Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens ligt voor op schema en hoopt op Australian Open

Bertens ligt voor op schema en hoopt op Australian Open

BREDA (ANP) - Tennisster Kiki Bertens herstelt zo goed van de operatie aan haar achillespees, dat ze mogelijk toch kan meedoen aan de Australian Open. "Ik loop een paar weken voor op schema", zei de nummer 9 van de wereld bij FOX Sports. "Het is wel nog heel lastig om te zeggen wanneer ik weer helemaal wedstrijdfit ben. Stiekem hoop ik dat het voor de Australian Open gaat lukken."

De 29-jarige Westlandse ging eind oktober onder het mes. Bertens liet zich opereren aan de achillespees waar ze al lang last van had. De tennisster zette op dat moment een streep door deelname aan de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het jaar werd vorige week vanwege de coronaperikelen met drie weken uitgesteld en staat nu van 8 tot 21 februari op het programma.

"Dat is voor mij een klein voordeel, anders zou het sowieso niet lukken", zegt Bertens, die maandag voor het eerst weer 20 minuten op de baan stond. "De kans dat ik meedoe, is nu nog steeds heel erg klein. Misschien heb ik een heel klein kansje. Daar ga ik gewoon vol voor. Lukt het niet, dan lukt het niet. En anders is het mooi meegenomen."

Zeven toernooien

Bertens speelde dit jaar slechts zeven toernooien. Ze veroverde voor de uitbraak van het coronavirus in februari haar tiende titel in Sint-Petersburg. Op de Australian Open en op Roland Garros strandde ze in de vierde ronde. Op de US Open kwam ze niet in actie. In oktober besloot ze over te gaan tot een operatie, om van haar klachten af te komen.

"Tot nu toe gaat het heel goed, ik herstel sneller dan verwacht. Ik heb vooralsnog geen pijn gehad, dat is fijn. Ik ga met kleine stapjes vooruit. De Australian Open is kort dag, maar ik ga er alles aan doen. De arts heeft gezegd dat ik er misschien maar niet op moet rekenen. Nou goed, in dat geval keer ik na de Australian Open terug. Al weet ik nu nog niet hoe het schema eruit komt te zien."

Meer uit Sport

Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

8 uur geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

13 uur geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

13 uur geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

14 uur geleden
Historisch olympisch ticket voor kunstrijpaar Tsiba en Danilova

ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.

18 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft geen spijt van deelname in Rusland

AMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.

19 uur geleden
EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

1 dag geleden