Bertens in dienst van KNLTB als coach tennissters
AMSTELVEEN (ANP) - Kiki Bertens treedt als coach in dienst van de tennisbond KNLTB. De voormalig nummer 4 van de wereld gaat zich bij de bond bezighouden met de ontwikkeling van het vrouwentennis.
De 30 jaar oude Bertens gaat meetrainen, speelsters op locatie bezoeken en een aantal weken per jaar met tennissters mee naar toernooien. Bovendien wordt ze officieel de assistent van captain Elise Tamaëla bij het Billie Jean King Cup-team. Tijdens de laatste ontmoeting met Frankrijk reisde ze al als assistent mee met de Nederlandse ploeg.
"Na het beëindigen van mijn topsportcarrière heb ik natuurlijk eerst genoten van de geboorte van onze zoon Mats. Nu begint het weer te kriebelen en zoek ik een uitdaging in de tenniswereld. Elise vroeg me mee als assistent-coach van het Billie Jean King Cupteam in de wedstrijd tegen Frankrijk. Die rol beviel mij goed en ik wil dit graag uitbreiden", aldus Bertens.
'Werken aan hun droom'
"Ik neem mijn ervaringen uit de tour mee en kijk er naar uit de talentvolle jonge meiden te begeleiden en trainen in Amstelveen. Zo kan ik mijn kennis en ervaringen meegeven en met de meiden werken aan hun droom om de top te behalen."
Het Nederlandse vrouwentennis staat er niet goed voor. Geen enkele Nederlandse tennisster staat in de top 100 en Arantxa Rus is op plek 115 de beste tennisster van het land. Suzan Lamens is de nummer 2 van Nederland en de mondiale nummer 203.
Bertens beëindigde haar loopbaan vorig jaar. Ze won tien WTA-titels. In 2016 stond ze in de halve finales van Roland Garros.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de EK gewonnen. Visser kwam na een gedegen meerkamp tot 53,167 punten en voldeed daarmee voor de tweede keer aan de gestelde richtscore van 51,5 punten.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turnsters Elze Geurts en Tisha Volleman hebben zich afgemeld voor de tweede en laatste EK-kwalificatiewedstrijd die zaterdagmiddag plaatsvindt. Geurts en Volleman, die vorig jaar beiden tot de EK-ploeg behoorden, hebben besloten zich te richten op het traject richting de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de zevende tijd gereden in de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette op de Hungaroring een tijd van 1.18,656 neer. De Britse regerend wereldkampioen Lando Norris van McLaren noteerde met 1.17,939 de beste tijd.
1 uur geledenCOL DU GALIBIER (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz (33) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het bergklassement van de Tour de France, mits hij zondag de eindstreep in Parijs haalt. De bolletjestruidrager uit Ecuador (EF Education-EasyPost) verzamelde gedurende de twintigste etappe genoeg punten om niet meer ingehaald te kunnen worden door zijn concurrenten Valentin Paret-Peintre en Tadej Pogačar.
1 uur geledenSAINT-JULIEN-MONT-DENIS (ANP) - Mads Pedersen heeft zich zaterdag zo goed als verzekerd van de eindwinst in het puntenklassement in de Tour de France. De Deense renner van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waarmee hij vrijwel niet meer te achterhalen is door Jasper Philipsen.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De waterpolosters zijn bij de finaleronde van de World Cup in Sydney als vijfde geëindigd. De Europees kampioen won het laatste duel overtuigend van Italië met 12-5. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis was in elke periode de betere: 4-2 2-1 4-1 2-1. Lola Moolhuijzen was belangrijk voor Oranje met vijf treffers uit evenveel pogingen.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.
18 uur geleden