Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens ligt voor op schema en hoopt op Australian Open

Bertens ligt voor op schema en hoopt op Australian Open

BREDA (ANP) - Tennisster Kiki Bertens herstelt zo goed van de operatie aan haar achillespees, dat ze mogelijk toch kan meedoen aan de Australian Open. "Ik loop een paar weken voor op schema", zei de nummer 9 van de wereld bij FOX Sports. "Het is wel nog heel lastig om te zeggen wanneer ik weer helemaal wedstrijdfit ben. Stiekem hoop ik dat het voor de Australian Open gaat lukken."

De 29-jarige Westlandse ging eind oktober onder het mes. Bertens liet zich opereren aan de achillespees waar ze al lang last van had. De tennisster zette op dat moment een streep door deelname aan de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het jaar werd vorige week vanwege de coronaperikelen met drie weken uitgesteld en staat nu van 8 tot 21 februari op het programma.

"Dat is voor mij een klein voordeel, anders zou het sowieso niet lukken", zegt Bertens, die maandag voor het eerst weer 20 minuten op de baan stond. "De kans dat ik meedoe, is nu nog steeds heel erg klein. Misschien heb ik een heel klein kansje. Daar ga ik gewoon vol voor. Lukt het niet, dan lukt het niet. En anders is het mooi meegenomen."

Zeven toernooien

Bertens speelde dit jaar slechts zeven toernooien. Ze veroverde voor de uitbraak van het coronavirus in februari haar tiende titel in Sint-Petersburg. Op de Australian Open en op Roland Garros strandde ze in de vierde ronde. Op de US Open kwam ze niet in actie. In oktober besloot ze over te gaan tot een operatie, om van haar klachten af te komen.

"Tot nu toe gaat het heel goed, ik herstel sneller dan verwacht. Ik heb vooralsnog geen pijn gehad, dat is fijn. Ik ga met kleine stapjes vooruit. De Australian Open is kort dag, maar ik ga er alles aan doen. De arts heeft gezegd dat ik er misschien maar niet op moet rekenen. Nou goed, in dat geval keer ik na de Australian Open terug. Al weet ik nu nog niet hoe het schema eruit komt te zien."

Meer uit Sport

Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

3 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

4 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

5 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoƫ Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

6 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

7 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

7 uur geleden
Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiƫr Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

8 uur geleden