Beruchte Tsjetsjeense leider Kadyrov zou ongeneeslijk ziek zijn
MOSKOU (ANP/DPA) - Geruchten over de gezondheid van Ramzan Kadyrov, de beruchte leider van de Russische deelrepubliek Tsjetsjenië, zijn weer opgelaaid na mediaberichten dat hij ongeneeslijk ziek is door problemen met zijn alvleesklier. Kadyrov, die wordt beschuldigd van het schenden van mensenrechten, is loyaal aan het Kremlin en staat bekend om zijn brute behandeling van dissidenten.
De naar Estland uitgeweken Russische krant Novaya Gazeta Europe meldde dat de gezondheidstoestand van de 47-jarige Kadyrov geen hoop op herstel biedt. Moskou is al op zoek naar een opvolger van de Tsjetsjeense dictator, aldus het dagblad.
Het machtsapparaat van Kadyrov, dat vergelijkbare speculaties een paar maanden geleden ontkende, gaf nog geen commentaar. Wel is een video gepubliceerd op Kadyrovs Telegramkanaal waarop hij te zien is tijdens een vergadering in de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny. Hij zit bijna roerloos aan tafel en spreekt slechts langzaam en blijkbaar met moeite.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
3 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
4 uur geleden