Bertens voelde kort na Wimbledon dat Tokio haar afscheid zou zijn
TOKIO (ANP) - Kiki Bertens wist al vrij gauw na Wimbledon dat ze al op de Olympische Spelen afscheid zou nemen van de tennissport. Half juni maakte Bertens (29) al bekend dat ze bezig is aan het laatste seizoen van haar carrière, maar ze liet nog open wanneer ze definitief haar rackets op zou bergen.
"Het is een beetje een combinatie van factoren. Het grasseizoen was niet heel fijn voor mijn lichaam en daarom is het lastig om 100 procent te zijn elke dag. Ten tweede is het lastig om het trainen nog op te brengen", zei Bertens na een trainingssessie op het Ariake Tennis Park, met Demi Schuurs en twee Chinese speelsters.
"Ik heb na Wimbledon een paar dagen vrij genomen en wilde afwachten hoe het zou zijn als ik weer de trainingsbaan op zou stappen. Maar dat lukt gewoon niet meer en na drie of vier dagen merkte ik dat ik mentaal en fysiek niet fris was. Dan moet je eerlijk zijn, concluderen dat het beter is nu te stoppen en het op een goede en leuke manier afsluiten. Het moet geen strijd met jezelf worden."
Openingsceremonie
Ondanks dat het Bertens' laatste toernooi wordt, benadert ze het toernooi niet anders dan de honderden evenementen waaraan ze al heeft deelgenomen. "Ik wil het wel serieus nemen. We zijn hier wel op een missie, of om te presteren, om het zomaar te zeggen. Dus ik probeer de uren wel zo goed mogelijk in te vullen. En dan zien we over paar dagen wel waartoe het leidt."
Bertens bezoekt vrijdag de openingsceremonie voor de Spelen, ondanks dat ze dit weekend al in actie moet komen. "Ik heb Rio meegemaakt en het is heel erg anders, dat kan iedereen beamen. Je krijgt nu de olympische kriebels wat minder, maar misschien komen die morgen wat meer." Bertens en de andere tennissers verblijven vanwege de beperkte capaciteit niet in het olympische atletendorp, maar in een hotel.
Droomeinde
Bertens hoopt haar loopbaan na een aantal moeizame maanden op een waardige manier af te kunnen sluiten. Ze komt in actie in het enkelspel, maar maakt ook haar opwachting in het dubbelspel (met Schuurs) en gemengd dubbelspel. Bertens: "De Spelen zijn voor Demi altijd een droom geweest. En voor mij kan het een droomeinde worden."
De vier Nederlandse tennissers in Tokio hebben nog altijd niet uitgemaakt met welke koppels ze in actie komen in het gemengd dubbelspel; Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer doen mee bij de mannen. De inschrijving sluit begin volgende week.
In de eerste ronde van het enkelspel neemt Bertens, de nummer 21 van de wereld, het op tegen de Tsjechische Marketa Vondrousova. Op de Spelen van Rio de Janeiro verloor ze in de eerste ronde van de Italiaanse Sara Errani.
Meer uit Sport
PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
3 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
5 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
6 uur geleden