Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens kan terugkijken op aardige seizoensstart

Bertens kan terugkijken op aardige seizoensstart

MELBOURNE (ANP) - Kiki Bertens kan terugkijken op een aardige start van het tennisseizoen. Na haar kwartfinaleplaats op het sterke WTA-toernooi van Brisbane sloot ze haar trip naar Australië af met een plek in de vierde ronde van de Australian Open.

Bertens, die maandag haar meerdere moest erkennen in Garbiñe Muguruza (6-3 6-3), speelde deze maand aan de andere kant van de wereld zeven partijen en won er daarvan vijf. Ze begon het jaar als de mondiale nummer 10, maar zoals het nu naar uitziet, stijgt ze naar plek 7 op de wereldranglijst.

De voormalig nummer 4 passeert gegarandeerd Serena Williams en Naomi Osaka, speelsters die in de eerste week van de Australian Open werden uitgeschakeld. Williams haalde vorig jaar de kwartfinales, Osaka won het toernooi. Petra Kvitova, vorig jaar finaliste, kan Bertens nog wel voorbij in de virtuele ranking.

Goede doel

Bertens sloeg op de Australian Open 300.000 Australische dollar bij elkaar, omgerekend ruim 180.000 euro. Daarvan staat Bertens 1200 dollar af aan het goede doel; voorafgaand aan de Australian Open maakte ze bekend 100 dollar per winnende service af te staan aan de slachtoffers van de bosbranden. In totaal sloeg Bertens slechts twaalf aces in Melbourne, waarvan vijf tegen Muguruza.

Bertens, die zich voorafgaand aan de Australian Open met een achillespeesblessure afmeldde voor het WTA-toernooi van Adelaide, gaat zich nu voorbereiden op een reeks indoorwedstrijden.

Terugkeer in Fed Cup

Begin februari maakt Bertens voor het eerst sinds 2017 weer haar opwachting in de Fed Cup als Oranje het in Den Haag opneemt tegen Wit-Rusland. Bertens liet lang in het midden of ze zou spelen, maar na overleg met NOC*NSF en de KNLTB besloot ze zich beschikbaar te stellen. Bertens moet nog uitkomen in het landentoernooi om later dit jaar te mogen meedoen aan de Olympische Spelen.

Direct na de Fed Cup reist Bertens door naar Sint-Petersburg, waar Bertens een titel te verdedigen heeft. Vorig jaar won Bertens in Rusland in de finale van de Kroatische Donna Vekic.

Deze week zal voor Bertens echter in het teken staan van rust, aangezien ze een kort 'off-season' kende na het lange seizoen 2019. De Fed Cup begint pas over elf dagen.

Meer uit Sport

Kwakzalverprijs naar voetbalclub Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax krijgt de Meester Kackadorisprijs 2026, heeft de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) vrijdag bekendgemaakt. De vereniging kent de prijs jaarlijks toe aan een persoon of organisatie die "kwakzalverij bevordert, zonder die zelf te bedrijven". Ajax krijgt de prijs vanwege de sponsorovereenkomst van de voetbalclub met supplementenbedrijf Vitakruid.

5 uur geleden
BMX'ster Laura Smulders wint wereldbekerwedstrijd in China

MENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.

8 uur geleden
Vierde tijd Verstappen in tweede vrije training GP in Maleisië

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.

12 uur geleden
Verstappen maakt indruk in eerste vrije training GP in Maleisië

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.

16 uur geleden
Grote gecombineerde tennistoernooien krijgen gelijk prijzengeld

SINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.

1 dag geleden
Ex-wereldkampioene Bronzini ploegleider Visma-Lease a Bike

DEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.

1 dag geleden
Griekspoor in eerste ronde China Open onderuit tegen Rus Roeblev

BEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.

1 dag geleden