Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens kan terugkijken op aardige seizoensstart

Bertens kan terugkijken op aardige seizoensstart

MELBOURNE (ANP) - Kiki Bertens kan terugkijken op een aardige start van het tennisseizoen. Na haar kwartfinaleplaats op het sterke WTA-toernooi van Brisbane sloot ze haar trip naar Australië af met een plek in de vierde ronde van de Australian Open.

Bertens, die maandag haar meerdere moest erkennen in Garbiñe Muguruza (6-3 6-3), speelde deze maand aan de andere kant van de wereld zeven partijen en won er daarvan vijf. Ze begon het jaar als de mondiale nummer 10, maar zoals het nu naar uitziet, stijgt ze naar plek 7 op de wereldranglijst.

De voormalig nummer 4 passeert gegarandeerd Serena Williams en Naomi Osaka, speelsters die in de eerste week van de Australian Open werden uitgeschakeld. Williams haalde vorig jaar de kwartfinales, Osaka won het toernooi. Petra Kvitova, vorig jaar finaliste, kan Bertens nog wel voorbij in de virtuele ranking.

Goede doel

Bertens sloeg op de Australian Open 300.000 Australische dollar bij elkaar, omgerekend ruim 180.000 euro. Daarvan staat Bertens 1200 dollar af aan het goede doel; voorafgaand aan de Australian Open maakte ze bekend 100 dollar per winnende service af te staan aan de slachtoffers van de bosbranden. In totaal sloeg Bertens slechts twaalf aces in Melbourne, waarvan vijf tegen Muguruza.

Bertens, die zich voorafgaand aan de Australian Open met een achillespeesblessure afmeldde voor het WTA-toernooi van Adelaide, gaat zich nu voorbereiden op een reeks indoorwedstrijden.

Terugkeer in Fed Cup

Begin februari maakt Bertens voor het eerst sinds 2017 weer haar opwachting in de Fed Cup als Oranje het in Den Haag opneemt tegen Wit-Rusland. Bertens liet lang in het midden of ze zou spelen, maar na overleg met NOC*NSF en de KNLTB besloot ze zich beschikbaar te stellen. Bertens moet nog uitkomen in het landentoernooi om later dit jaar te mogen meedoen aan de Olympische Spelen.

Direct na de Fed Cup reist Bertens door naar Sint-Petersburg, waar Bertens een titel te verdedigen heeft. Vorig jaar won Bertens in Rusland in de finale van de Kroatische Donna Vekic.

Deze week zal voor Bertens echter in het teken staan van rust, aangezien ze een kort 'off-season' kende na het lange seizoen 2019. De Fed Cup begint pas over elf dagen.

Meer uit Sport

Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

1 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

1 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

3 uur geleden
Antonelli passeert Vettel als jongste wereldkampioen in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.

3 uur geleden
Antonelli na 73 jaar derde Italiaanse wereldkampioen

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.

3 uur geleden
Verstappen wint GP Mexico, Antonelli jongste wereldkampioen ooit

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1. De 20-jarige Italiaan scoorde met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Mexico-Stad de benodigde punten voor een onoverbrugbare voorsprong in de titelstrijd. Zijn rivalen George Russell en Lewis Hamilton kunnen hem in de resterende vier races van dit seizoen niet meer achterhalen.

3 uur geleden
GP van Mexico hervat na crash Bottas: Verstappen leidt

MEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad in de Formule 1 is na een oponthoud van ongeveer 40 minuten hervat. De race op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez lag lang stil na een harde crash van Valtteri Bottas.

4 uur geleden