Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beschermers van Oekraïne na bestand willen planning afronden

Beschermers van Oekraïne na bestand willen planning afronden

DEN HAAG (ANP) - De voorbereidingen voor de bescherming van Oekraïne door voornamelijk Europese bondgenoten na een wapenstilstand moeten binnenkort worden afgerond. Daarna is het wachten op een staakt-het-vuren, zegt de defensieminister van het Verenigd Koninkrijk. Dat voert met Frankrijk de zogeheten coalitie van bereidwillige landen aan.

De Franse defensieminister Sébastien "Lecornu en ik mikken erop om op korte termijn de militaire planning af te ronden", zei minister John Healey op de NAVO-top in Den Haag. Ruim tweehonderd planners van ongeveer dertig landen, waaronder Nederland, werken al maanden aan "veiligheidsgaranties" voor Oekraïne om Rusland op afstand te houden na een bestand. Aanvankelijk overwoog de coalitie een flinke troepenmacht te sturen, maar dat bleek onhaalbaar. Inmiddels willen ze vooral helpen bij het beveiligen van het luchtruim en de Zwarte Zee.

Als de planning klaar is "moeten we ervoor zorgen dat die regelmatig wordt ververst" en een rol kan spelen bij een staakt-het-vuren, aldus Healey.

Meer uit Buitenland

Veldkamp na overleg NAVO en Oekraïne: allen achter steun Kyiv

DEN HAAG (ANP) - Alle NAVO-landen hebben op de top in Den Haag duidelijk gemaakt dat ze Oekraïne willen blijven steunen, zegt buitenlandminister Caspar Veldkamp. Dus ook de Verenigde Staten en Ruslandgezinde landen als Hongarije, zo maakte Veldkamp op uit een officiële vergadering van zijn NAVO-collega's met Oekraïne.

7 minuten geleden
Erdogan prijst bestand Israël-Iran in ontmoeting met Trump

DEN HAAG (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft tijdens een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump het recent overeengekomen staakt-het-vuren tussen Iran en Israël geprezen, meldt zijn kantoor op X. Ook drong Erdogan aan op nauwe samenwerking om een ​​einde te maken aan het geweld tegen Gaza en het Russisch-Oekraïense conflict. De twee leiders spraken elkaar tijdens de NAVO-top in Den Haag.

7 minuten geleden
Diddy kiest ervoor niet te getuigen

NEW YORK (ANP) - Sean 'Diddy' Combs zal niet getuigen in de strafzaak tegen hem. Dat vertelde de van onder meer mensenhandel verdachte muziekmagnaat dinsdag in de rechtbank in New York, schrijven verschillende Amerikaanse media.

1 uur geleden
Zelensky wil van Macron gevechtsvliegtuigen kopen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op de NAVO-top een ontmoeting gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Ze spraken onder meer over het uitbreiden van de Oekraïense luchtmacht met Franse gevechtsvliegtuigen en het samen produceren van drones, meldt Zelensky op X.

3 uur geleden
Zelensky dankt koning Willem-Alexander voor audiëntie

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft koning Willem-Alexander op X bedankt voor de ontvangst op Paleis Huis ten Bosch. Hij schrijft dat hij het koninklijk paar ook dankbaar is voor hun steun aan Oekraïne en aan de Oekraïners die naar Nederland zijn gevlucht na de Russische invasie.

3 uur geleden
CNN: atoominstallaties niet verwoest bij aanvallen VS op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op drie Iraanse atoominstallaties afgelopen weekend hebben de belangrijkste componenten van het nucleaire programma van het land niet vernietigd, in tegenstelling tot wat president Donald Trump beweert. Waarschijnlijk is slechts een maandenlange vertraging veroorzaakt, volgens een eerste beoordeling van Amerikaanse inlichtingendiensten. Dat stellen ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwszender CNN en The New York Times.

3 uur geleden
Dodental door Russische aanval op Dnipro loopt op

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het aantal mensen dat in Oekraïne is omgekomen door Russische raketaanvallen op de stad Dnipro en omgeving is opgelopen tot zeventien. De gouverneur van de regio heeft dat meegedeeld. Ook zijn 279 mensen, onder wie kinderen, gewond geraakt.

4 uur geleden