Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens begint laatste Wimbledon tegen Oekraïense tiener

Bertens begint laatste Wimbledon tegen Oekraïense tiener

LONDEN (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begint haar laatste Wimbledon tegen Marta Kostjoek, een 18-jarig talent uit Oekraïne. De 29-jarige Bertens, die onlangs aankondigde dat ze gaat stoppen, werd bij de loting in de eerste ronde gekoppeld aan de nummer 67 van de wereld. Zelf neemt de Nederlandse de twintigste plek in.

Kostjoek haalde enkele weken geleden de vierde ronde op Roland Garros, waarin ze het moest afleggen tegen titelverdedigster Iga Swiatek uit Polen. De tiener had in de eerste ronde voor een verrassing gezorgd door de Spaanse Garbiñe Muguruza te verslaan. De Oekraïense doet voor het eerst mee aan het hoofdtoernooi van Wimbledon.

Bertens haalde in 2018 de kwartfinales, haar beste resultaat in Londen. Een jaar later bleef ze steken in de derde ronde. Vorig jaar ging Wimbledon niet door vanwege het coronavirus. Dit seizoen heeft Bertens nog amper partijen gewonnen. Op Roland Garros vloog ze er in de eerste ronde uit.

Andere Nederlanders

Tallon Griekspoor, die via de kwalificaties voor het eerst het hoofdtoernooi in Londen haalde, staat in de eerste ronde tegenover Alexander Zverev, de Duitse nummer 6 van de wereld. De 24-jarige Duitser haalde dit jaar de kwartfinales op de Australian Open en de halve finales op Roland Garros.

Botic van de Zandschulp trof het wat beter. De nummer 139 van de wereld verloor in de laatste kwalificatieronde, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten tot het hoofdtoernooi. Van de Zandschulp neemt het daarin op tegen de Franse qualifier Gregoire Barrere. Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld bij de mannen en titelverdediger op het 'heilige' gras in Londen, opent Wimbledon tegen de 19-jarige Brit Jack Draper die met een wildcard is toegelaten. Achtvoudig winnaar Roger Federer uit Zwitserland werd bij de loting gekoppeld aan de Fransman Adrian Mannarino.

Arantxa Rus begint in het vrouwentoernooi tegen de Griekse Maria Sakkari, de nummer 15 van de plaatsingslijst die onlangs de halve finales haalde op Roland Garros. Het is nog niet bekend wie de tegenstander wordt van Lesley Pattinama-Kerkhove, die via de kwalificaties het hoofdtoernooi haalde. Simona Halep, in 2019 de laatste winnares, meldde zich vrijdag geblesseerd af voor Wimbledon. Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, begint tegen de Spaanse Carla Suárez Navarro.

Meer uit Sport

Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

7 minuten geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

8 minuten geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

2 uur geleden
Antonelli passeert Vettel als jongste wereldkampioen in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.

2 uur geleden
Antonelli na 73 jaar derde Italiaanse wereldkampioen

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.

2 uur geleden
Verstappen wint GP Mexico, Antonelli jongste wereldkampioen ooit

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1. De 20-jarige Italiaan scoorde met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Mexico-Stad de benodigde punten voor een onoverbrugbare voorsprong in de titelstrijd. Zijn rivalen George Russell en Lewis Hamilton kunnen hem in de resterende vier races van dit seizoen niet meer achterhalen.

2 uur geleden
GP van Mexico hervat na crash Bottas: Verstappen leidt

MEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad in de Formule 1 is na een oponthoud van ongeveer 40 minuten hervat. De race op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez lag lang stil na een harde crash van Valtteri Bottas.

3 uur geleden