Beschuldigde BBC-presentator is Huw Edwards
LONDEN (ANP) - De BBC-presentator die de afgelopen dagen door meerdere jongeren van seksueel wangedrag is beschuldigd, is Huw Edwards. Zijn vrouw heeft dat onthuld in een verklaring, die mede namens de presentator is opgesteld. Edwards zou een minderjarige onder meer hebben betaald voor expliciete foto's. De presentator is volgens zijn vrouw nu opgenomen in het ziekenhuis omdat hij last heeft van mentale gezondheidsproblemen.
De 61-jarige Edwards is een bekend gezicht van BBC News. Hij was bijvoorbeeld de presentator die in september bekendmaakte dat koningin Elizabeth was overleden. Edwards is opgegroeid in Wales en werkt al sinds 1984 voor de BBC. Hij is inmiddels een van de best betaalde werknemers van de Britse omroep, met afgelopen jaar een salaris van zo'n 510.000 euro.
Afgelopen week kwam via de Britse tabloidkrant The Sun naar buiten dat een BBC-presentator een minderjarige had betaald voor onthullende beelden. De krant noemde daarbij geen naam. In de dagen daarna volgden meer beschuldigingen. Hij zou intimiderende berichten hebben gestuurd en geprobeerd hebben ontmoetingen te regelen met mensen die nog minderjarig waren of hooguit begin twintig.
Depressies
Vlak voordat bekend werd dat het om Edwards ging, stelde de Britse politie dat er op dit moment geen aanwijzingen zijn voor strafbare feiten. De BBC gaat wel nog verder met een intern onderzoek. Er zouden volgens The Guardian ook collega's zijn die melding hebben gemaakt van "ongepast gedrag". Edwards heeft geen ontslag genomen, maar is voorlopig geschorst.
In het Verenigd Koninkrijk is geschokt gereageerd op de onthulling, maar er zijn ook Britten die hun vraagtekens zetten bij de vraag of het nieuws überhaupt gepubliceerd had moeten worden vanwege de privacy. Juist omdat de politie aangeeft dat er niets strafbaars is gebeurd zou deze zaak privé moeten blijven, vinden bijvoorbeeld twee BBC-collega's. The Sun heeft aangegeven dat het niet van plan is om de komende tijd met meer aantijgingen te komen en dat de krant wil meewerken aan het BBC-onderzoek.
Volgens zijn vrouw lijdt Edwards regelmatig aan depressies. Ze vraagt om privacy voor de familie, na deze "vijf extreem moeilijke dagen". Edwards zal reageren op de beschuldigingen als hij zich goed genoeg voelt om dat te doen.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém zijn meer dan vijftig wereldleiders donderdag en vrijdag bijeen om hun aanpak van klimaatverandering te bespreken. De World Leaders Climate Action Summit, zoals de top heet, gaat vooraf aan de VN-klimaattop, die maandag begint. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. De leiders van vier van de vijf grootste uitstoters van broeikasgassen ontbreken echter.
7 minuten geledenDAMASCUS (ANP) - De Verenigde Staten treffen voorbereidingen om militairen naar een luchtmachtbasis te sturen bij de Syrische hoofdstad Damascus. Dat initiatief maakt deel uit van pogingen een veiligheidspact te sluiten tussen de nieuwe Syrische machtshebbers en Israël, bericht persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Het gaat jaren duren om de beveiligingsproblemen van het Louvre op te lossen. Dat staat in een donderdag verschenen rapport over het Parijse museum, waar vorige maand een juwelenroof plaatsvond.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël bevestigt dat een lichaam dat Hamas woensdagavond heeft overgedragen van een overleden gijzelaar is. Het gaat om de Tanzaniaanse student Joshua Mollel, die op zijn 21e stierf bij de aanval op 7 oktober 2023 en wiens lichaam was meegenomen naar Gaza.
2 uur geledenLOUISVILLE (ANP/DPA) - Het dodental na de crash van een vrachtvliegtuig in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen naar twaalf. De slachtoffers zijn bemanningsleden en mensen die zich op de grond bevonden.
3 uur geledenSAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR) - De automobilist die woensdag opzettelijk mensen aanreed op het Franse eiland Oléron was mogelijk uit zichzelf geradicaliseerd, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez. Hij voegde daaraan toe dat het nog niet duidelijk is of er religieuze motieven achter de aanval zitten. Vijf mensen raakten gewond, van wie twee zwaargewond.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft aangifte gedaan tegen de man die haar op straat heeft betast. De man raakte de politica aan en probeerde haar in de nek te kussen.
4 uur geleden