Bertens verliest van Osaka in kwartfinale Brisbane
BRISBANE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft het in de kwartfinales van het WTA-toernooi in Brisbane moeten afleggen tegen Naomi Osaka. De Japanse nummer 4 van de wereld was in drie sets te sterk voor de 28-jarige Westlandse: 6-3 3-6 6-3. Bertens had haar eerste twee partijen in Brisbane steeds in drie sets gewonnen, van Dajana Jastremska uit Oekraïne en de Estse Anett Kontaveit.
De Nederlandse, die vorig jaar bij haar seizoensstart in de Australische stad al direct werd uitgeschakeld, gaf de eerste set uit handen door twee keer achter elkaar haar service in te leveren. Bertens herstelde zich echter in de tweede set. De mondiale nummer 9 serveerde een stuk beter en pakte in de vierde game een beslissende break. Bertens kreeg aan het begin van de beslissende derde set ook kansen op de service van Osaka, maar die wist ze niet te benutten. Na vier breakpoints ging de game alsnog naar de 22-jarige Japanse. Bertens leverde in de zesde game zelf haar servicebeurt in en dat kostte haar de partij in het warme Brisbane.
De pupil van coach Elise Tamaëla kreeg in de zevende game nog wel één kans op een break, maar Osaka redde zich en maakte het even later vakkundig af. "Kiki speelde gisteren nog later dan ik, ik denk dus dat het nu voor haar nog een stuk zwaarder was", zei de voormalig nummer 1 van de wereld, die over ruim een week als titelverdedigster aan de Australian Open begint. "Afgelopen jaar heb ik op de US Open geprobeerd mijn titel te verdedigen, dat ging niet zo goed. Ik hoop het hier in Australië beter te doen."
Bertens speelt komende week in Adelaide en gaat daarna naar Melbourne voor de Australian Open.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
13 minuten geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
58 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.
21 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.
1 dag geleden