Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens verliest van Osaka in kwartfinale Brisbane

Bertens verliest van Osaka in kwartfinale Brisbane

BRISBANE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft het in de kwartfinales van het WTA-toernooi in Brisbane moeten afleggen tegen Naomi Osaka. De Japanse nummer 4 van de wereld was in drie sets te sterk voor de 28-jarige Westlandse: 6-3 3-6 6-3. Bertens had haar eerste twee partijen in Brisbane steeds in drie sets gewonnen, van Dajana Jastremska uit Oekraïne en de Estse Anett Kontaveit.

De Nederlandse, die vorig jaar bij haar seizoensstart in de Australische stad al direct werd uitgeschakeld, gaf de eerste set uit handen door twee keer achter elkaar haar service in te leveren. Bertens herstelde zich echter in de tweede set. De mondiale nummer 9 serveerde een stuk beter en pakte in de vierde game een beslissende break. Bertens kreeg aan het begin van de beslissende derde set ook kansen op de service van Osaka, maar die wist ze niet te benutten. Na vier breakpoints ging de game alsnog naar de 22-jarige Japanse. Bertens leverde in de zesde game zelf haar servicebeurt in en dat kostte haar de partij in het warme Brisbane.

De pupil van coach Elise Tamaëla kreeg in de zevende game nog wel één kans op een break, maar Osaka redde zich en maakte het even later vakkundig af. "Kiki speelde gisteren nog later dan ik, ik denk dus dat het nu voor haar nog een stuk zwaarder was", zei de voormalig nummer 1 van de wereld, die over ruim een week als titelverdedigster aan de Australian Open begint. "Afgelopen jaar heb ik op de US Open geprobeerd mijn titel te verdedigen, dat ging niet zo goed. Ik hoop het hier in Australië beter te doen."

Bertens speelt komende week in Adelaide en gaat daarna naar Melbourne voor de Australian Open.

Meer uit Sport

Pogačar besloot halverwege de rit voor etappezege te gaan

LES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."

51 minuten geleden
Pogačar wint derde etappe Tour de France en neemt gele trui over

LES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.

1 uur geleden
Renners beginnen aan derde etappe Tour zonder publiek in slotfase

GRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.

6 uur geleden
Osaka schakelt Sabalenka uit en bereikt kwartfinale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).

22 uur geleden
Tennisser Djokovic eerste kwartfinalist op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.

23 uur geleden
Wielrenner Molenaar neemt bolletjestrui over van Pogačar in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.

23 uur geleden
Leclerc wint GP Groot-Brittannië, Verstappen valt in slotfase uit

SILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.

1 dag geleden