Beschuldigde BBC-presentator is Huw Edwards
LONDEN (ANP) - De BBC-presentator die de afgelopen dagen door meerdere jongeren van seksueel wangedrag is beschuldigd, is Huw Edwards. Zijn vrouw heeft dat onthuld in een verklaring, die mede namens de presentator is opgesteld. Edwards zou een minderjarige onder meer hebben betaald voor expliciete foto's. De presentator is volgens zijn vrouw nu opgenomen in het ziekenhuis omdat hij last heeft van mentale gezondheidsproblemen.
De 61-jarige Edwards is een bekend gezicht van BBC News. Hij was bijvoorbeeld de presentator die in september bekendmaakte dat koningin Elizabeth was overleden. Edwards is opgegroeid in Wales en werkt al sinds 1984 voor de BBC. Hij is inmiddels een van de best betaalde werknemers van de Britse omroep, met afgelopen jaar een salaris van zo'n 510.000 euro.
Afgelopen week kwam via de Britse tabloidkrant The Sun naar buiten dat een BBC-presentator een minderjarige had betaald voor onthullende beelden. De krant noemde daarbij geen naam. In de dagen daarna volgden meer beschuldigingen. Hij zou intimiderende berichten hebben gestuurd en geprobeerd hebben ontmoetingen te regelen met mensen die nog minderjarig waren of hooguit begin twintig.
Depressies
Vlak voordat bekend werd dat het om Edwards ging, stelde de Britse politie dat er op dit moment geen aanwijzingen zijn voor strafbare feiten. De BBC gaat wel nog verder met een intern onderzoek. Er zouden volgens The Guardian ook collega's zijn die melding hebben gemaakt van "ongepast gedrag". Edwards heeft geen ontslag genomen, maar is voorlopig geschorst.
In het Verenigd Koninkrijk is geschokt gereageerd op de onthulling, maar er zijn ook Britten die hun vraagtekens zetten bij de vraag of het nieuws überhaupt gepubliceerd had moeten worden vanwege de privacy. Juist omdat de politie aangeeft dat er niets strafbaars is gebeurd zou deze zaak privé moeten blijven, vinden bijvoorbeeld twee BBC-collega's. The Sun heeft aangegeven dat het niet van plan is om de komende tijd met meer aantijgingen te komen en dat de krant wil meewerken aan het BBC-onderzoek.
Volgens zijn vrouw lijdt Edwards regelmatig aan depressies. Ze vraagt om privacy voor de familie, na deze "vijf extreem moeilijke dagen". Edwards zal reageren op de beschuldigingen als hij zich goed genoeg voelt om dat te doen.
Meer uit Buitenland
AL-BUREIJ (ANP/AFP) - Bij een Israëlische droneaanval op het vluchtelingenkamp Bureij in Gaza is een journalist van Al Jazeera omgekomen, meldt de zender. Bij de aanval op een huis zouden ook twee anderen zijn omgekomen.
26 minuten geledenISLAMABAD (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken van Pakistan meldt dat eerder aangekondigde gesprekken tussen Iran en de Verenigde Staten zondag plaatsvinden in het Zwitserse Bürgenstock. Pakistan zegt te blijven optreden als bemiddelaar om een eerder gesloten tijdelijk akkoord verder uit te werken.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd dat de Straat van Hormuz weer dichtgaat vanwege de aanvallen op Libanon. De Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens Teheran een ernstige schending van de overeenkomst die Iran afgelopen week met de Verenigde Staten heeft gesloten.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een Spaanse rechter heeft besloten dat de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, Begoña Gómez, het land niet mag verlaten in de aanloop naar haar proces. Haar paspoort wordt ingenomen. Ook het paspoort van een medewerkster van Gómez is ingenomen. Rechter Juan Carlos Peinado beval dat alle paspoorten waarover ze beschikken moeten worden ingeleverd.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Japanse keizer Naruhito en zijn echtgenote keizerin Masako zijn zaterdag aangekomen in België. Het Japanse keizerspaar arriveerde op de militaire luchthaven van Melsbroek, waar het paar werd verwelkomd door prinses Elisabeth. De Japanners beginnen dinsdag met een tweedaags staatsbezoek aan België.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft bezorgd gereageerd op de strengere regels voor het terugsturen van afgewezen asielzoekers waar het Europees Parlement afgelopen week mee heeft ingestemd. Hoge commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk zegt te betreuren dat het voorstel is aangenomen en wil dat de EU en de lidstaten zorgen dat internationale afspraken over mensenrechten en vluchtelingen worden nageleefd.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische krijgsmacht bevestigt dat het doelen van Hezbollah bestookt in het zuiden van Libanon. Dat zou een reactie zijn op raketaanvallen door die pro-Iraanse groep.
10 uur geleden