Bertens overwint de twijfels in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begon zo slecht aan haar partij tegen Arina Rodionova op de Australian Open, dat de twijfel toesloeg. "Ik miste zoveel aanvalsballen en volleys. Ik begon zo slecht, dat ik over elke bal begon te twijfelen", zei Bertens bij Eurosport. Ze kwam met 2-0 achter te staan, maar herpakte zich daarna.
Volgens Bertens had haar slechte start ook te maken met de omstandigheden in Melbourne. Het had 's nachts hard geregend en de stevige wind nam veel stof en zand mee, wat zorgde voor rode aanslag op de hardcourtbanen. "De banen waren te vies en glad om te spelen, ze moesten dus eerst schoon worden gespoten", zei Bertens. Tientallen vrijwilligers, waaronder heel wat kinderen, gingen daarna met handdoeken aan de slag om de banen droog te maken. Bertens kon daardoor pas veel later dan gedacht in actie komen.
"Ik was niet helemaal scherp. Ik wilde zo graag, maar ik voelde toch wat spanning van tevoren", zei de Westlandse. "Ik ben blij dat ik toch ergens de energie vandaan heb gehaald en deze partij in twee sets kon winnen."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - De Finse atlete Alisa Vainio heeft op indrukwekkende wijze de Europese titel op de marathon veroverd. De 28-jarige atlete nam in Birmingham vanaf de start het initiatief, liep al vrij snel in haar eentje vooraan en bouwde vervolgens een enorme voorsprong op. Vainio rondde haar solo na 42,195 kilometer af in een kampioenschapsrecord van 2.22,26.
22 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Brons is ook een medaille en Lieke Klaver was er best wel een beetje blij mee, maar de Nederlandse sprintvedette mopperde flink na de finale van de 400 meter op de EK atletiek in Birmingham. "Mijn tijd was slecht, mijn race was raar. Ik werd afgeleid door de wind. Normaal heb ik daar geen probleem mee, maar er stond zoveel wind in het stadion, dat ik helemaal geen gevoel had voor tempo. Ik had geen idee of ik hard of langzaam ging", zei ze na afloop.
10 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen voelde zich de 'underdog' in de finale van de 1500 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker verraste dan ook zichzelf door het goud te veroveren. Met een indrukwekkende eindsprint liep hij zijn concurrenten voorbij. "Het was een heerlijk gevoel om zo makkelijk lopers in te halen. Het geeft zoveel energie, dan ruik je bloed en wil je maar één ding: gaan!", zei hij na de race in het Alexander Stadium.
11 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel kon amper geloven dat ze zilver had gewonnen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham. "Dit betekent heel veel. Het was een spannende meerkamp en ik was zo zenuwachtig dat ik twee nachten niet heb kunnen slapen, omdat ik wist dat ik een medaillekandidate was. Ik wilde het zo goed doen", zei ze na afloop.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille kunnen winnen. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa liepen ondanks vlotlopende wissels naar de vierde plaats in 38,98. Groot-Brittannië won het goud in 38,45, Duitsland behaalde het zilver in 38,64 en België pakte het brons in 38,70.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen heeft voor een enorme stunt gezorgd op de EK atletiek in Birmingham door naar het goud te lopen.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mike Foppen heeft de 10.000 meter op de EK atletiek in Birmingham niet afgemaakt. De atleet uit Nijmegen, die zichzelf kansen op een medaille toedichtte, stapte uit na ongeveer 6000 meter. Hij liep op dat moment nog mee in de kopgroep. Het was onduidelijk wat er aan de hand was.
13 uur geleden