Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens heeft in coronatijd geproefd aan een leven zonder tennis

Bertens heeft in coronatijd geproefd aan een leven zonder tennis

ETTEN-LEUR (ANP) - Kiki Bertens is "vooral opgelucht" dat ze wereldkundig heeft gemaakt dat ze nog dit jaar haar loopbaan beëindigt. De voormalig nummer 4 van de wereld kijkt uit naar wat het leven nog meer te bieden heeft naast het tennis. "Er is geen verdriet en er is vooral opluchting en blijdschap dat het eruit is. Ik hikte hier al een paar dagen tegenaan en wilde het nu officieel naar buiten te brengen", zei Bertens tijdens een ingelast persmoment in Etten-Leur.

"Voor de mensen die dicht bij me staan, zal het niet als een verrassing komen. Mensen die mij niet kennen, zullen misschien denken dat het zwak is. Ik heb naar mijn gevoel geluisterd en ik voel me hier heel erg goed bij. De tank is leeg."

Bertens kampt al enige tijd met een slepende achillespeesblessure, waardoor ze dit jaar al de nodige toernooien moest afzeggen. "Sommige dagen gaan super goed, maar de volgende dag stap ik uit bed en kan ik niks meer. Al helpt het niet mee dat je geen wedstrijden wint. Het harde werken elke dag geeft mij niet meer de voldoening."

Nieuw hoofdstuk

Bovendien wil Bertens "aan een nieuw hoofdstuk beginnen". "Toen het coronavirus kwam, heb ik het ervan genomen en heb ik kunnen proeven van het leven zonder tennis. En dat bevalt me ook heel erg goed. Om niet elke dag het uiterste van mezelf te moeten vragen en mezelf te blijven pushen in wat ik ook doe", aldus Bertens, de mondiale nummer 20.

"Ik kijk uit naar een leven waarin niks meer moet, maar waarin alles kan. Tijd doorbrengen met familie en vrienden en afspreken wanneer je dat wilt. Daar ben ik heel erg klaar voor, net als de toekomst die voor ons ligt."

Olympische Spelen

Bertens komt volgende maand nog wel in actie op de Olympische Spelen in Tokio en doet later deze maand ook mee aan Wimbledon. Later bepaalt ze of ze na de Spelen nog een paar maanden door gaat.

"Het was leuker geweest om het op een andere manier af te sluiten, bijvoorbeeld op een toernooi als Rosmalen, waar familie ook aanwezig kan zijn. Het is jammer dat het op zo'n manier moet eindigen, maar voor mij is het ook gewoon prima. Ik heb deze keuze zelf gemaakt en sta er helemaal achter."

Meer uit Sport

IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

2 minuten geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

17 minuten geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

1 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

1 uur geleden
Noorwegen evenaart record van zestien keer goud, Nederland vijfde

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.

2 uur geleden
Nuis is meer dan tevreden met 'hoogst haalbare' bronzen medaille

MILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."

2 uur geleden
Oranje-schaatsers op Spelen voor het eerst sinds 1994 zonder goud

MILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.

2 uur geleden