Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens begint tennisjaar met moeizame zege in Brisbane

Bertens begint tennisjaar met moeizame zege in Brisbane

BRISBANE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft haar eerste enkelspel in het nieuwe jaar tot een goed einde gebracht, zij het moeizaam. De nummer 9 van de wereld had in het Brisbane International in Australië drie sets nodig om zich te ontdoen van Dajana Jastremska uit Oekraïne: 6-4 1-6 6-3. De partij duurde bijna twee uur.

Bertens treft in de tweede ronde de Estse Anett Kontaveit, de nummer 26 van de wereld. Het toernooi in Brisbane dient als voorbereiding op de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van dit jaar

De pas 19-jarige Jastremska maakte het de 28-jarige Bertens knap lastig. Ze nam in de eerste set al meteen een 2-0-voorsprong, maar zette niet door. Bertens herpakte zich en won vier games op rij. Vervolgens greep de Wateringse de set met 6-4.

Overtuiging

In het tweede bedrijf ontbrak alle overtuiging bij Bertens. Ze liet zich wegslaan door de Oekraïense, die na een vroege break nu wel doorpakte en de set met 6-1 won. Bertens maakte in die tweede set slechts 18 punten.

Na een peptalk van coach Elise Tamaëla kreeg Bertens weer vat op haar spel. Ze nam in de derde set meteen het initiatief en liep uit naar 5-0. Ze liet zich niet van de wijs brengen door een medische behandeling bij Jastremska, die bij een achterstand van 3-0 ineens last had van haar rug.

Hoewel Bertens zichtbaar haar ongenoegen uitte over die time-out, verstoorde dat haar ritme niet. Toch slopen er tegen het einde van de partij weer fouten in haar spel en gaf ze zomaar drie games uit handen, waardoor Jastremska terugkwam tot 5-3. Een laatste keer rechtte Bertens haar rug en op haar eigen service haalde ze de wedstrijd alsnog binnen.

Meer uit Sport

Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

20 uur geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

20 uur geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

22 uur geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

22 uur geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

23 uur geleden
De Boo, Lavreysen en Van der Poel kandidaat Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Verstappen verliest titel, maar spreekt van zijn 'beste seizoen'

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."

1 dag geleden