Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beschikbaar inkomen huishoudens omhoog

Beschikbaar inkomen huishoudens omhoog

DEN HAAG (ANP) - Het totale reëel beschikbaar inkomen van huishoudens steeg in het derde kwartaal met 1,7 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag.

Zowel de groep werknemers als de groep zelfstandigen zag hun inkomen toenemen. De totale beloning van werknemers lag 4 procent hoger dan een jaar eerder, onder meer doordat het aantal banen en de gewerkte uren toenamen. De toename van de totale beloning was wel minder groot dan in de voorgaande kwartalen. In de meeste bedrijfstakken steeg het inkomen van zelfstandigen.

Het statistiekbureau constateert verder dat huishoudens al anderhalf jaar per saldo beursgenoteerde aandelen verkopen. In totaal werd in deze zes kwartalen voor per saldo bijna 8 miljard euro verkocht, maar mede door koersontwikkelingen was hun portefeuille aan het einde van het derde kwartaal uiteindelijk 1 miljard kleiner dan anderhalf jaar eerder.

Het CBS benadrukt dat op basis van de gegevens geen uitspraak kan worden gedaan over de verdeling van de inkomensontwikkeling over de verschillende huishoudensgroepen.

Meer uit Financieel

IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

10 minuten geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

39 minuten geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

39 minuten geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

1 uur geleden
Wall Street opent lager, Applied Materials zakt na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.

2 uur geleden
Trump: China kan nog meer Boeing-vliegtuigen kopen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.

2 uur geleden
FNV wil dat Schiphol beveiligers zelf in dienst neemt

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.

3 uur geleden