Bescheiden start golfster Van Dam in US Open
HOUSTON (ANP) - Anne van Dam heeft een wat stroeve start gemaakt in het US Open, het laatste majortoernooi van de vrouwen. Ze kwam op Champions Golf Club in Houston tot 73 slagen in de eerste ronde, twee boven par. Die score bereikte ze met twee bogeys en leverde haar in de tussenstand de gedeelde 55e plaats op.
De Amerikaanse Amy Olson nam de leiding na de eerste dag met 67 slagen (-4). Ze boekte enorme winst met een hole-in-one op de zestiende. Olson heeft één slag voorsprong op drie achtervolgers.
De 25-jarige Van Dam speelde onlangs twee toernooien van de Europese vrouwentour in Saudi-Arabië. Ze eindigde als vierde en als tweede. In de US Open kan ze met een goede eindklassering nog deelname afdwingen voor het Tour Championship, de seizoensfinale van de Amerikaanse tour LPGA in Naples (Florida).
Meer uit Sport
GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft de Tour de France verlaten. Dat meldt zijn ploeg Uno-X Mobility donderdagavond. Træen kwam donderdag tijdens de etappe door de Pyreneeën ten val in de afdaling van de Col du Tourmalet. Hij was op dat moment nog drager van de gele leiderstrui. De Noor reed de etappe wel uit, maar finishte op bijna een halfuur van de winnaar en nieuwe geletruidrager Tadej Pogačar.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.
6 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.
7 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).
8 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.
8 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn is afgestapt in de Tour de France. De 32-jarige Nederlandse sprinter van Tudor gaf na ongeveer 50 kilometer in de zesde etappe op.
11 uur geleden