Bertens begint in Billie Jean King Cup tegen Chinese Xinyu Wang
DEN BOSCH (ANP) - Kiki Bertens begint vrijdag tegen de Chinese tennisster Xinyu Wang in de play-offs van de Billie Jean King Cup, voorheen de Fed Cup. Daarna neemt Arantxa Rus het op tegen Xiyu Wang. De ontmoeting met de Chinese tennissters wordt gespeeld op gravel in de Maaspoort van Den Bosch.
Teamcaptain Paul Haarhuis was enigszins verbaasd over de keuze van zijn Chinese collega voor Xinyu Wang en Xiyu Wang. "Ja, ik heb ze zien trainen deze week en had van tevoren al gehoord dat zij graag op gravel spelen. Daarom verbaast het me niet, maar aan andere kant wel omdat het niet de nummer 1 en 2 van China zijn."
Welke tegenstander er speelt verandert volgens Haarhuis echter niet zoveel. "Ik ga ervan uit dat het zware potten worden. Er zal van Chinese kant een reden voor zijn; dat die meiden beter spelen op gravel of meer vertrouwen hebben. Ik neem aan dat de Chinese captain de keuze maakt om zijn sterkste speelsters opstellen."
Nummer 11
Bertens heeft nog niet eerder tegen de Chinese nummer 146 van de wereldranglijst gespeeld. De 29-jarige Westlandse is zelf de nummer 11 van de wereld. Bertens maakte eind februari haar rentree na een achillespeesoperatie, maar kon in de drie toernooien die ze speelde nog niet winnen. De hoogstgeplaatste speelster van Nederland gaf aan fit genoeg te zijn om te spelen. "Tegen Wang heb ik niet eerder gespeeld, maar de andere meiden wel dus ik ga bij hen wat informatie inwinnen en wat beelden bekijken", reageerde Bertens op de loting. "Maar ik denk dat ik in eerste instantie toch van mezelf moet uitgaan."
Rus treft met Xiyu Wang een tegenstandster waar ze recentelijk drie keer tegen speelde. De 30-jarige Nederlandse, die op de 83e plaats staat van de WTA-ranking, won twee keer en verloor een keer van de Chinese nummer 134. De drie partijen werden op hardcourt gespeeld.
Qualifiers
Zaterdag begint Bertens tegen Xiyu Wang en speelt Rus daarna tegen Xinyu Wang. In de afsluitende dubbel nemen Demi Schuurs en Lesley Pattinama-Kerkhove het op tegen Shuai Zhang en Saisai Zheng.
De winnaar van de ontmoeting tussen Nederland en China mag zich via de zogeheten qualifiers proberen te plaatsen voor het eindtoernooi van de Billie Jean King Cup in 2022 in Boedapest.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
1 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
3 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
4 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
11 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
11 uur geleden