Beruchte Tsjetsjeense leider Kadyrov zou ongeneeslijk ziek zijn
MOSKOU (ANP/DPA) - Geruchten over de gezondheid van Ramzan Kadyrov, de beruchte leider van de Russische deelrepubliek Tsjetsjenië, zijn weer opgelaaid na mediaberichten dat hij ongeneeslijk ziek is door problemen met zijn alvleesklier. Kadyrov, die wordt beschuldigd van het schenden van mensenrechten, is loyaal aan het Kremlin en staat bekend om zijn brute behandeling van dissidenten.
De naar Estland uitgeweken Russische krant Novaya Gazeta Europe meldde dat de gezondheidstoestand van de 47-jarige Kadyrov geen hoop op herstel biedt. Moskou is al op zoek naar een opvolger van de Tsjetsjeense dictator, aldus het dagblad.
Het machtsapparaat van Kadyrov, dat vergelijkbare speculaties een paar maanden geleden ontkende, gaf nog geen commentaar. Wel is een video gepubliceerd op Kadyrovs Telegramkanaal waarop hij te zien is tijdens een vergadering in de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny. Hij zit bijna roerloos aan tafel en spreekt slechts langzaam en blijkbaar met moeite.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
4 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
8 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
11 uur geleden