Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bescheiden' Kanté krijgt alle lof bij Chelsea

'Bescheiden' Kanté krijgt alle lof bij Chelsea

PORTO (ANP) - Niet doelpuntenmaker Kai Havertz, maar controlerende middenvelder N'Golo Kanté van Chelsea werd uitgeroepen tot beste speler van de finale van de Champions League. De 30-jarige Fransman blonk in Porto tegen Manchester City (1-0) weer uit als balveroveraar. Kanté werd in de halve finales tegen Real Madrid ook al twee keer uitgeroepen tot 'man of the match'. Volgens aanvoerder César Azpilicueta van Chelsea is er als centrale middenvelder geen betere speler ter wereld dan Kanté.

"De energie die hij brengt, de meters die hij maakt; ongelooflijk. Hij heeft ik weet niet hoeveel balveroveringen gedaan in deze finale", zei de Spaanse verdediger. "We misten hem toen hij er vanwege een blessure een tijdje niet was. Als mens is hij heel bescheiden. Ik ben zo blij dat hij bij ons voetbalt." Op de vraag of er een betere controlerende middenvelder ter wereld is dan Kanté, antwoordde Azpilicueta resoluut: "Eerlijk? Nee. Hij heeft alles."

Kanté speelde enkele jaren geleden nog op het tweede niveau in Frankrijk bij Caen. De middenvelder ging in 2015 naar Leicester City, waarmee hij direct kampioen van Engeland werd. Kanté stapte daarna over naar Chelsea en won daarmee de FA Cup en de Europa League. Hij maakte ook deel uit van het Franse elftal dat in 2018 de wereldtitel veroverde.

"Kanté is verbluffend, ik sta versteld van wat hij laat zien", zei Joe Cole, oud-speler van Chelsea, als tv-analyticus bij BT Sport. "Ik speelde bij Chelsea met Claude Makelélé. Ik dacht dat hij de beste middenvelder was, tot ik Kanté zag. Hij kan hetzelfde als Makelélé, maar dan nog met iets extra's."

Meer uit Voetbal

International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

1 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

1 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

2 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

2 uur geleden
Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

3 uur geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

13 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

13 uur geleden