Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens begint laatste Wimbledon tegen Oekraïense tiener

Bertens begint laatste Wimbledon tegen Oekraïense tiener

LONDEN (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begint haar laatste Wimbledon tegen Marta Kostjoek, een 18-jarig talent uit Oekraïne. De 29-jarige Bertens, die onlangs aankondigde dat ze gaat stoppen, werd bij de loting in de eerste ronde gekoppeld aan de nummer 67 van de wereld. Zelf neemt de Nederlandse de twintigste plek in.

Kostjoek haalde enkele weken geleden de vierde ronde op Roland Garros, waarin ze het moest afleggen tegen titelverdedigster Iga Swiatek uit Polen. De tiener had in de eerste ronde voor een verrassing gezorgd door de Spaanse Garbiñe Muguruza te verslaan. De Oekraïense doet voor het eerst mee aan het hoofdtoernooi van Wimbledon.

Bertens haalde in 2018 de kwartfinales, haar beste resultaat in Londen. Een jaar later bleef ze steken in de derde ronde. Vorig jaar ging Wimbledon niet door vanwege het coronavirus. Dit seizoen heeft Bertens nog amper partijen gewonnen. Op Roland Garros vloog ze er in de eerste ronde uit.

Andere Nederlanders

Tallon Griekspoor, die via de kwalificaties voor het eerst het hoofdtoernooi in Londen haalde, staat in de eerste ronde tegenover Alexander Zverev, de Duitse nummer 6 van de wereld. De 24-jarige Duitser haalde dit jaar de kwartfinales op de Australian Open en de halve finales op Roland Garros.

Botic van de Zandschulp trof het wat beter. De nummer 139 van de wereld verloor in de laatste kwalificatieronde, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten tot het hoofdtoernooi. Van de Zandschulp neemt het daarin op tegen de Franse qualifier Gregoire Barrere. Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld bij de mannen en titelverdediger op het 'heilige' gras in Londen, opent Wimbledon tegen de 19-jarige Brit Jack Draper die met een wildcard is toegelaten. Achtvoudig winnaar Roger Federer uit Zwitserland werd bij de loting gekoppeld aan de Fransman Adrian Mannarino.

Arantxa Rus begint in het vrouwentoernooi tegen de Griekse Maria Sakkari, de nummer 15 van de plaatsingslijst die onlangs de halve finales haalde op Roland Garros. Het is nog niet bekend wie de tegenstander wordt van Lesley Pattinama-Kerkhove, die via de kwalificaties het hoofdtoernooi haalde. Simona Halep, in 2019 de laatste winnares, meldde zich vrijdag geblesseerd af voor Wimbledon. Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, begint tegen de Spaanse Carla Suárez Navarro.

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

12 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

13 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

15 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

17 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

17 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

22 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

1 dag geleden