Bertens begint in Billie Jean King Cup tegen Chinese Xinyu Wang
DEN BOSCH (ANP) - Kiki Bertens begint vrijdag tegen de Chinese tennisster Xinyu Wang in de play-offs van de Billie Jean King Cup, voorheen de Fed Cup. Daarna neemt Arantxa Rus het op tegen Xiyu Wang. De ontmoeting met de Chinese tennissters wordt gespeeld op gravel in de Maaspoort van Den Bosch.
Teamcaptain Paul Haarhuis was enigszins verbaasd over de keuze van zijn Chinese collega voor Xinyu Wang en Xiyu Wang. "Ja, ik heb ze zien trainen deze week en had van tevoren al gehoord dat zij graag op gravel spelen. Daarom verbaast het me niet, maar aan andere kant wel omdat het niet de nummer 1 en 2 van China zijn."
Welke tegenstander er speelt verandert volgens Haarhuis echter niet zoveel. "Ik ga ervan uit dat het zware potten worden. Er zal van Chinese kant een reden voor zijn; dat die meiden beter spelen op gravel of meer vertrouwen hebben. Ik neem aan dat de Chinese captain de keuze maakt om zijn sterkste speelsters opstellen."
Nummer 11
Bertens heeft nog niet eerder tegen de Chinese nummer 146 van de wereldranglijst gespeeld. De 29-jarige Westlandse is zelf de nummer 11 van de wereld. Bertens maakte eind februari haar rentree na een achillespeesoperatie, maar kon in de drie toernooien die ze speelde nog niet winnen. De hoogstgeplaatste speelster van Nederland gaf aan fit genoeg te zijn om te spelen. "Tegen Wang heb ik niet eerder gespeeld, maar de andere meiden wel dus ik ga bij hen wat informatie inwinnen en wat beelden bekijken", reageerde Bertens op de loting. "Maar ik denk dat ik in eerste instantie toch van mezelf moet uitgaan."
Rus treft met Xiyu Wang een tegenstandster waar ze recentelijk drie keer tegen speelde. De 30-jarige Nederlandse, die op de 83e plaats staat van de WTA-ranking, won twee keer en verloor een keer van de Chinese nummer 134. De drie partijen werden op hardcourt gespeeld.
Qualifiers
Zaterdag begint Bertens tegen Xiyu Wang en speelt Rus daarna tegen Xinyu Wang. In de afsluitende dubbel nemen Demi Schuurs en Lesley Pattinama-Kerkhove het op tegen Shuai Zhang en Saisai Zheng.
De winnaar van de ontmoeting tussen Nederland en China mag zich via de zogeheten qualifiers proberen te plaatsen voor het eindtoernooi van de Billie Jean King Cup in 2022 in Boedapest.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
9 minuten geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
10 minuten geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
4 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
20 uur geleden