Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens in dienst van KNLTB als coach tennissters

Bertens in dienst van KNLTB als coach tennissters

AMSTELVEEN (ANP) - Kiki Bertens treedt als coach in dienst van de tennisbond KNLTB. De voormalig nummer 4 van de wereld gaat zich bij de bond bezighouden met de ontwikkeling van het vrouwentennis.

De 30 jaar oude Bertens gaat meetrainen, speelsters op locatie bezoeken en een aantal weken per jaar met tennissters mee naar toernooien. Bovendien wordt ze officieel de assistent van captain Elise Tamaëla bij het Billie Jean King Cup-team. Tijdens de laatste ontmoeting met Frankrijk reisde ze al als assistent mee met de Nederlandse ploeg.

"Na het beëindigen van mijn topsportcarrière heb ik natuurlijk eerst genoten van de geboorte van onze zoon Mats. Nu begint het weer te kriebelen en zoek ik een uitdaging in de tenniswereld. Elise vroeg me mee als assistent-coach van het Billie Jean King Cupteam in de wedstrijd tegen Frankrijk. Die rol beviel mij goed en ik wil dit graag uitbreiden", aldus Bertens.

'Werken aan hun droom'

"Ik neem mijn ervaringen uit de tour mee en kijk er naar uit de talentvolle jonge meiden te begeleiden en trainen in Amstelveen. Zo kan ik mijn kennis en ervaringen meegeven en met de meiden werken aan hun droom om de top te behalen."

Het Nederlandse vrouwentennis staat er niet goed voor. Geen enkele Nederlandse tennisster staat in de top 100 en Arantxa Rus is op plek 115 de beste tennisster van het land. Suzan Lamens is de nummer 2 van Nederland en de mondiale nummer 203.

Bertens beëindigde haar loopbaan vorig jaar. Ze won tien WTA-titels. In 2016 stond ze in de halve finales van Roland Garros.

Meer uit Sport

Gevecht tussen Britse boksers Fury en Joshua opnieuw onzeker

CARDIFF (ANP/RTR) - Het is opnieuw onzeker of het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) doorgaat. Dat zei UFC-baas Dana White tegen verslaggevers in Londen. De Saudische bokspromotor Turki Alalshikh maakte donderdag bekend dat het eerste gevecht tussen de twee Britse voormalig wereldkampioenen in het zwaargewicht 11 december in Cardiff plaatsvindt.

1 uur geleden
Wielrenster Vollering verovert eerste wereldtitel op de weg

MONTREAL (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is in het Canadese Montreal voor het eerst wereldkampioene op de weg geworden. De 29-jarige topfavoriete zag eerst een ontsnappingspoging stranden, maar bleek in een sprint onder luid gejuich van het publiek alsnog te sterk voor de Poolse Kasia Niewiadoma. De Italiaanse Elisa Longo Borghini werd derde.

14 uur geleden
Verstappen in Bakoe dicht bij eerste seizoenszege: net niet genoeg

BAKOE (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna zijn eerste zege van het seizoen te pakken. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 leverde in de slotfase van de race op het stratencircuit van Bakoe een intens duel met George Russell en deed verwoede pogingen de coureur van Mercedes in te halen, maar het lukte net niet. "In de laatste ronde zag ik dat George vermogen verloor, waardoor ik nog dichterbij kwam. Het was helaas net niet genoeg", zei de coureur van Red Bull na afloop in het flashinterview.

18 uur geleden
Wielrensters met Vollering vertrokken voor langste WK-rit ooit

BROSSARD (ANP) - De wielrensters zijn vertrokken voor de wegwedstrijd van de WK in Canada. Demi Vollering is de topfavoriete voor de rit over 180 kilometer, de langste ooit op een WK voor vrouwen. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd voor honderden wielerfans in Brossard, een voorstad van Montreal aan de andere kant van de rivier Saint Lawrence.

19 uur geleden
München Duitse kandidaat voor Olympische Spelen 2036, 2040, 2044

BADEN-BADEN (ANP) - Het bid van München gaat namens Duitsland meedingen naar de organisatie van de Olympische Spelen in 2036, 2040 of 2044. Dat was zaterdag de uitkomst van een buitengewone ledenvergadering van het Duitse olympisch comité (DOSB) in Baden-Baden. De Duitse president Frank-Walter Steinmeier maakte live op tv bekend dat München de voorkeur kreeg boven Köln-Rhein-Ruhr, het enige andere bid dat nog in de race was na de terugtrekking van Berlijn.

19 uur geleden
Russell blijft ontketende Verstappen net voor en wint GP in Bakoe

BAKOE (ANP) - George Russell heeft de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 nipt gewonnen. De Brit reed van start tot finish aan de leiding in zijn Mercedes op het stratencircuit van Bakoe. Hij moest in de slotfase wel alles op alles zetten om een ontketende Max Verstappen van zich af te houden.

19 uur geleden
Verstappen met nieuwe motor van start in GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen is voorzien van een nieuwe motor voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Dat meldde teambaas Laurent Mekies van Red Bull kort voor de start van de race op het stratencircuit van Bakoe. Het betreft wijzigingen die binnen de reglementen vallen, dus de Nederlander heeft geen gridstraf gekregen.

21 uur geleden