Bertens knokt zich naar kwartfinales in Brisbane
BRISBANE (ANP) - Kiki Bertens heeft zich verzekerd van een plek in de kwartfinales van het sterk bezette WTA-toernooi van Brisbane. De nummer 6 van de plaatsingslijst was in de tweede ronde de Estse Anett Kontaveit met 6-3 2-6 7-5 de baas.
Bertens begon sterk aan de partij. Maar in de tweede set liep het wat minder aan de kant van de geboren Wateringse. Ze moest de winst met 2-6 aan de Estse laten. Bertens herstelde zich daarna. De strijd ging op service lang gelijk op. Bij een stand van 6-5 wist Bertens Kontaveit te breken en de winst naar zich toe te trekken.
Bertens was na afloop te spreken over haar partij. "Ik speelde goed. De tweede set ging wel wat minder. Maar het was een mooi gevecht met een goed niveau."
Naomi Osaka
Vrijdag neemt Bertens het op tegen de Japanse Naomi Osaka, die in drie sets de Amerikaanse Sofia Kenin versloeg. Osaka is de nummer drie van de wereld. Bertens verwacht een zware wedstrijd. "Ze is een goede speelster met een agressief spel. Ik hoop daarom mijn niveau van vandaag te kunnen halen."
Bertens staat ook in de halve finales van het dubbelspel met haar Australische partner Ashleigh Barty.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
4 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden