Bertens overwint de twijfels in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begon zo slecht aan haar partij tegen Arina Rodionova op de Australian Open, dat de twijfel toesloeg. "Ik miste zoveel aanvalsballen en volleys. Ik begon zo slecht, dat ik over elke bal begon te twijfelen", zei Bertens bij Eurosport. Ze kwam met 2-0 achter te staan, maar herpakte zich daarna.
Volgens Bertens had haar slechte start ook te maken met de omstandigheden in Melbourne. Het had 's nachts hard geregend en de stevige wind nam veel stof en zand mee, wat zorgde voor rode aanslag op de hardcourtbanen. "De banen waren te vies en glad om te spelen, ze moesten dus eerst schoon worden gespoten", zei Bertens. Tientallen vrijwilligers, waaronder heel wat kinderen, gingen daarna met handdoeken aan de slag om de banen droog te maken. Bertens kon daardoor pas veel later dan gedacht in actie komen.
"Ik was niet helemaal scherp. Ik wilde zo graag, maar ik voelde toch wat spanning van tevoren", zei de Westlandse. "Ik ben blij dat ik toch ergens de energie vandaan heb gehaald en deze partij in twee sets kon winnen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.
6 uur geledenLOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.
23 uur geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.
23 uur geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaans kampioene van UAE Team ADQ nam met de ritzege ook de leiderstrui over van Femke de Vries.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag zonder het spelen van kwalificaties meedoen aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 72 van de wereld, die vorige maand de vierde ronde haalde op Roland Garros, profiteert van de afmelding van de geblesseerde Tomáš Macháč. Dat meldt de toernooiorganisatie.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is weer opgenomen in de Oranjeselectie. Dat meldt turnbond KNGU.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van de New York Knicks hebben de uitnodiging om het Witte Huis te bezoeken geaccepteerd. Dat meldde James Dolan, de eigenaar van het basketbalteam dat afgelopen weekend voor het eerst sinds 1973 de titel in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA veroverde.
1 dag geleden