Bertens verdedigt virtueel tennistitel Madrid Open
WATERINGEN (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft zich aangemeld als deelnemer van de virtuele versie van het Madrid Open. De Nederlandse nummer zeven van de wereld won vorig jaar het echte graveltoernooi in de Spaanse hoofdstad, maar door de coronacrisis kan het vooraanstaande toernooi dit jaar niet doorgaan.
De organisatie heeft om die reden een toernooi gepland dat met de controller kan worden gespeeld. Het virtuele Madrid Open heeft een serieus karakter. Het is alleen toegankelijk voor profspelers en er is ook prijzengeld; 150.000 euro bij de mannen én de vrouwen. Het toernooi wordt gehouden van 27 tot en met 30 april.
Het prijzengeld is wel bestemd voor goede doelen. De winnaar bij zowel de mannen als de vrouwen mag ook een bedrag schenken aan tennissers van wie ze weten dat die het financieel zwaar hebben in deze toernooiloze periode, waarin profs geen cent verdienen.
Bertens geeft op Instagram aan dat ze nog wel even moet oefenen. Ze is niet echt vertrouwd met de computergame Tennis World Tour. Andere topspelers die meedoen zijn onder anderen Rafael Nadal, Andy Murray, Angelique Kerber en John Isner.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
4 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
5 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
7 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden