Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens voelde kort na Wimbledon dat Tokio haar afscheid zou zijn

Bertens voelde kort na Wimbledon dat Tokio haar afscheid zou zijn

TOKIO (ANP) - Kiki Bertens wist al vrij gauw na Wimbledon dat ze al op de Olympische Spelen afscheid zou nemen van de tennissport. Half juni maakte Bertens (29) al bekend dat ze bezig is aan het laatste seizoen van haar carrière, maar ze liet nog open wanneer ze definitief haar rackets op zou bergen.

"Het is een beetje een combinatie van factoren. Het grasseizoen was niet heel fijn voor mijn lichaam en daarom is het lastig om 100 procent te zijn elke dag. Ten tweede is het lastig om het trainen nog op te brengen", zei Bertens na een trainingssessie op het Ariake Tennis Park, met Demi Schuurs en twee Chinese speelsters.

"Ik heb na Wimbledon een paar dagen vrij genomen en wilde afwachten hoe het zou zijn als ik weer de trainingsbaan op zou stappen. Maar dat lukt gewoon niet meer en na drie of vier dagen merkte ik dat ik mentaal en fysiek niet fris was. Dan moet je eerlijk zijn, concluderen dat het beter is nu te stoppen en het op een goede en leuke manier afsluiten. Het moet geen strijd met jezelf worden."

Openingsceremonie

Ondanks dat het Bertens' laatste toernooi wordt, benadert ze het toernooi niet anders dan de honderden evenementen waaraan ze al heeft deelgenomen. "Ik wil het wel serieus nemen. We zijn hier wel op een missie, of om te presteren, om het zomaar te zeggen. Dus ik probeer de uren wel zo goed mogelijk in te vullen. En dan zien we over paar dagen wel waartoe het leidt."

Bertens bezoekt vrijdag de openingsceremonie voor de Spelen, ondanks dat ze dit weekend al in actie moet komen. "Ik heb Rio meegemaakt en het is heel erg anders, dat kan iedereen beamen. Je krijgt nu de olympische kriebels wat minder, maar misschien komen die morgen wat meer." Bertens en de andere tennissers verblijven vanwege de beperkte capaciteit niet in het olympische atletendorp, maar in een hotel.

Droomeinde

Bertens hoopt haar loopbaan na een aantal moeizame maanden op een waardige manier af te kunnen sluiten. Ze komt in actie in het enkelspel, maar maakt ook haar opwachting in het dubbelspel (met Schuurs) en gemengd dubbelspel. Bertens: "De Spelen zijn voor Demi altijd een droom geweest. En voor mij kan het een droomeinde worden."

De vier Nederlandse tennissers in Tokio hebben nog altijd niet uitgemaakt met welke koppels ze in actie komen in het gemengd dubbelspel; Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer doen mee bij de mannen. De inschrijving sluit begin volgende week.

In de eerste ronde van het enkelspel neemt Bertens, de nummer 21 van de wereld, het op tegen de Tsjechische Marketa Vondrousova. Op de Spelen van Rio de Janeiro verloor ze in de eerste ronde van de Italiaanse Sara Errani.

Meer uit Sport

Weghorst ontkent elleboogstoot richting Goes

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst ontkende na de nederlaag van Ajax tegen AZ (0-2) dat hij verdediger Wouter Goes een elleboogstoot had gegeven. "Het is een overtreding", erkende de spits. "Maar het was geen elleboog. Goes ging op een bepaalde manier het duel aan. En ik ging zo staan van: 'jij komt nu een keer niet bij mij in de buurt'. Hij zocht mijn elleboog op, maar ik moet mezelf anders opstellen. Hij lokte het slim uit en kreeg de scheidsrechter mee."

2 uur geleden
Verstappen oppermachtig in kwalificatie

N I e u w bericht, met duiding, verslag en reactie na 2e alinea

2 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in Six Kings Slam en vangt 6 miljoen euro

RIYAD (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft het lucratieve invitatietoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië op zijn naam geschreven. De Italiaan was in de finale in twee sets te sterk voor de Spanjaard Carlos Alcaraz: 6-2 6-4. Sinner verdiende ongeveer 6 miljoen euro en kreeg als trofee een gouden racket.

5 uur geleden
Verjongde handbalploeg rekent af met Bosnië in EK-kwalificatie

CAZIN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede kwalificatiewedstrijd voor het EK van 2026 ruim gewonnen. Een sterk verjongde ploeg versloeg in Cazin het zwakke Bosnië en Herzegovina met 39-19. Afgelopen donderdag won Oranje in Den Bosch met 42-19 van Italië.

6 uur geleden
Brons Velzeboer op 1000 meter bij World Tour shorttrack Montreal

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de tweede wedstrijd van de World Tour shorttrack in Montreal de bronzen medaille behaald op de 1000 meter. Ze moest in de A-finale de Canadese Courtney Sarault (goud) en de Zuid-Koreaanse Choi Min-jeong (zilver) voor zich dulden.

6 uur geleden
Verstappen wint sprintrace Austin en loopt verder in op McLaren

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de Formule 1 met overmacht de sprintrace bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten gewonnen. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull boekte al zijn dertiende zege in de korte wedstrijd over 100 kilometer.

8 uur geleden
Piastri en Norris crashen in eerste bocht sprintrace Austin

AUSTIN (ANP) - De nummers 1 en 2 in het wereldkampioenschap van de Formule 1 zijn vlak na de start van de sprintrace bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten uitgevallen. Oscar Piastri en Lando Norris van McLaren waren betrokken bij een crash in de eerste bocht.

8 uur geleden