Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens verliest van Osaka in kwartfinale Brisbane

Bertens verliest van Osaka in kwartfinale Brisbane

BRISBANE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft het in de kwartfinales van het WTA-toernooi in Brisbane moeten afleggen tegen Naomi Osaka. De Japanse nummer 4 van de wereld was in drie sets te sterk voor de 28-jarige Westlandse: 6-3 3-6 6-3. Bertens had haar eerste twee partijen in Brisbane steeds in drie sets gewonnen, van Dajana Jastremska uit Oekraïne en de Estse Anett Kontaveit.

De Nederlandse, die vorig jaar bij haar seizoensstart in de Australische stad al direct werd uitgeschakeld, gaf de eerste set uit handen door twee keer achter elkaar haar service in te leveren. Bertens herstelde zich echter in de tweede set. De mondiale nummer 9 serveerde een stuk beter en pakte in de vierde game een beslissende break. Bertens kreeg aan het begin van de beslissende derde set ook kansen op de service van Osaka, maar die wist ze niet te benutten. Na vier breakpoints ging de game alsnog naar de 22-jarige Japanse. Bertens leverde in de zesde game zelf haar servicebeurt in en dat kostte haar de partij in het warme Brisbane.

De pupil van coach Elise Tamaëla kreeg in de zevende game nog wel één kans op een break, maar Osaka redde zich en maakte het even later vakkundig af. "Kiki speelde gisteren nog later dan ik, ik denk dus dat het nu voor haar nog een stuk zwaarder was", zei de voormalig nummer 1 van de wereld, die over ruim een week als titelverdedigster aan de Australian Open begint. "Afgelopen jaar heb ik op de US Open geprobeerd mijn titel te verdedigen, dat ging niet zo goed. Ik hoop het hier in Australië beter te doen."

Bertens speelt komende week in Adelaide en gaat daarna naar Melbourne voor de Australian Open.

Meer uit Sport

Verstappen zint op inhaalrace vanaf laatste startrij Interlagos

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.

1 uur geleden
Norris snelste in kletsnatte kwalificatie GP van São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.

12 uur geleden
Nummer 1 Rybakina laat WTA Finals schieten, Kostjoek vervanger

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.

12 uur geleden
Alcaraz tegen Shelton in finale masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.

15 uur geleden
Brand pakt alsnog Europese titel veldrijden na straf Schreiber

ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.

17 uur geleden
Monfils nieuwe hoofdcoach van Franse Davis Cup-ploeg

PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.

22 uur geleden
Tennisser Alcaraz verslaat Fritz in Parijs, Jodar naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.

1 dag geleden