Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens: heel frustrerend als je maandenlang keihard hebt gewerkt

Bertens: heel frustrerend als je maandenlang keihard hebt gewerkt

DUBAI (ANP) - De nederlaag die Kiki Bertens dinsdag leed op het WTA-toernooi van Dubai "doet pijn". Bertens verloor net als vorige week in Doha kansloos en wacht sinds haar rentree in het enkelspel nog op haar eerste overwinning.

"Ik had even tijd voor mezelf nodig; even ontspannen en het een plekje geven", zei Bertens (29) enkele uren na haar aftocht. "Vandaag merkte je wel dat het echt nog niet oké is en dat is frustrerend als je maandenlang keihard hebt gewerkt. Ik wist wel dat ik niet op de toppen van mijn kunnen zou gaan spelen, maar ik had zeker wel meer van mezelf verwacht."

Bertens verloor in 78 minuten met 6-1 6-4 van de Tsjechische Tereza Martincova, die plek 125 bezet op de wereldranglijst. "Het lag nu echt aan mij", zei Bertens, die haar niveau vorige week nog lastig in te schatten vond omdat haar tegenstandster Jelena Ostapenko veel te sterk was.

Hoogste niveau

"Ik speelde vandaag in elke game wel twee goede punten, maar je komt er niet als je ook nog eens vier kloteballen slaat. Het was echt heel erg zoeken en niets gaat meer vanzelf. Ik weet van mezelf ook dat ik wedstrijden nodig heb en dat ik me naar mate ik meer wedstrijden speel beter ga voelen. Ik moet weer constant worden en weet waar ik nu sta en dat dat niet goed is", aldus Bertens, die noodgedwongen op het hoogste niveau haar rentree maakte.

"Andere opties zijn er niet. Omdat ik tot voor kort nog in de top 10 stond, kon ik er niet voor kiezen een klein WTA-toernooi te spelen. Hier kon ik me wel meten en trainen met de beste meiden."

Bertens - die zich na haar achillespeesoperatie fysiek in orde voelt - blijft nog even in Dubai, waar ze zich voorbereidt op het toernooi van Miami, dat op 23 maart van start gaat. "In Nederland kun je niet zoveel door alle beperkingen en moet je indoor trainen. Dan train ik liever in het zonnetje buiten op een buitenbaan. Ik moet weer door, al is het nu niet altijd even leuk."

Meer uit Sport

Schulting sluit dag na val Velzeboer weer aan bij shorttrackers

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.

1 uur geleden
Tennistalent Boogaard maakt debuut in Rotterdam na blessure Vukic

ROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australië in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.

1 uur geleden
Verstappen meteen circuit op tijdens eerste F1-testdag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.

3 uur geleden
Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

15 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

16 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

18 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

18 uur geleden