Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens verliest van Osaka in kwartfinale Brisbane

Bertens verliest van Osaka in kwartfinale Brisbane

BRISBANE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft het in de kwartfinales van het WTA-toernooi in Brisbane moeten afleggen tegen Naomi Osaka. De Japanse nummer 4 van de wereld was in drie sets te sterk voor de 28-jarige Westlandse: 6-3 3-6 6-3. Bertens had haar eerste twee partijen in Brisbane steeds in drie sets gewonnen, van Dajana Jastremska uit Oekraïne en de Estse Anett Kontaveit.

De Nederlandse, die vorig jaar bij haar seizoensstart in de Australische stad al direct werd uitgeschakeld, gaf de eerste set uit handen door twee keer achter elkaar haar service in te leveren. Bertens herstelde zich echter in de tweede set. De mondiale nummer 9 serveerde een stuk beter en pakte in de vierde game een beslissende break. Bertens kreeg aan het begin van de beslissende derde set ook kansen op de service van Osaka, maar die wist ze niet te benutten. Na vier breakpoints ging de game alsnog naar de 22-jarige Japanse. Bertens leverde in de zesde game zelf haar servicebeurt in en dat kostte haar de partij in het warme Brisbane.

De pupil van coach Elise Tamaëla kreeg in de zevende game nog wel één kans op een break, maar Osaka redde zich en maakte het even later vakkundig af. "Kiki speelde gisteren nog later dan ik, ik denk dus dat het nu voor haar nog een stuk zwaarder was", zei de voormalig nummer 1 van de wereld, die over ruim een week als titelverdedigster aan de Australian Open begint. "Afgelopen jaar heb ik op de US Open geprobeerd mijn titel te verdedigen, dat ging niet zo goed. Ik hoop het hier in Australië beter te doen."

Bertens speelt komende week in Adelaide en gaat daarna naar Melbourne voor de Australian Open.

Meer uit Sport

Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

7 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

23 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 dag geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 dag geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 dag geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 dag geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

1 dag geleden