Beschuldigde D66'er: ik werk mee aan onderzoek
DEN HAAG (ANP) - De prominente D66'er die in een anoniem bericht van seksuele intimidatie wordt beschuldigd, vindt het "goed dat D66 een zorgvuldig onderzoek instelt". Het gaat om lobbyist en D66-strateeg Frans van Drimmelen, die "volledig" zal meewerken aan het onderzoek. "Ik zie met vertrouwen de uitkomst tegemoet."
Partijleider Sigrid Kaag meldde donderdag dat ze het partijbestuur heeft gevraagd een extern onderzoek te laten doen naar de aantijgingen.
"Een anoniem artikel schetst een situatie en doet insinuaties waarin ik mij absoluut niet herken", zegt Van Drimmelen in een reactie. "Los van mijn persoonlijke emotie, vind ik het verschrikkelijk dat deze berichtgeving organisaties raakt zoals D66 en ons adviesbureau; omgevingen waar we grensoverschrijdend gedrag niet tolereren."
Zakelijke partners
De zakelijke partners van Van Drimmelen melden "enorm geschrokken te zijn" van het bericht. "Het is een complete verrassing, een donderslag bij heldere hemel" zegt Marieke van der Werf, een van de drie partners. Van Drimmelen staat hangende het onderzoek op non-actief. In een verklaring stellen de partners dat ze het onderzoek van D66 steunen "omdat we grensoverschrijdend gedrag op geen enkele manier tolereren. Ze vinden het voor nu het beste als Frans, lopende het onderzoek, tijdelijk zijn taken aan de collega’s overdraagt. Frans kan zich hierin vinden."
Van der Werf benadrukt dat "er op dit moment geen enkele aanleiding is om zelf onderzoek te doen" naar mogelijk wangedrag van Van Drimmelen tegenover medewerkers. Bij de leiding en bij de vertrouwenspersoon van het kantoor, waar 27 mensen werken, zijn volgens haar geen meldingen bekend, ook niet in het verleden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.
49 minuten geledenBREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.
1 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse queerorganisaties zetten samen met burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom een eerste juridische stap tegen Meta om de verwijdering van tientallen Instagram-accounts aan te vechten. Het moederbedrijf van het platform handelt tegen de wet door accounts zonder geldige reden en bezwaarprocedure te sluiten, stellen onder meer COC Nederland, Club Church en No Limits! Art Castle.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kan vanaf woensdag "eerder en gerichter" waarschuwen voor gevaarlijk weer, doordat een wettelijke regeling is aangepast. Het weerinstituut meldt dat bijvoorbeeld burgers, veiligheidsregio's en waterschappen zich hierdoor beter kunnen voorbereiden op extreem weer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal flexwoningen valt tegen, schrijft de Algemene Rekenkamer, die het overheidsbeleid op dat gebied beoordeelt als "matig". Doelen die onder eerdere ministers zijn gesteld, zoals de bouw van 15.000 van deze tijdelijke woningen per jaar, werden "ruimschoots niet gehaald".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid trekt veel geld uit voor veiligheid, maar of dat werkt en tot resultaat leidt, is onzeker. Dat constateert de Algemene Rekenkamer in de verantwoordingsstukken over 2025. De Nationale Veiligheidsstrategie is "op papier" een belangrijke basis, maar onduidelijk is wie de knopen doorhakt. Dat maakt de plannen kwetsbaar, aldus een van de drie Hoge Colleges van Staat.
3 uur geleden