Bertens begint tennisjaar met moeizame zege in Brisbane
BRISBANE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft haar eerste enkelspel in het nieuwe jaar tot een goed einde gebracht, zij het moeizaam. De nummer 9 van de wereld had in het Brisbane International in Australië drie sets nodig om zich te ontdoen van Dajana Jastremska uit Oekraïne: 6-4 1-6 6-3. De partij duurde bijna twee uur.
Bertens treft in de tweede ronde de Estse Anett Kontaveit, de nummer 26 van de wereld. Het toernooi in Brisbane dient als voorbereiding op de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van dit jaar
De pas 19-jarige Jastremska maakte het de 28-jarige Bertens knap lastig. Ze nam in de eerste set al meteen een 2-0-voorsprong, maar zette niet door. Bertens herpakte zich en won vier games op rij. Vervolgens greep de Wateringse de set met 6-4.
Overtuiging
In het tweede bedrijf ontbrak alle overtuiging bij Bertens. Ze liet zich wegslaan door de Oekraïense, die na een vroege break nu wel doorpakte en de set met 6-1 won. Bertens maakte in die tweede set slechts 18 punten.
Na een peptalk van coach Elise Tamaëla kreeg Bertens weer vat op haar spel. Ze nam in de derde set meteen het initiatief en liep uit naar 5-0. Ze liet zich niet van de wijs brengen door een medische behandeling bij Jastremska, die bij een achterstand van 3-0 ineens last had van haar rug.
Hoewel Bertens zichtbaar haar ongenoegen uitte over die time-out, verstoorde dat haar ritme niet. Toch slopen er tegen het einde van de partij weer fouten in haar spel en gaf ze zomaar drie games uit handen, waardoor Jastremska terugkwam tot 5-3. Een laatste keer rechtte Bertens haar rug en op haar eigen service haalde ze de wedstrijd alsnog binnen.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
21 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
13 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
18 uur geleden