Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens doet volgend jaar mee aan Olympische Spelen

Bertens doet volgend jaar mee aan Olympische Spelen

RIDDERKERK (ANP) - Tennisster Kiki Bertens gaat volgend jaar voor de tweede keer haar opwachting maken op de Olympische Spelen. De nummer 9 van de wereld maakte dat donderdagmiddag via tennisbond KNLTB bekend. Het betekent dat ze ook terugkeert in het Fed Cup-team, dat het op 7 en 8 februari in Den Haag opneemt tegen Wit-Rusland.

De 28-jarige Bertens liet lange tijd in het midden of ze volgend jaar van de partij is in Tokio. Om deel te mogen nemen in Japan moet Bertens begin 2020 ook meedoen in de Fed Cup en ze maakte zich zorgen over het drukke schema. Bertens deed in 2017 voor het laatst mee aan de Fed Cup en gaf in 2018 en 2019 de voorkeur aan haar eigen carrière.

"Ik heb altijd met veel plezier met de andere meiden gespeeld in Fed Cup-ontmoetingen en kijk ernaar uit in februari voor alle Nederlandse fans te spelen", zei Bertens. "Ik heb alles afgewogen en mijn keus gemaakt om voor Nederland uit te komen in de Fed Cup en op de Olympische Spelen."

Paul Haarhuis

Fed Cup-captain Paul Haarhuis is blij dat Bertens terugkeert in zijn team. "Het is natuurlijk erg fijn dat Kiki zich beschikbaar stelt. Dat vergroot de kansen van het team aanzienlijk. Wit-Rusland is gewoon een hele sterke tegenstander, maar met dit team en de steun van het Nederlandse publiek heb ik er veel vertrouwen in", zei Haarhuis, die ook Arantxa Rus, Lesley Pattinama-Kerkhove, Indy de Vroome en Demi Schuurs heeft opgeroepen.

In 2016 maakte Bertens haar debuut op de Spelen. Ruim drie jaar geleden verloor ze in Rio de Janeiro in de eerste ronde van de Italiaanse Sara Errani.

Meer uit Sport

Verstappen derde in training Miami na late aankomst

MIAMI (ANP) - Kersverse vader Max Verstappen heeft bij de enige vrije training van de Grote Prijs in Miami de derde tijd gereden. De regerend wereldkampioen was in de Red Bull 0,430 seconde langzamer dan de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.

1 uur geleden
GP van Miami blijft tot 2041 op kalender Formule 1

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami blijft nog minimaal zestien jaar op de Formule 1-kalender staan. Het contract met het circuit dat om het Hard Rock Stadium in Miami Gardens is gebouwd, is met tien jaar verlengd tot 2041. Dat heeft de organisatie van de Formule 1 bekendgemaakt. Onlangs werd het contract met het circuit van Mexico-Stad tot 2028 verlengd.

2 uur geleden
Tennisser Ruud voor het eerst naar finale in Madrid

MADRID (ANP) - Casper Ruud heeft voor het eerst de finale van het graveltoernooi van Madrid bereikt. De 26-jarige Noor was in twee sets te sterk voor zijn Argentijnse leeftijdsgenoot Francisco Cerúndolo: 6-4 7-5. Ruud speelt de eindstrijd in La Caja Mágica tegen de winnaar van de partij tussen de Brit Jack Draper en de Italiaan Lorenzo Musetti.

2 uur geleden
Australiër Vine wint derde etappe Ronde van Romandië

COSSONAY (ANP) - Jay Vine heeft de derde etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De 29-jarige Australiër van UAE Team Emirates was na 183 kilometer met start en finish in het Zwitserse Cossonay de beste op de oplopende aankomst. De Fransman Lenny Martinez werd tweede en Vines ploeggenoot João Almeida uit Portugal kwam als derde over de streep.

3 uur geleden
Verstappen meldt zich als vader van dochter bij GP van Miami

MONACO (ANP) - Max Verstappen (27) is vader geworden van een dochter. Zijn partner Kelly Piquet (36) is bevallen van een meisje met de naam Lily. Dat maakte Verstappen via Instagram bekend.

6 uur geleden
Turnster Thorsdottir moet EK in Leipzig missen

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (26) moet de Europese kampioenschappen missen. Dat laat de geboren Rotterdamse via sociale media weten. Ze blesseerde zich onlangs tijdens kwalificatiewedstrijden in Rotterdam aan haar kuitspier. Aanvankelijk dacht ze dat er niets ernstigs aan de hand was. De EK in Leipzig, eind deze maand, komen te vroeg. Thorsdottir richt zich nu op de WK in oktober.

8 uur geleden
Darter Littler houdt Van Gerwen van zege af in Premier League

BIRMINGHAM (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er op de dertiende avond van de Premier League niet in geslaagd om zijn eerste toernooizege te boeken. In Birmingham bereikte hij voor de tweede keer dit seizoen de finale. Daarin was de Engelsman Luke Littler met 6-4 te sterk.

20 uur geleden