Bertens doet stapje terug om gravelseizoen niet te riskeren
CHARLESTON (ANP) - Kiki Bertens heeft zich afgemeld voor het WTA-toernooi van Charleston om de rest van haar gravelseizoen niet in gevaar te brengen. De nummer 11 van de wereld trok zich met een achillespeesblessure terug voor het toernooi dat ze in 2018 wist te winnen.
"Met pijn in m’n hart heb ik mij vandaag moeten afmelden voor Charleston, een van mijn favoriete toernooien", aldus de 29-jarige Bertens, die dit jaar nog wacht op haar eerste overwinning. Ze keerde begin maart terug na een achillespeesoperatie.
"Ik mag niet klagen over het herstel na mijn operatie, maar af en toe wil de achillespees nog niet zo snel als dat ik zou willen. Om mijn volledige snelheid, explosiviteit en vorm terug te krijgen, moet ik iedere dag de grens opzoeken. Helaas was de overgang naar gravel en de wil om zo snel mogelijk beter te worden, te veel van het goede."
Stap terug
Bertens keert terug naar Nederland en gaat zich voorbereiden op het treffen met China in de Billie Jean King Cup, op 16 en 17 april. "De komende dagen zal ik een stap terug moeten doen om te voorkomen dat de rest van het gravelseizoen in gevaar komt. Voor nu is dit een enorme teleurstelling, maar ik ga er alles aan doen om gezond en fit mijn land te vertegenwoordigen in Den Bosch."
De voorbije dagen bereidde Bertens zich met Arantxa Rus in Florida voor op het gravelseizoen. Rus komt komende week in actie in de Colombiaanse hoofdstad Bogota.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
14 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
16 uur geleden