Bertens verdedigt virtueel tennistitel Madrid Open
WATERINGEN (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft zich aangemeld als deelnemer van de virtuele versie van het Madrid Open. De Nederlandse nummer zeven van de wereld won vorig jaar het echte graveltoernooi in de Spaanse hoofdstad, maar door de coronacrisis kan het vooraanstaande toernooi dit jaar niet doorgaan.
De organisatie heeft om die reden een toernooi gepland dat met de controller kan worden gespeeld. Het virtuele Madrid Open heeft een serieus karakter. Het is alleen toegankelijk voor profspelers en er is ook prijzengeld; 150.000 euro bij de mannen én de vrouwen. Het toernooi wordt gehouden van 27 tot en met 30 april.
Het prijzengeld is wel bestemd voor goede doelen. De winnaar bij zowel de mannen als de vrouwen mag ook een bedrag schenken aan tennissers van wie ze weten dat die het financieel zwaar hebben in deze toernooiloze periode, waarin profs geen cent verdienen.
Bertens geeft op Instagram aan dat ze nog wel even moet oefenen. Ze is niet echt vertrouwd met de computergame Tennis World Tour. Andere topspelers die meedoen zijn onder anderen Rafael Nadal, Andy Murray, Angelique Kerber en John Isner.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.
19 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.
37 minuten geledenPREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
13 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
21 uur geleden