Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens begint laatste Wimbledon tegen Oekraïense tiener

Bertens begint laatste Wimbledon tegen Oekraïense tiener

LONDEN (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begint haar laatste Wimbledon tegen Marta Kostjoek, een 18-jarig talent uit Oekraïne. De 29-jarige Bertens, die onlangs aankondigde dat ze gaat stoppen, werd bij de loting in de eerste ronde gekoppeld aan de nummer 67 van de wereld. Zelf neemt de Nederlandse de twintigste plek in.

Kostjoek haalde enkele weken geleden de vierde ronde op Roland Garros, waarin ze het moest afleggen tegen titelverdedigster Iga Swiatek uit Polen. De tiener had in de eerste ronde voor een verrassing gezorgd door de Spaanse Garbiñe Muguruza te verslaan. De Oekraïense doet voor het eerst mee aan het hoofdtoernooi van Wimbledon.

Bertens haalde in 2018 de kwartfinales, haar beste resultaat in Londen. Een jaar later bleef ze steken in de derde ronde. Vorig jaar ging Wimbledon niet door vanwege het coronavirus. Dit seizoen heeft Bertens nog amper partijen gewonnen. Op Roland Garros vloog ze er in de eerste ronde uit.

Andere Nederlanders

Tallon Griekspoor, die via de kwalificaties voor het eerst het hoofdtoernooi in Londen haalde, staat in de eerste ronde tegenover Alexander Zverev, de Duitse nummer 6 van de wereld. De 24-jarige Duitser haalde dit jaar de kwartfinales op de Australian Open en de halve finales op Roland Garros.

Botic van de Zandschulp trof het wat beter. De nummer 139 van de wereld verloor in de laatste kwalificatieronde, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten tot het hoofdtoernooi. Van de Zandschulp neemt het daarin op tegen de Franse qualifier Gregoire Barrere. Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld bij de mannen en titelverdediger op het 'heilige' gras in Londen, opent Wimbledon tegen de 19-jarige Brit Jack Draper die met een wildcard is toegelaten. Achtvoudig winnaar Roger Federer uit Zwitserland werd bij de loting gekoppeld aan de Fransman Adrian Mannarino.

Arantxa Rus begint in het vrouwentoernooi tegen de Griekse Maria Sakkari, de nummer 15 van de plaatsingslijst die onlangs de halve finales haalde op Roland Garros. Het is nog niet bekend wie de tegenstander wordt van Lesley Pattinama-Kerkhove, die via de kwalificaties het hoofdtoernooi haalde. Simona Halep, in 2019 de laatste winnares, meldde zich vrijdag geblesseerd af voor Wimbledon. Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, begint tegen de Spaanse Carla Suárez Navarro.

Meer uit Sport

Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

2 uur geleden
Suriname definitief niet naar WK na nederlaag tegen Bolivia

MONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.

2 uur geleden
Weggestuurde Britse journalist 'diep teleurgesteld' in Verstappen

SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.

10 uur geleden
Wielrenner Vernon sprint naar zege ingekorte vierde rit Catalonië

CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.

12 uur geleden
Transgender Netwerk: 'IOC zwicht voor desinformatie en angst'

DEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".

12 uur geleden
Norris gelooft in veerkracht McLaren: we worden weer de beste

SUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."

13 uur geleden
IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

16 uur geleden