Bertens knokt zich naar kwartfinales in Brisbane
BRISBANE (ANP) - Kiki Bertens heeft zich verzekerd van een plek in de kwartfinales van het sterk bezette WTA-toernooi van Brisbane. De nummer 6 van de plaatsingslijst was in de tweede ronde de Estse Anett Kontaveit met 6-3 2-6 7-5 de baas.
Bertens begon sterk aan de partij. Maar in de tweede set liep het wat minder aan de kant van de geboren Wateringse. Ze moest de winst met 2-6 aan de Estse laten. Bertens herstelde zich daarna. De strijd ging op service lang gelijk op. Bij een stand van 6-5 wist Bertens Kontaveit te breken en de winst naar zich toe te trekken.
Bertens was na afloop te spreken over haar partij. "Ik speelde goed. De tweede set ging wel wat minder. Maar het was een mooi gevecht met een goed niveau."
Naomi Osaka
Vrijdag neemt Bertens het op tegen de Japanse Naomi Osaka, die in drie sets de Amerikaanse Sofia Kenin versloeg. Osaka is de nummer drie van de wereld. Bertens verwacht een zware wedstrijd. "Ze is een goede speelster met een agressief spel. Ik hoop daarom mijn niveau van vandaag te kunnen halen."
Bertens staat ook in de halve finales van het dubbelspel met haar Australische partner Ashleigh Barty.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
9 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
10 uur geleden