Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens kan terugkijken op aardige seizoensstart

Bertens kan terugkijken op aardige seizoensstart

MELBOURNE (ANP) - Kiki Bertens kan terugkijken op een aardige start van het tennisseizoen. Na haar kwartfinaleplaats op het sterke WTA-toernooi van Brisbane sloot ze haar trip naar Australië af met een plek in de vierde ronde van de Australian Open.

Bertens, die maandag haar meerdere moest erkennen in Garbiñe Muguruza (6-3 6-3), speelde deze maand aan de andere kant van de wereld zeven partijen en won er daarvan vijf. Ze begon het jaar als de mondiale nummer 10, maar zoals het nu naar uitziet, stijgt ze naar plek 7 op de wereldranglijst.

De voormalig nummer 4 passeert gegarandeerd Serena Williams en Naomi Osaka, speelsters die in de eerste week van de Australian Open werden uitgeschakeld. Williams haalde vorig jaar de kwartfinales, Osaka won het toernooi. Petra Kvitova, vorig jaar finaliste, kan Bertens nog wel voorbij in de virtuele ranking.

Goede doel

Bertens sloeg op de Australian Open 300.000 Australische dollar bij elkaar, omgerekend ruim 180.000 euro. Daarvan staat Bertens 1200 dollar af aan het goede doel; voorafgaand aan de Australian Open maakte ze bekend 100 dollar per winnende service af te staan aan de slachtoffers van de bosbranden. In totaal sloeg Bertens slechts twaalf aces in Melbourne, waarvan vijf tegen Muguruza.

Bertens, die zich voorafgaand aan de Australian Open met een achillespeesblessure afmeldde voor het WTA-toernooi van Adelaide, gaat zich nu voorbereiden op een reeks indoorwedstrijden.

Terugkeer in Fed Cup

Begin februari maakt Bertens voor het eerst sinds 2017 weer haar opwachting in de Fed Cup als Oranje het in Den Haag opneemt tegen Wit-Rusland. Bertens liet lang in het midden of ze zou spelen, maar na overleg met NOC*NSF en de KNLTB besloot ze zich beschikbaar te stellen. Bertens moet nog uitkomen in het landentoernooi om later dit jaar te mogen meedoen aan de Olympische Spelen.

Direct na de Fed Cup reist Bertens door naar Sint-Petersburg, waar Bertens een titel te verdedigen heeft. Vorig jaar won Bertens in Rusland in de finale van de Kroatische Donna Vekic.

Deze week zal voor Bertens echter in het teken staan van rust, aangezien ze een kort 'off-season' kende na het lange seizoen 2019. De Fed Cup begint pas over elf dagen.

Meer uit Sport

Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

48 minuten geleden
Alcaraz voor vijfde jaar op rij naar halve finale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.

1 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd in vrije training GP China

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.

4 uur geleden
Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

12 uur geleden
Polsstokhoogspringer Duplantis zet 15e wereldrecord neer op 6,31

UPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.

12 uur geleden
Volleybalster Grothues stopt na lange carrière met 392 interlands

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.

12 uur geleden
Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

13 uur geleden