Bertens kan terugkijken op aardige seizoensstart
MELBOURNE (ANP) - Kiki Bertens kan terugkijken op een aardige start van het tennisseizoen. Na haar kwartfinaleplaats op het sterke WTA-toernooi van Brisbane sloot ze haar trip naar Australië af met een plek in de vierde ronde van de Australian Open.
Bertens, die maandag haar meerdere moest erkennen in Garbiñe Muguruza (6-3 6-3), speelde deze maand aan de andere kant van de wereld zeven partijen en won er daarvan vijf. Ze begon het jaar als de mondiale nummer 10, maar zoals het nu naar uitziet, stijgt ze naar plek 7 op de wereldranglijst.
De voormalig nummer 4 passeert gegarandeerd Serena Williams en Naomi Osaka, speelsters die in de eerste week van de Australian Open werden uitgeschakeld. Williams haalde vorig jaar de kwartfinales, Osaka won het toernooi. Petra Kvitova, vorig jaar finaliste, kan Bertens nog wel voorbij in de virtuele ranking.
Goede doel
Bertens sloeg op de Australian Open 300.000 Australische dollar bij elkaar, omgerekend ruim 180.000 euro. Daarvan staat Bertens 1200 dollar af aan het goede doel; voorafgaand aan de Australian Open maakte ze bekend 100 dollar per winnende service af te staan aan de slachtoffers van de bosbranden. In totaal sloeg Bertens slechts twaalf aces in Melbourne, waarvan vijf tegen Muguruza.
Bertens, die zich voorafgaand aan de Australian Open met een achillespeesblessure afmeldde voor het WTA-toernooi van Adelaide, gaat zich nu voorbereiden op een reeks indoorwedstrijden.
Terugkeer in Fed Cup
Begin februari maakt Bertens voor het eerst sinds 2017 weer haar opwachting in de Fed Cup als Oranje het in Den Haag opneemt tegen Wit-Rusland. Bertens liet lang in het midden of ze zou spelen, maar na overleg met NOC*NSF en de KNLTB besloot ze zich beschikbaar te stellen. Bertens moet nog uitkomen in het landentoernooi om later dit jaar te mogen meedoen aan de Olympische Spelen.
Direct na de Fed Cup reist Bertens door naar Sint-Petersburg, waar Bertens een titel te verdedigen heeft. Vorig jaar won Bertens in Rusland in de finale van de Kroatische Donna Vekic.
Deze week zal voor Bertens echter in het teken staan van rust, aangezien ze een kort 'off-season' kende na het lange seizoen 2019. De Fed Cup begint pas over elf dagen.
Meer uit Sport
BOUCHERVILLE (ANP) - Demi Vollering is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap op de weg in Montreal eindelijk de absolute kopvrouw van de Nederlandse wielrensters. "Dat maakt het ook wel weer spannend, maar ik zie het als iets positiefs. Dat al die rensters in dienst rijden van jou, geeft mij ook wel weer dat extra procentje tijdens de wedstrijd om het af te kunnen maken", zei de tweevoudig winnares van de Tour de France tijdens een persmoment in Canada.
19 minuten geledenBAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.
13 uur geledenCARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.
14 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.
15 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.
16 uur geleden