Bertens begint Australian Open tegen Roemeense Begu
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begint de Australian Open tegen Irina-Camelia Begu. De huidige nummer 10 van de wereld, als negende geplaatst in Melbourne, werd bij de loting gekoppeld aan de Roemeense die op plek 105 staat. Vorig jaar strandde Bertens in Melbourne in de tweede ronde tegen Anastasia Pavlioetsjenkova uit Rusland, nadat ze in de openingsronde de Amerikaanse Alison Riske had verslagen.
De 28-jarige Westlandse haalde vorige week de kwartfinales in Brisbane, waarin ze het moest afleggen tegen Naomi Osaka. Die Japanse verdedigt de komende twee weken haar titel in Melbourne. Bertens zou deze week eigenlijk ook meedoen aan het toernooi van Adelaide, maar ze trok zich vanwege een achillespeesblessure terug.
Arantxa Rus, die voor het eerst sinds 2013 in het hoofdtoernooi van de Australian Open staat, begint tegen Magda Linette. De Poolse staat 43e op de wereldranglijst, Rus heeft zich opgewerkt naar de 89e plaats. De 29-jarige Westlandse plaatste zich zo automatisch voor grandslamtoernooi. Bij winst op Linette wacht mogelijk een duel met de Amerikaanse Madison Keys, als tiende geplaatst.
Bertens neemt het in de tweede ronde op tegen Katerina Bondarenko uit Oekraïne of de Australische Arina Rodionova als ze wint van Begu. Ze versloeg de Roemeense in 2017 op het graveltoernooi van Madrid in twee sets.
Andere topnamen
Titelverdedigster Osaka, als derde geplaatst, begint tegen Marie Bouzkova uit Tsjechië. De als eerste geplaatste Ashleigh Barty treft Lesia Tsoerenko uit Oekraïne. Opvallend is het Amerikaanse duel tussen veterane Venus Williams (39 jaar) en de opkomende 15-jarige sensatie Coco Gauff. Vorig jaar versloeg Gauff de oudste van de zussen Williams in de eerste ronde van Wimbledon.
In het mannentoernooi neemt Rafael Nadal, de nummer 1 van de wereld, het op tegen Hugo Dellien uit Bolivia. Titelverdediger Novak Djokovic start tegen de Duitser Jan-Lennard Struff, Roger Federer treft de Amerikaan Steve Johnson. Djokovic (zeven keer winnaar van de Australian Open) en Federer (zes keer) kunnen elkaar in de halve finales tegen komen.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
10 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
12 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
17 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
1 dag geleden