Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens na laatste duel in enkelspel: dit doet veel pijn

Bertens na laatste duel in enkelspel: dit doet veel pijn

TOKIO (ANP) - Kiki Bertens was zichtbaar geëmotioneerd na de laatste partij uit haar loopbaan in het enkelspel. De 29-jarige tennisster werd bij de Olympische Spelen in de eerste ronde in drie sets uitgeschakeld door de Tsjechische Markéta Vondrousova (4-6 6-3 4-6).

"Dit doet veel pijn. Ik ben strijdend ten onder gegaan, maar ik had hem liever willen pakken. Dat is net niet gelukt en dat is balen." Bertens was niet ontevreden over haar wedstrijd. "Ik speelde denk ik wel een van de beste wedstrijden van dit seizoen, maar ja, daar koop je niks voor. Al neem ik dit wel mee naar het dubbel en mixed dubbel. Dan gaan we daar knokken."

Ze dacht in de slotfase niet aan haar afscheid in het enkelspel. "Ik ben tot de laatste game blijven knokken. Ik wilde vechten tot het laatste punt." Hoewel ze sprak met tranen in haar ogen, zei ze er ook wel vrede mee te hebben dat het in het enkelspel voorbij is.

Rust

"Ik heb er rust bij. Het is genoeg. Ik voel mijn lichaam wel", aldus Bertens. "Hoewel er geen publiek op de tribune zat, had ik wel veel steun. De mensen die dicht bij mij staan, die waren erbij. Ik hoop nu dat ik mijn loopbaan in het dubbel en gemengd dubbel een mooie einde kan geven."

Bertens sluit haar loopbaan af met een teleurstellend half jaar. Ze boekte in 2021 slechts twee zeges; één op het WTA-toernooi van Madrid en één in de Billie Jean King Cup.

Afsluiten

Voor vertrek naar Tokio maakte Bertens wereldkundig dat ze op de Spelen voor het laatst in actie zou komen. Vorige maand maakte ze al bekend dat dit haar laatste seizoen zou worden, maar op welk toernooi ze afscheid zou nemen, liet ze toen nog in het midden.

"Ik heb na Wimbledon een paar dagen vrij genomen en wilde afwachten hoe het zou zijn als ik weer de trainingsbaan op zou stappen", zei Bertens eerder deze week. "Maar dat lukt gewoon niet meer en na drie of vier dagen merkte ik dat ik mentaal en fysiek niet fris was. Dan moet je eerlijk zijn, concluderen dat het beter is nu te stoppen en het op een goede en leuke manier afsluiten. Het moet geen strijd met jezelf worden."

Meer uit Sport

Vechtersmentaliteit levert Rijpma-de Jong eindelijk goud op

MILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.

13 minuten geleden
IJshockeyers Canada na comeback naar olympische finale

MILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).

39 minuten geleden
Kok kreeg de snelheid niet vanzelf op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.

52 minuten geleden
Groenewoud schaatste 'te gretig' en hoopt nu op massastart

MILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.

1 uur geleden
Verstappen kijkt met goed gevoel terug op test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."

1 uur geleden
Nederland dankzij goud Rijpma-de Jong vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.

1 uur geleden
Rijpma-de Jong pakt vijfde Nederlandse goud op rij op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.

1 uur geleden