Bertens overwint de twijfels in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begon zo slecht aan haar partij tegen Arina Rodionova op de Australian Open, dat de twijfel toesloeg. "Ik miste zoveel aanvalsballen en volleys. Ik begon zo slecht, dat ik over elke bal begon te twijfelen", zei Bertens bij Eurosport. Ze kwam met 2-0 achter te staan, maar herpakte zich daarna.
Volgens Bertens had haar slechte start ook te maken met de omstandigheden in Melbourne. Het had 's nachts hard geregend en de stevige wind nam veel stof en zand mee, wat zorgde voor rode aanslag op de hardcourtbanen. "De banen waren te vies en glad om te spelen, ze moesten dus eerst schoon worden gespoten", zei Bertens. Tientallen vrijwilligers, waaronder heel wat kinderen, gingen daarna met handdoeken aan de slag om de banen droog te maken. Bertens kon daardoor pas veel later dan gedacht in actie komen.
"Ik was niet helemaal scherp. Ik wilde zo graag, maar ik voelde toch wat spanning van tevoren", zei de Westlandse. "Ik ben blij dat ik toch ergens de energie vandaan heb gehaald en deze partij in twee sets kon winnen."
Meer uit Sport
SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
33 minuten geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
16 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
20 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
20 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
22 uur geleden