Bertens treft Tsjechische tennisster Vondrousova op Spelen
TOKIO (ANP) - Kiki Bertens neemt het in de eerste ronde van het olympisch tennistoernooi op tegen Marketa Vondrousova. De Tsjechische, in 2019 finaliste op Roland Garros, is de nummer 41 van de wereld. Bertens (29) is in Tokio als zestiende geplaatst in het schema van 64 deelnemers.
Mocht Bertens twee wedstrijden winnen, dan kan ze in de derde ronde de Japanse Naomi Osaka treffen. De als tweede geplaatste Osaka maakt in eigen land haar rentree, nadat ze zich op Roland Garros had teruggetrokken vanwege de ophef die ontstond over haar persboycot.
Bertens nam het één keer eerder op tegen Vondrousova en dat duel verloor ze. Op de US Open van 2018 won de Tsjechische met 7-6 (4) 1-6 7-6 (1).
Vorige maand vertelde Bertens dat ze bezig is aan haar laatste seizoen. Voor afreizen naar Japan maakte ze wereldkundig dat de Spelen haar laatste toernooi worden.
Het olympisch tennistoernooi begint zaterdag.
Meer uit Sport
OSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.
5 uur geledenTOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft in Beijing het China Open op haar naam geschreven. De 24-jarige Chinese was in de finale te sterk voor de Russische tiener Mirra Andrejeva: 7-5 6-4.
7 uur geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft de Mosselcross in Dendermonde op haar naam geschreven. De 37-jarige Nederlandse wereldkampioen bleef haar landgenoten Ceylin del Carmen Alvarado en Denise Betsema voor.
8 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.
13 uur geleden