'Bescheiden' Kanté krijgt alle lof bij Chelsea
PORTO (ANP) - Niet doelpuntenmaker Kai Havertz, maar controlerende middenvelder N'Golo Kanté van Chelsea werd uitgeroepen tot beste speler van de finale van de Champions League. De 30-jarige Fransman blonk in Porto tegen Manchester City (1-0) weer uit als balveroveraar. Kanté werd in de halve finales tegen Real Madrid ook al twee keer uitgeroepen tot 'man of the match'. Volgens aanvoerder César Azpilicueta van Chelsea is er als centrale middenvelder geen betere speler ter wereld dan Kanté.
"De energie die hij brengt, de meters die hij maakt; ongelooflijk. Hij heeft ik weet niet hoeveel balveroveringen gedaan in deze finale", zei de Spaanse verdediger. "We misten hem toen hij er vanwege een blessure een tijdje niet was. Als mens is hij heel bescheiden. Ik ben zo blij dat hij bij ons voetbalt." Op de vraag of er een betere controlerende middenvelder ter wereld is dan Kanté, antwoordde Azpilicueta resoluut: "Eerlijk? Nee. Hij heeft alles."
Kanté speelde enkele jaren geleden nog op het tweede niveau in Frankrijk bij Caen. De middenvelder ging in 2015 naar Leicester City, waarmee hij direct kampioen van Engeland werd. Kanté stapte daarna over naar Chelsea en won daarmee de FA Cup en de Europa League. Hij maakte ook deel uit van het Franse elftal dat in 2018 de wereldtitel veroverde.
"Kanté is verbluffend, ik sta versteld van wat hij laat zien", zei Joe Cole, oud-speler van Chelsea, als tv-analyticus bij BT Sport. "Ik speelde bij Chelsea met Claude Makelélé. Ik dacht dat hij de beste middenvelder was, tot ik Kanté zag. Hij kan hetzelfde als Makelélé, maar dan nog met iets extra's."
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP) - Egypte heeft met veel moeite de kwartfinale van de Afrika Cup bereikt. De recordwinnaar van het toernooi versloeg Benin na verlenging (3-1) in een slecht gevuld stadion in Agadir.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aniek Nouwen heeft opnieuw een kruisband gescheurd. De 26-jarige verdedigster liep haar blessure op tijdens een training met PSV.
15 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft na acht duels afscheid genomen van trainer Wilfried Nancy. De Franse coach leed zaterdag tegen Rangers FC zijn zesde nederlaag (1-3) met zijn club uit Glasgow.
15 uur geledenMARBELLA (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft doelman Timon Wellenreuther benoemd tot nieuwe aanvoerder. De 30-jarige Duitser neemt de aanvoerdersband over van Sem Steijn. Dat bevestigde een woordvoerder van de club.
17 uur geledenTUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
1 dag geleden