Bertens begint tennisjaar met moeizame zege in Brisbane
BRISBANE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft haar eerste enkelspel in het nieuwe jaar tot een goed einde gebracht, zij het moeizaam. De nummer 9 van de wereld had in het Brisbane International in Australië drie sets nodig om zich te ontdoen van Dajana Jastremska uit Oekraïne: 6-4 1-6 6-3. De partij duurde bijna twee uur.
Bertens treft in de tweede ronde de Estse Anett Kontaveit, de nummer 26 van de wereld. Het toernooi in Brisbane dient als voorbereiding op de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van dit jaar
De pas 19-jarige Jastremska maakte het de 28-jarige Bertens knap lastig. Ze nam in de eerste set al meteen een 2-0-voorsprong, maar zette niet door. Bertens herpakte zich en won vier games op rij. Vervolgens greep de Wateringse de set met 6-4.
Overtuiging
In het tweede bedrijf ontbrak alle overtuiging bij Bertens. Ze liet zich wegslaan door de Oekraïense, die na een vroege break nu wel doorpakte en de set met 6-1 won. Bertens maakte in die tweede set slechts 18 punten.
Na een peptalk van coach Elise Tamaëla kreeg Bertens weer vat op haar spel. Ze nam in de derde set meteen het initiatief en liep uit naar 5-0. Ze liet zich niet van de wijs brengen door een medische behandeling bij Jastremska, die bij een achterstand van 3-0 ineens last had van haar rug.
Hoewel Bertens zichtbaar haar ongenoegen uitte over die time-out, verstoorde dat haar ritme niet. Toch slopen er tegen het einde van de partij weer fouten in haar spel en gaf ze zomaar drie games uit handen, waardoor Jastremska terugkwam tot 5-3. Een laatste keer rechtte Bertens haar rug en op haar eigen service haalde ze de wedstrijd alsnog binnen.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
9 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
12 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
12 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
12 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
14 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
18 uur geleden