'Bescheiden' Kanté krijgt alle lof bij Chelsea
PORTO (ANP) - Niet doelpuntenmaker Kai Havertz, maar controlerende middenvelder N'Golo Kanté van Chelsea werd uitgeroepen tot beste speler van de finale van de Champions League. De 30-jarige Fransman blonk in Porto tegen Manchester City (1-0) weer uit als balveroveraar. Kanté werd in de halve finales tegen Real Madrid ook al twee keer uitgeroepen tot 'man of the match'. Volgens aanvoerder César Azpilicueta van Chelsea is er als centrale middenvelder geen betere speler ter wereld dan Kanté.
"De energie die hij brengt, de meters die hij maakt; ongelooflijk. Hij heeft ik weet niet hoeveel balveroveringen gedaan in deze finale", zei de Spaanse verdediger. "We misten hem toen hij er vanwege een blessure een tijdje niet was. Als mens is hij heel bescheiden. Ik ben zo blij dat hij bij ons voetbalt." Op de vraag of er een betere controlerende middenvelder ter wereld is dan Kanté, antwoordde Azpilicueta resoluut: "Eerlijk? Nee. Hij heeft alles."
Kanté speelde enkele jaren geleden nog op het tweede niveau in Frankrijk bij Caen. De middenvelder ging in 2015 naar Leicester City, waarmee hij direct kampioen van Engeland werd. Kanté stapte daarna over naar Chelsea en won daarmee de FA Cup en de Europa League. Hij maakte ook deel uit van het Franse elftal dat in 2018 de wereldtitel veroverde.
"Kanté is verbluffend, ik sta versteld van wat hij laat zien", zei Joe Cole, oud-speler van Chelsea, als tv-analyticus bij BT Sport. "Ik speelde bij Chelsea met Claude Makelélé. Ik dacht dat hij de beste middenvelder was, tot ik Kanté zag. Hij kan hetzelfde als Makelélé, maar dan nog met iets extra's."
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.
9 uur geledenCAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.
20 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiële vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.
22 uur geleden