Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beruchte mensensmokkelaar uit Eritrea aangehouden

Beruchte mensensmokkelaar uit Eritrea aangehouden

DEN HAAG (ANP) - De beruchte mensensmokkelaar Kidane Zekarias Habtemariam uit Eritrea, die werd gezocht voor grootschalige mensenhandel van mensen uit Eritrea naar Europa, is aangehouden in Soedan. Het Openbaar Ministerie meldt dat Nederland om zijn uitlevering gaat vragen.

De 39-jarige man stond sinds oktober op de Nationale Opsporingslijst. Hij werd op 1 januari aangehouden tijdens een internationale politieoperatie geleid door de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), die hem op het spoor kwamen in een witwasonderzoek. Hij zit nu vast in de Verenigde Arabische Emiraten.

In Nederland is de man hoofdverdachte in een opsporingsonderzoek dat zich richt op een uiterst gewelddadige criminele organisatie, die overwegend Afrikaanse migranten naar Europa smokkelt. Op de nationale opsporingslijst wordt hij omschreven als " een van de meest beruchte en wreedste mensensmokkelaars ter wereld."

Kidane stond aan het hoofd van een kamp in Libië waar duizenden migranten verblijven. Zijn slachtoffers hadden onder meer te maken met zware mishandelingen, ontvoering en verkrachtingen. Velen overleefden de reis naar Europa niet en ook als zijn slachtoffers wel in Nederland aankwamen, zou hij zijn slachtoffers hebben afgeperst door ze geld te laten betalen voor een volgend familielid dat onderweg was naar Europa.

Een verdachte die met Kidane samenwerkte, is in oktober door Ethiopië uitgeleverd aan Nederland. Hij staat dinsdag terecht op een eerste inleidende zitting bij de rechtbank Overijssel.

Meer uit Binnenland

Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

1 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

3 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

3 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

4 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

4 uur geleden
Brand na explosie Utrecht onder controle

UTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.

4 uur geleden
Dijksma: tot nu toe vier gewonden in Utrecht, niemand zwaargewond

UTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.

4 uur geleden