Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens heeft in coronatijd geproefd aan een leven zonder tennis

Bertens heeft in coronatijd geproefd aan een leven zonder tennis

ETTEN-LEUR (ANP) - Kiki Bertens is "vooral opgelucht" dat ze wereldkundig heeft gemaakt dat ze nog dit jaar haar loopbaan beëindigt. De voormalig nummer 4 van de wereld kijkt uit naar wat het leven nog meer te bieden heeft naast het tennis. "Er is geen verdriet en er is vooral opluchting en blijdschap dat het eruit is. Ik hikte hier al een paar dagen tegenaan en wilde het nu officieel naar buiten te brengen", zei Bertens tijdens een ingelast persmoment in Etten-Leur.

"Voor de mensen die dicht bij me staan, zal het niet als een verrassing komen. Mensen die mij niet kennen, zullen misschien denken dat het zwak is. Ik heb naar mijn gevoel geluisterd en ik voel me hier heel erg goed bij. De tank is leeg."

Bertens kampt al enige tijd met een slepende achillespeesblessure, waardoor ze dit jaar al de nodige toernooien moest afzeggen. "Sommige dagen gaan super goed, maar de volgende dag stap ik uit bed en kan ik niks meer. Al helpt het niet mee dat je geen wedstrijden wint. Het harde werken elke dag geeft mij niet meer de voldoening."

Nieuw hoofdstuk

Bovendien wil Bertens "aan een nieuw hoofdstuk beginnen". "Toen het coronavirus kwam, heb ik het ervan genomen en heb ik kunnen proeven van het leven zonder tennis. En dat bevalt me ook heel erg goed. Om niet elke dag het uiterste van mezelf te moeten vragen en mezelf te blijven pushen in wat ik ook doe", aldus Bertens, de mondiale nummer 20.

"Ik kijk uit naar een leven waarin niks meer moet, maar waarin alles kan. Tijd doorbrengen met familie en vrienden en afspreken wanneer je dat wilt. Daar ben ik heel erg klaar voor, net als de toekomst die voor ons ligt."

Olympische Spelen

Bertens komt volgende maand nog wel in actie op de Olympische Spelen in Tokio en doet later deze maand ook mee aan Wimbledon. Later bepaalt ze of ze na de Spelen nog een paar maanden door gaat.

"Het was leuker geweest om het op een andere manier af te sluiten, bijvoorbeeld op een toernooi als Rosmalen, waar familie ook aanwezig kan zijn. Het is jammer dat het op zo'n manier moet eindigen, maar voor mij is het ook gewoon prima. Ik heb deze keuze zelf gemaakt en sta er helemaal achter."

Meer uit Sport

Voormalig toprenner Kittel sprintcoach bij wielerploeg Tietema

DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.

3 uur geleden
Excuses Red Bull aan Tsunoda voor 'pijnlijke fout in afstelling'

LAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.

6 uur geleden
Slechtste kwalificatie ooit van Hamilton in Formule 1

LAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.

6 uur geleden
Verstappen hekelt gladde baan Las Vegas: rijden op ijs niet leuk

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.

7 uur geleden
Verstappen tweede in natte kwalificatie Las Vegas, Norris op pole

LAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.

8 uur geleden
Schaatser Huizinga in Calgary vijfde op 5000 meter, zege Dawson

CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.

11 uur geleden
Beune in Calgary ook de beste op tweede 3000 meter in wereldbeker

CALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.

11 uur geleden