Beruchte mensensmokkelaar uit Eritrea aangehouden
DEN HAAG (ANP) - De beruchte mensensmokkelaar Kidane Zekarias Habtemariam uit Eritrea, die werd gezocht voor grootschalige mensenhandel van mensen uit Eritrea naar Europa, is aangehouden in Soedan. Het Openbaar Ministerie meldt dat Nederland om zijn uitlevering gaat vragen.
De 39-jarige man stond sinds oktober op de Nationale Opsporingslijst. Hij werd op 1 januari aangehouden tijdens een internationale politieoperatie geleid door de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), die hem op het spoor kwamen in een witwasonderzoek. Hij zit nu vast in de Verenigde Arabische Emiraten.
In Nederland is de man hoofdverdachte in een opsporingsonderzoek dat zich richt op een uiterst gewelddadige criminele organisatie, die overwegend Afrikaanse migranten naar Europa smokkelt. Op de nationale opsporingslijst wordt hij omschreven als " een van de meest beruchte en wreedste mensensmokkelaars ter wereld."
Kidane stond aan het hoofd van een kamp in Libië waar duizenden migranten verblijven. Zijn slachtoffers hadden onder meer te maken met zware mishandelingen, ontvoering en verkrachtingen. Velen overleefden de reis naar Europa niet en ook als zijn slachtoffers wel in Nederland aankwamen, zou hij zijn slachtoffers hebben afgeperst door ze geld te laten betalen voor een volgend familielid dat onderweg was naar Europa.
Een verdachte die met Kidane samenwerkte, is in oktober door Ethiopië uitgeleverd aan Nederland. Hij staat dinsdag terecht op een eerste inleidende zitting bij de rechtbank Overijssel.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.
1 uur geledenBAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.
1 uur geledenBRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NS raadt bezoekers van Harry Styles-concerten op woensdag 20 mei, vrijdag 22 mei en zaterdag 23 mei aan "alternatief vervoer" te nemen. Tijdens de concerten in de Johan Cruijff ArenA rijden er door werkzaamheden minder treinen van en naar station Amsterdam Bijlmer ArenA.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Alle opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius die op de eerste repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) op basis van monsters die bij aankomst zijn afgenomen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het fatbikeverbod in de binnenstad van Enschede dat sinds 11 maart geldt, lijkt goed te werken. Dat laat een woordvoerster van de gemeente weten. Woensdag start de rechtszaak die fatbikeverkoper La Souris tegen de gemeente heeft aangespannen vanwege het verbod. Dan krijgt de gemeente volgens een woordvoerster van de rechtbank Overijssel een brief over de termijn om op de aanklacht te reageren.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Tegenstanders van een geplande noodopvang voor 240 asielzoekers in Apeldoorn, zetten hun protesten voort. Ook maandagavond gingen enkele betogers volgens de politie over de schreef. Het bleef bij vier aanhoudingen, het laagste aantal van de afgelopen dagen. Ook voor dinsdagavond "houden gemeente en politie rekening met een demonstratie", laten de instanties weten.
5 uur geleden