Bertens begint Australian Open tegen Roemeense Begu
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begint de Australian Open tegen Irina-Camelia Begu. De huidige nummer 10 van de wereld, als negende geplaatst in Melbourne, werd bij de loting gekoppeld aan de Roemeense die op plek 105 staat. Vorig jaar strandde Bertens in Melbourne in de tweede ronde tegen Anastasia Pavlioetsjenkova uit Rusland, nadat ze in de openingsronde de Amerikaanse Alison Riske had verslagen.
De 28-jarige Westlandse haalde vorige week de kwartfinales in Brisbane, waarin ze het moest afleggen tegen Naomi Osaka. Die Japanse verdedigt de komende twee weken haar titel in Melbourne. Bertens zou deze week eigenlijk ook meedoen aan het toernooi van Adelaide, maar ze trok zich vanwege een achillespeesblessure terug.
Arantxa Rus, die voor het eerst sinds 2013 in het hoofdtoernooi van de Australian Open staat, begint tegen Magda Linette. De Poolse staat 43e op de wereldranglijst, Rus heeft zich opgewerkt naar de 89e plaats. De 29-jarige Westlandse plaatste zich zo automatisch voor grandslamtoernooi. Bij winst op Linette wacht mogelijk een duel met de Amerikaanse Madison Keys, als tiende geplaatst.
Bertens neemt het in de tweede ronde op tegen Katerina Bondarenko uit Oekraïne of de Australische Arina Rodionova als ze wint van Begu. Ze versloeg de Roemeense in 2017 op het graveltoernooi van Madrid in twee sets.
Andere topnamen
Titelverdedigster Osaka, als derde geplaatst, begint tegen Marie Bouzkova uit Tsjechië. De als eerste geplaatste Ashleigh Barty treft Lesia Tsoerenko uit Oekraïne. Opvallend is het Amerikaanse duel tussen veterane Venus Williams (39 jaar) en de opkomende 15-jarige sensatie Coco Gauff. Vorig jaar versloeg Gauff de oudste van de zussen Williams in de eerste ronde van Wimbledon.
In het mannentoernooi neemt Rafael Nadal, de nummer 1 van de wereld, het op tegen Hugo Dellien uit Bolivia. Titelverdediger Novak Djokovic start tegen de Duitser Jan-Lennard Struff, Roger Federer treft de Amerikaan Steve Johnson. Djokovic (zeven keer winnaar van de Australian Open) en Federer (zes keer) kunnen elkaar in de halve finales tegen komen.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
10 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
15 uur geleden