uit data van Rijkswaterstaat (RWS).

35 minuten geleden
Geen treinen in regio Amsterdam en rond Schiphol

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de winterse weersomstandigheden rijden er maandagochtend geen treinen in de regio Amsterdam. Dat meldt de NS. Ook rond Schiphol ligt het treinverkeer plat. De verwachting is dat de hinder nog de rest van de ochtend duurt. De NS raadt reizigers van en naar de hoofdstad aan hun reis uit te stellen. Ook moeten zij er rekening mee houden dat treinen kort voor vertrek nog kunnen uitvallen, aldus de spoorvervoerder.

40 minuten geleden
Geen treinen van en naar Amsterdam Centraal

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de winterse weersomstandigheden rijden er maandagochtend geen treinen in de regio Amsterdam. Dat meldt de NS. Ook rond Schiphol ligt het treinverkeer plat. De verwachting is dat de hinder nog de rest van de ochtend duurt. De NS raadt reizigers van en naar de hoofdstad aan hun reis uit te stellen. Ook moeten zij er rekening mee houden dat treinen kort voor vertrek nog kunnen uitvallen, aldus de spoorvervoerder.

1 uur geleden
Maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid door winterweer

UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid op de wegen. De teller stond even na 9.30 uur op 6.590.776 kilo, is te zien op de Strooikaart van de wegbeheerder.

1 uur geleden
Stadsherstel zamelt ruim 92.000 euro in voor herstel Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel heeft tot zondagavond 92.779 euro ingezameld om de Vondelkerk in Amsterdam te herstellen, meldt de organisatie op haar website. Het geld om de op nieuwjaarsnacht door brand verwoeste kerk weer op te bouwen, kwam van 1365 donateurs.

1 uur geleden
Toe- en afritten dicht door gladheid, verkeer komt heuvel niet op

UTRECHT (ANP) - Door de gladheid zijn meerdere verbindingswegen, toe- en afritten dicht, meldt Rijkswaterstaat. "Het verkeer staat vast en komt de heuvel niet op."

1 uur geleden
Veel wisselstoringen op spoor, aannemers ProRail langer onderweg

UTRECHT (ANP) - Aannemers van ProRail die maandagochtend zijn ingeschakeld om wisselstoringen op het spoor te repareren, zijn in verband met het winterse weer langer onderweg dan gebruikelijk. "Zij komen met de auto en hebben te maken met gladheid en files, dus hun aanrijdtijd is langer dan normaal", zegt een woordvoerder van de spoorbeheerder. Het kan daarom nog even duren voordat de hinder op het spoor voorbij is.

2 uur geleden