Bertens: heel frustrerend als je maandenlang keihard hebt gewerkt
DUBAI (ANP) - De nederlaag die Kiki Bertens dinsdag leed op het WTA-toernooi van Dubai "doet pijn". Bertens verloor net als vorige week in Doha kansloos en wacht sinds haar rentree in het enkelspel nog op haar eerste overwinning.
"Ik had even tijd voor mezelf nodig; even ontspannen en het een plekje geven", zei Bertens (29) enkele uren na haar aftocht. "Vandaag merkte je wel dat het echt nog niet oké is en dat is frustrerend als je maandenlang keihard hebt gewerkt. Ik wist wel dat ik niet op de toppen van mijn kunnen zou gaan spelen, maar ik had zeker wel meer van mezelf verwacht."
Bertens verloor in 78 minuten met 6-1 6-4 van de Tsjechische Tereza Martincova, die plek 125 bezet op de wereldranglijst. "Het lag nu echt aan mij", zei Bertens, die haar niveau vorige week nog lastig in te schatten vond omdat haar tegenstandster Jelena Ostapenko veel te sterk was.
Hoogste niveau
"Ik speelde vandaag in elke game wel twee goede punten, maar je komt er niet als je ook nog eens vier kloteballen slaat. Het was echt heel erg zoeken en niets gaat meer vanzelf. Ik weet van mezelf ook dat ik wedstrijden nodig heb en dat ik me naar mate ik meer wedstrijden speel beter ga voelen. Ik moet weer constant worden en weet waar ik nu sta en dat dat niet goed is", aldus Bertens, die noodgedwongen op het hoogste niveau haar rentree maakte.
"Andere opties zijn er niet. Omdat ik tot voor kort nog in de top 10 stond, kon ik er niet voor kiezen een klein WTA-toernooi te spelen. Hier kon ik me wel meten en trainen met de beste meiden."
Bertens - die zich na haar achillespeesoperatie fysiek in orde voelt - blijft nog even in Dubai, waar ze zich voorbereidt op het toernooi van Miami, dat op 23 maart van start gaat. "In Nederland kun je niet zoveel door alle beperkingen en moet je indoor trainen. Dan train ik liever in het zonnetje buiten op een buitenbaan. Ik moet weer door, al is het nu niet altijd even leuk."
Meer uit Sport
CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.
26 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
8 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
10 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
14 uur geleden