Bertens maakt volgende maand opwachting in Billie Jean King Cup
DUBAI (ANP) - Kiki Bertens maakt volgende maand haar opwachting in de Billie Jean King Cup, wat voorheen bekendstond als de Fed Cup. Dat zei de nummer 11 van de wereld na haar nederlaag op het toernooi van Dubai.
De 29-jarige Bertens stelde zich de afgelopen jaren met regelmaat niet beschikbaar, omdat ze de voorkeur gaf aan haar individuele carrière. "Maar als ik word geselecteerd, ben ik er weer bij", zei Bertens, die in Dubai met 6-1 6-4 verloor van Tereza Martincova uit Tsjechië.
Oranje neemt het op 16 en 17 april in Den Bosch op tegen China. De inzet van het duel is plaatsing voor de kwalificatieronde voor het eindtoernooi van 2022.
Miami en Charleston
Voorafgaand aan het duel in de Billie Jean King Cup doet Bertens nog mee aan de WTA-toernooien van Miami en Charleston. Op het laatstgenoemde toernooi pakte Bertens in 2018 de titel.
"Na die toernooien moet ik gaan kijken of ik mijn gravelseizoen vol ga proppen met toernooien. Veel zal afhangen van het toernooi van Miami, waar ik me nu op ga voorbereiden." Het toernooi van Miami begint op 23 maart.
Bertens keerde vorig jaar februari terug in het Nederlands team; ze deed voor het eerst sinds 2017 weer mee. Met Bertens verloor Oranje in Den Haag met 3-2 van Wit-Rusland. Bertens verloor met Demi Schuurs het beslissende dubbelspel.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
23 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
3 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
17 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
18 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
19 uur geleden