Bertens verliest in vierde ronde Australian Open van Muguruza
MELBOURNE (ANP) - Het is Kiki Bertens niet gelukt door te dringen tot de kwartfinales van de Australian Open. De als negende geplaatste Bertens moest in Melbourne in de vierde ronde haar meerdere erkennen in de Spaanse tennisster Garbiñe Muguruza. In 68 minuten werd het 6-3 6-3 voor de mondiale nummer 32.
In de Rod Laver Arena had Bertens geen antwoord op het agressieve spel van de voormalig nummer 1 van de wereld en winnares van twee grand slams: Roland Garros in 2016 en Wimbledon in 2017. Bertens brak Muguruza nog wel in de openingsgame, maar kwam geen moment echt lekker in de wedstrijd.
De 26-jarige Muguruza domineerde vanaf de baseline en Bertens was met regelmaat te laat met het voorbereiden van haar slag om de krachtige slagen van Muguruza te retourneren. De Spaanse liet zien op de weg terug te zijn naar de mondiale tennistop en noteerde nauwelijks missers. Onlangs stelde Muguruza, die vorig jaar op drie grand slams al in de tweede ronde verloor, Conchita Martínez aan als coach.
Fed Cup
Bertens (28), die de laatste twee wedstrijden tegen Muguruza ook verloor, was voor het eerst in haar loopbaan actief in de tweede week van het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Vorig jaar verloor ze in Australië al in de tweede ronde.
Muguruza neemt het in de kwartfinales op tegen de winnares van het duel tussen de Duitse Angelique Kerber en Anastasija Pavljoetsjenkova uit Rusland. Bertens gaat zich nu voorbereiden op de Fed Cup-ontmoeting met Wit-Rusland, op 7 en 8 februari in Den Haag. Ze heeft zich voor het eerst sinds 2017 beschikbaar gesteld voor het landentoernooi.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
4 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
20 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
22 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
1 dag geleden