Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens voelde kort na Wimbledon dat Tokio haar afscheid zou zijn

Bertens voelde kort na Wimbledon dat Tokio haar afscheid zou zijn

TOKIO (ANP) - Kiki Bertens wist al vrij gauw na Wimbledon dat ze al op de Olympische Spelen afscheid zou nemen van de tennissport. Half juni maakte Bertens (29) al bekend dat ze bezig is aan het laatste seizoen van haar carrière, maar ze liet nog open wanneer ze definitief haar rackets op zou bergen.

"Het is een beetje een combinatie van factoren. Het grasseizoen was niet heel fijn voor mijn lichaam en daarom is het lastig om 100 procent te zijn elke dag. Ten tweede is het lastig om het trainen nog op te brengen", zei Bertens na een trainingssessie op het Ariake Tennis Park, met Demi Schuurs en twee Chinese speelsters.

"Ik heb na Wimbledon een paar dagen vrij genomen en wilde afwachten hoe het zou zijn als ik weer de trainingsbaan op zou stappen. Maar dat lukt gewoon niet meer en na drie of vier dagen merkte ik dat ik mentaal en fysiek niet fris was. Dan moet je eerlijk zijn, concluderen dat het beter is nu te stoppen en het op een goede en leuke manier afsluiten. Het moet geen strijd met jezelf worden."

Openingsceremonie

Ondanks dat het Bertens' laatste toernooi wordt, benadert ze het toernooi niet anders dan de honderden evenementen waaraan ze al heeft deelgenomen. "Ik wil het wel serieus nemen. We zijn hier wel op een missie, of om te presteren, om het zomaar te zeggen. Dus ik probeer de uren wel zo goed mogelijk in te vullen. En dan zien we over paar dagen wel waartoe het leidt."

Bertens bezoekt vrijdag de openingsceremonie voor de Spelen, ondanks dat ze dit weekend al in actie moet komen. "Ik heb Rio meegemaakt en het is heel erg anders, dat kan iedereen beamen. Je krijgt nu de olympische kriebels wat minder, maar misschien komen die morgen wat meer." Bertens en de andere tennissers verblijven vanwege de beperkte capaciteit niet in het olympische atletendorp, maar in een hotel.

Droomeinde

Bertens hoopt haar loopbaan na een aantal moeizame maanden op een waardige manier af te kunnen sluiten. Ze komt in actie in het enkelspel, maar maakt ook haar opwachting in het dubbelspel (met Schuurs) en gemengd dubbelspel. Bertens: "De Spelen zijn voor Demi altijd een droom geweest. En voor mij kan het een droomeinde worden."

De vier Nederlandse tennissers in Tokio hebben nog altijd niet uitgemaakt met welke koppels ze in actie komen in het gemengd dubbelspel; Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer doen mee bij de mannen. De inschrijving sluit begin volgende week.

In de eerste ronde van het enkelspel neemt Bertens, de nummer 21 van de wereld, het op tegen de Tsjechische Marketa Vondrousova. Op de Spelen van Rio de Janeiro verloor ze in de eerste ronde van de Italiaanse Sara Errani.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

4 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

17 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

18 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

19 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

19 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

19 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

19 uur geleden