Bertens in drie sets langs Oekraïense debutante Zavatska
PARIJS (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde op Roland Garros. De nummer 8 van de wereld had in het druilerige Parijs drie sets nodig om zich te ontdoen van de Oekraïense debutante Katarina Zavatska (20), de mondiale nummer 112: 2-6 6-2 6-0.
Na het verlies van de eerste set liep Bertens in de tweede set snel uit naar een 4-1-voorsprong. Ze leverde bij die stand nog één keer haar servicegame in, maar stond in het restant geen game meer af. Na ruim twee uur maakte Bertens het af met een overtuigende servicegame, die ze besloot met een uit de lucht geslagen forehand.
"Zij begon heel goed en ik haastte te veel. Het was erg lastig om agressief te spelen. In de tweede en derde set was ik gelukkig veel geduldiger en voelden mijn benen ook beter dan in de eerste set", aldus de 28-jarige Bertens, die in de eerste set een onrustige indruk maakte. Zavatska speelde juist onbevangen en zette Bertens onder druk.
Eerste overwinning na coronapauze
In de derde set was het verzet van Zavatska snel gebroken. Zeker toen ze in het tijdsbestek van 10 minuten drie bespanningen kapot sloeg en geen rackets meer over had om het duel af te maken. Kort voor het kapot slaan van haar derde bespanning had ze net een aantal rackets richting de bespanservice gestuurd. Met een geleend racket kon Zavatska haar niveau niet meer halen.
Voor Bertens is het pas haar eerste overwinning sinds de coronapauze. In aanloop naar Roland Garros verloor ze in Rome en Straatsburg haar eerste wedstrijd. In Straatsburg gaf ze op met een achillespeesblessure, maar daar leek ze maandag op Court Suzanne Lenglen geen last van te hebben. De partij begon vanwege regen in Parijs bijna twee uur later dan gepland.
In de tweede ronde neemt Bertens het op tegen de Italiaanse Sara Errani, die Monica Puig uit Puerto Rico met 6-2 6-1 kansloos liet. Bertens speelde vijf keer eerder tegen de Italiaanse en versloeg haar nog nooit. Errani stond in 2012 in de finale in Parijs.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot (34) heeft haar contract bij de Nederlandse ploeg Visma-Lease a Bike verlengd. De Française won vorig jaar de Tour de France Femmes in haar debuutjaar voor de ploeg. Ze tekende bij tot 2028.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
7 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
17 uur geleden