Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens: heel frustrerend als je maandenlang keihard hebt gewerkt

Bertens: heel frustrerend als je maandenlang keihard hebt gewerkt

DUBAI (ANP) - De nederlaag die Kiki Bertens dinsdag leed op het WTA-toernooi van Dubai "doet pijn". Bertens verloor net als vorige week in Doha kansloos en wacht sinds haar rentree in het enkelspel nog op haar eerste overwinning.

"Ik had even tijd voor mezelf nodig; even ontspannen en het een plekje geven", zei Bertens (29) enkele uren na haar aftocht. "Vandaag merkte je wel dat het echt nog niet oké is en dat is frustrerend als je maandenlang keihard hebt gewerkt. Ik wist wel dat ik niet op de toppen van mijn kunnen zou gaan spelen, maar ik had zeker wel meer van mezelf verwacht."

Bertens verloor in 78 minuten met 6-1 6-4 van de Tsjechische Tereza Martincova, die plek 125 bezet op de wereldranglijst. "Het lag nu echt aan mij", zei Bertens, die haar niveau vorige week nog lastig in te schatten vond omdat haar tegenstandster Jelena Ostapenko veel te sterk was.

Hoogste niveau

"Ik speelde vandaag in elke game wel twee goede punten, maar je komt er niet als je ook nog eens vier kloteballen slaat. Het was echt heel erg zoeken en niets gaat meer vanzelf. Ik weet van mezelf ook dat ik wedstrijden nodig heb en dat ik me naar mate ik meer wedstrijden speel beter ga voelen. Ik moet weer constant worden en weet waar ik nu sta en dat dat niet goed is", aldus Bertens, die noodgedwongen op het hoogste niveau haar rentree maakte.

"Andere opties zijn er niet. Omdat ik tot voor kort nog in de top 10 stond, kon ik er niet voor kiezen een klein WTA-toernooi te spelen. Hier kon ik me wel meten en trainen met de beste meiden."

Bertens - die zich na haar achillespeesoperatie fysiek in orde voelt - blijft nog even in Dubai, waar ze zich voorbereidt op het toernooi van Miami, dat op 23 maart van start gaat. "In Nederland kun je niet zoveel door alle beperkingen en moet je indoor trainen. Dan train ik liever in het zonnetje buiten op een buitenbaan. Ik moet weer door, al is het nu niet altijd even leuk."

Meer uit Sport

Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

1 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

1 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

4 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

4 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

4 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

4 uur geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

8 uur geleden