Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bertens begint Australian Open tegen Roemeense Begu

Bertens begint Australian Open tegen Roemeense Begu

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens begint de Australian Open tegen Irina-Camelia Begu. De huidige nummer 10 van de wereld, als negende geplaatst in Melbourne, werd bij de loting gekoppeld aan de Roemeense die op plek 105 staat. Vorig jaar strandde Bertens in Melbourne in de tweede ronde tegen Anastasia Pavlioetsjenkova uit Rusland, nadat ze in de openingsronde de Amerikaanse Alison Riske had verslagen.

De 28-jarige Westlandse haalde vorige week de kwartfinales in Brisbane, waarin ze het moest afleggen tegen Naomi Osaka. Die Japanse verdedigt de komende twee weken haar titel in Melbourne. Bertens zou deze week eigenlijk ook meedoen aan het toernooi van Adelaide, maar ze trok zich vanwege een achillespeesblessure terug.

Arantxa Rus, die voor het eerst sinds 2013 in het hoofdtoernooi van de Australian Open staat, begint tegen Magda Linette. De Poolse staat 43e op de wereldranglijst, Rus heeft zich opgewerkt naar de 89e plaats. De 29-jarige Westlandse plaatste zich zo automatisch voor grandslamtoernooi. Bij winst op Linette wacht mogelijk een duel met de Amerikaanse Madison Keys, als tiende geplaatst.

Bertens neemt het in de tweede ronde op tegen Katerina Bondarenko uit Oekraïne of de Australische Arina Rodionova als ze wint van Begu. Ze versloeg de Roemeense in 2017 op het graveltoernooi van Madrid in twee sets.

Andere topnamen

Titelverdedigster Osaka, als derde geplaatst, begint tegen Marie Bouzkova uit Tsjechië. De als eerste geplaatste Ashleigh Barty treft Lesia Tsoerenko uit Oekraïne. Opvallend is het Amerikaanse duel tussen veterane Venus Williams (39 jaar) en de opkomende 15-jarige sensatie Coco Gauff. Vorig jaar versloeg Gauff de oudste van de zussen Williams in de eerste ronde van Wimbledon.

In het mannentoernooi neemt Rafael Nadal, de nummer 1 van de wereld, het op tegen Hugo Dellien uit Bolivia. Titelverdediger Novak Djokovic start tegen de Duitser Jan-Lennard Struff, Roger Federer treft de Amerikaan Steve Johnson. Djokovic (zeven keer winnaar van de Australian Open) en Federer (zes keer) kunnen elkaar in de halve finales tegen komen.

Meer uit Sport

Volgende WK-goud op de baan betekent 'heel veel' voor Lavreysen

SHANGHAI (ANP) - Zijn achtste opeenvolgende wereldtitel sprint en 23e WK-goud in totaal betekent "heel veel" voor baanwielrenner Harrie Lavreysen. "Ik moet iedere keer weer in die focus zitten en het moet wel nog even gebeuren. Ik krijg het niet cadeau, er zit veel hard werk in. Dat ik er dan sta en het toch weer lukt, betekent heel veel", zei de 29-jarige Brabander bij de NOS.

16 minuten geleden
Media: oud-turnster Wevers en partner ontslagen bij Spaanse bond

ROTTERDAM (ANP) - Oud-turnster Lieke Wevers en haar vriend, de Russische coach Anton Stolyar, zijn ontslagen bij de Spaanse turnbond. Dat melden onder meer het Spaanse persbureau EFE en de Spaanse krant Mundo Deportivo.

23 minuten geleden
Baanwielrenner Lavreysen pakt achtste wereldtitel sprint op rij

SHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is voor de achtste keer op rij wereldkampioen sprint geworden. De vijfvoudig olympisch kampioen klopte de Australiër Leigh Hoffman in de finale in Shanghai in twee heats. Het opnieuw prolongeren van zijn sprinttitel was het hoofddoel voor Lavreysen tijdens deze WK. Eerder werd de 29-jarige Brabander al opnieuw wereldkampioen op de teamsprint (met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland) en keirin.

1 uur geleden
Baanwielrenster Van de Wouw op WK vroeg uitgeschakeld op keirin

SHANGHAI (ANP) - Hetty van de Wouw is de WK baanwielrennen geëindigd met slechts één medaille. De drievoudig wereldkampioene van vorig jaar werd in de kwartfinales van de keirin uitgeschakeld en neemt daardoor alleen het zilver van de kilometer tijdrit mee naar huis. De 28-jarige Brabantse probeerde in haar heat buitenom in te halen, maar kwam er niet tussen en eindigde als laatste.

1 uur geleden
Nederlandse turners na eerste dag WK op plek vijf, Japan leidt

ROTTERDAM (ANP) - Turners Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg bezetten na vier van de zes startgroepen (subdivisies) de vijfde plek in het landenklassement bij de WK in Rotterdam. Olympisch teamkampioen Japan gaat aan de leiding (254,529 punten), gevolgd door Europees kampioen Groot-Brittannië (251,460).

14 uur geleden
Turner De Munck hoopt dat WK-teamfinale haalbaar is

ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) hoopt dat de teamscore van de Nederlandse ploeg voldoende is voor een plek in de teamfinale. Na drie van de zes startgroepen staat Nederland tweede. De beste acht landenteams gaan naar de finale.

14 uur geleden
Turner Schmidt na dagen van twijfel opgelucht bij WK

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) heeft eerder deze week getwijfeld of hij wel in actie kon komen bij de WK in Rotterdam. Dat zei hij na afloop van de kwalificatiewedstrijd.

15 uur geleden