Bescheiden winsten bij opening Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York stonden dinsdag kort na de openingsbel licht in de plus. Daarmee herstellen de belangrijkste beursgraadmeters enigszins van de verliezen op maandag, toen oplopende coronabesmettingen in West-Europa de vrees voor hernieuwde lockdowns in grote economieën aanwakkerden. Beleggers richten hun blik nu onder andere op een verklaring van Jerome Powell, voorzitter van de Amerikaanse koepel van centrale banken, in het Congres.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na de opening van de sessie 0,4 procent hoger op 27.251 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,6 procent tot 3302 punten en technologiebeurs Nasdaq won 0,5 procent tot 10.836 punten.
Powell meldde in een vooraf gepubliceerde verklaring dat het pad naar economisch herstel van de coronacrisis lang en erg onzeker is. Er zijn wel veel economische indicatoren die wijzen op verbetering, maar de werkgelegenheid en de economische activiteit in de Verenigde Staten liggen nog altijd behoorlijk onder het niveau van voor de crisis, aldus Powell.
Verantwoordelijkheid
Naar verwachting zal Powell ook wijzen op de verantwoordelijkheid van de regering en de politiek om met fiscale steun te komen. Democraten en Republikeinen liggen al maanden met elkaar overhoop over een nieuw steunpakket tegen de coronacrisis.
Tesla ging 3,5 procent omlaag in de aanloop naar zijn evenement Battery Day. Voorafgaand aan de presentatie van nieuwtjes over zijn accutechnologie temperde topman Elon Musk de verwachtingen rond het kunnen van Tesla op het vlak van auto-batterijen. De maker van elektrische auto's zal de komende jaren nog niet zelf op grote schaal accu's voor elektrische auto's maken, twitterde Musk maandag.
Branchegenoot Nikola verloor 1,7 procent, na een verlies van ruim 19 procent op maandag. Beurstoezichthouder Securities and Exchange Commission (SEC) begon recent een onderzoek naar beschuldigingen van misleiding, fraude en bedrog bij het bedrijf en oprichter Trevor Milton is teruggetreden als voorzitter bij Nikola.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Tabaksfabrikant British American Tobacco (BAT) schrapt wereldwijd duizenden banen om kosten te besparen. Het bedrijf achter merken als Lucky Strike en Dunhill verwacht dat tegen het einde van dit jaar zo'n 5500 arbeidsplaatsen zullen verdwijnen.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag met een kleine winst geopend. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de positieve resultaten van techinvesteerder Prosus.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Zuid-Korea heeft maandag megaprojecten aangekondigd voor chips en kunstmatige intelligentie (AI). President Lee Jae-myung heeft toegezegd om de positie van de Zuid-Koreaanse chipindustrie te verankeren met investeringen goed voor honderden miljarden dollars, verspreid over de komende jaren.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De Brabantse ontwikkelaar van nieuwe voedselingrediënten The Protein Brewery heeft 18 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Daarmee komt het totaal opgehaalde kapitaal volgens het bedrijf nu boven de 70 miljoen euro.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Als er statiegeld op plastic zuivelflessen komt, zouden die verpakkingen niet via supermarkten moeten worden ingezameld, vindt het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL). Afgelopen vrijdag werd bekend dat minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66) aan een voorstel werkt om het statiegeldsysteem uit te breiden naar plastic zuivel- en sapflessen. Maar de supermarktbrancheorganisatie maakt zich "grote zorgen" over het innemen van zuivelverpakkingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Nederland werd vorig jaar 2 procent minder stikstof uitgestoten door veehouders dan een jaar eerder. Met bijna 440 miljoen kilo kwam de uitstoot net iets onder het nieuwe stikstofplafond voor 2025 uit, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het plafond werd in 2024 verlaagd na afspraken met de Europese Commissie over de afbouw van de mestproductie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse vrachtwagens hebben vorig jaar minder goederen vervoerd dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. De daling komt vooral doordat het vervoer van bouwgoederen afnam.
3 uur geleden