Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bescheiden' Kanté krijgt alle lof bij Chelsea

'Bescheiden' Kanté krijgt alle lof bij Chelsea

PORTO (ANP) - Niet doelpuntenmaker Kai Havertz, maar controlerende middenvelder N'Golo Kanté van Chelsea werd uitgeroepen tot beste speler van de finale van de Champions League. De 30-jarige Fransman blonk in Porto tegen Manchester City (1-0) weer uit als balveroveraar. Kanté werd in de halve finales tegen Real Madrid ook al twee keer uitgeroepen tot 'man of the match'. Volgens aanvoerder César Azpilicueta van Chelsea is er als centrale middenvelder geen betere speler ter wereld dan Kanté.

"De energie die hij brengt, de meters die hij maakt; ongelooflijk. Hij heeft ik weet niet hoeveel balveroveringen gedaan in deze finale", zei de Spaanse verdediger. "We misten hem toen hij er vanwege een blessure een tijdje niet was. Als mens is hij heel bescheiden. Ik ben zo blij dat hij bij ons voetbalt." Op de vraag of er een betere controlerende middenvelder ter wereld is dan Kanté, antwoordde Azpilicueta resoluut: "Eerlijk? Nee. Hij heeft alles."

Kanté speelde enkele jaren geleden nog op het tweede niveau in Frankrijk bij Caen. De middenvelder ging in 2015 naar Leicester City, waarmee hij direct kampioen van Engeland werd. Kanté stapte daarna over naar Chelsea en won daarmee de FA Cup en de Europa League. Hij maakte ook deel uit van het Franse elftal dat in 2018 de wereldtitel veroverde.

"Kanté is verbluffend, ik sta versteld van wat hij laat zien", zei Joe Cole, oud-speler van Chelsea, als tv-analyticus bij BT Sport. "Ik speelde bij Chelsea met Claude Makelélé. Ik dacht dat hij de beste middenvelder was, tot ik Kanté zag. Hij kan hetzelfde als Makelélé, maar dan nog met iets extra's."

Meer uit Voetbal

Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

2 uur geleden
Trainer Alonso snapt teleurstelling bij fans van Real Madrid

MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."

10 uur geleden
Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

19 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

22 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

22 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

23 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

23 uur geleden