
Bertens mikt op Roland Garros op eerste zege op Errani
PARIJS (ANP) - Kiki Bertens probeert zich woensdag op Roland Garros ten koste van Sara Errani te plaatsen voor de derde ronde. De 33-jarige Italiaanse, afkomstig uit het kwalificatietoernooi, is de nummer 150 van de wereld.
Errani baarde in 2012 opzien door de finale te halen in Parijs. Daarin bleek Maria Sjarapova in twee sets te sterk. Een jaar later haalde ze de laatste vier, hetgeen Bertens in 2016 ook lukte.
Bertens nam het vijf keer eerder op tegen Errani en ze wist de voormalig nummer 5 van de wereld nog nooit te verslaan. Vier jaar geleden speelde Bertens op de Olympische Spelen van Rio de Janeiro tegen de Italiaanse, die in drie sets won.
Maandag begon Bertens (28) het toernooi met een zwaarbevochten overwinning op debutante Katarina Zavatska uit Oekraïne. Het betekende pas de eerste zege voor de mondiale nummer 8 sinds de coronapauze.
De wedstrijd tussen Bertens en Errani wordt gespeeld als eerste partij op baan 14. De partij begint om 11.00 uur.
Meer uit Sport
SAITAMA (ANP) - De Japanse kunstrijder Shoma Uno heeft in eigen land zijn wereldtitel geprolongeerd. De 25-jarige Uno pakte in Saitama het goud met een totaalscore van 301,14 punten. De Japanner ging al aan kop na de korte kür en stelde zaterdag titelprolongatie veilig in de vrije kür.
5 minuten geledenGENT (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen moet zijn Belgische ploeg Soudal - Quick-Step zondag aan succes gaan helpen in Gent-Wevelgem. Teambaas Patrick Lefevere is ontevreden over de resultaten van de afgelopen weken en heeft daarom zijn twee belangrijkste sprinters opgesteld voor de koers over ruim 260 kilometer: de Nederlander Jakobsen en de Belg Tim Merlier.
57 minuten geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp gaat het in de derde ronde van het masterstoernooi in Miami opnemen tegen de als derde geplaatste Casper Ruud. De 24-jarige Noor, nummer 4 van de wereld, versloeg Ilja Ivasjka uit Belarus in twee sets: 6-2 6-3. Van de Zandschulp rekende vrijdag af met de Australiër Alexei Popyrin: 4-6 7-6 (4) 6-2.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-coureur Nelson Piquet, drievoudig wereldkampioen in de Formule 1, moet een boete van 5 miljoen Braziliaanse reaal betalen vanwege racistische en homofobe opmerkingen over Lewis Hamilton. Vier mensenrechtenorganisaties hadden de 70-jarige Piquet aangeklaagd. Een Braziliaanse rechtbank bepaalde dat de schoonvader van Max Verstappen een schadevergoeding van omgerekend bijna 900.000 euro moet betalen. Dat geld gaat naar fondsen die zich inzetten voor gelijkheid en inclusiviteit.
5 uur geledenMEMPHIS (ANP) - De basketballers van Memphis Grizzlies hebben zich verzekerd van deelname aan de play-offs in de NBA. De Grizzlies versloegen voor eigen publiek Houston Rockets met 151-114 en weten nu zeker dat de competitie nog een vervolg krijgt voor ze. Memphis Grizzlies is de vijfde club die zich heeft geplaatst voor de play-offs.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz is het masterstoernooi van Miami begonnen met een vlotte overwinning. De nummer 1 van de wereld, die zijn titel verdedigt in Florida, had iets meer dan een uur nodig om de Argentijn Facundo Bagnis te verslaan: 6-0 6-2. "Een perfecte start", aldus Alcaraz, die vorige week al de masters van Indian Wells op zijn naam schreef en in Miami voor de zogeheten 'Sunshine Double' gaat.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft met de nodige moeite de derde ronde bereikt van het masterstoernooi van Miami. De 27-jarige tennisser versloeg in de tweede ronde in drie sets de Australiër Alexei Popyrin: 4-6 7-6 (4) 6-2.
16 uur geleden