Bertens overwint de twijfels in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begon zo slecht aan haar partij tegen Arina Rodionova op de Australian Open, dat de twijfel toesloeg. "Ik miste zoveel aanvalsballen en volleys. Ik begon zo slecht, dat ik over elke bal begon te twijfelen", zei Bertens bij Eurosport. Ze kwam met 2-0 achter te staan, maar herpakte zich daarna.
Volgens Bertens had haar slechte start ook te maken met de omstandigheden in Melbourne. Het had 's nachts hard geregend en de stevige wind nam veel stof en zand mee, wat zorgde voor rode aanslag op de hardcourtbanen. "De banen waren te vies en glad om te spelen, ze moesten dus eerst schoon worden gespoten", zei Bertens. Tientallen vrijwilligers, waaronder heel wat kinderen, gingen daarna met handdoeken aan de slag om de banen droog te maken. Bertens kon daardoor pas veel later dan gedacht in actie komen.
"Ik was niet helemaal scherp. Ik wilde zo graag, maar ik voelde toch wat spanning van tevoren", zei de Westlandse. "Ik ben blij dat ik toch ergens de energie vandaan heb gehaald en deze partij in twee sets kon winnen."
Meer uit Sport
WEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.
57 minuten geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
9 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
11 uur geleden