Bert van der Veer: haardvuur gaat net zo scoren als kerstfilm
HILVERSUM (ANP) - Het vier uur durende haardvuur waar SBS6 op eerste kerstdag mee uitpakt, kan qua kijkcijfers nog weleens verrassen. Tv-kenner Bert van der Veer denkt dat het tafereel mogelijk net zo goed gaat scoren als wanneer de zender voor een kerstfilm had gekozen.
"Er zijn zeker wel mensen die dit bij het kerstdiner aanzetten", voorspelt Van der Veer. "Ook online zijn dergelijke haardvuren wel te vinden, maar dit is makkelijker. Qua kijkcijfers denk ik dat het misschien wel net zo goed zal scoren als een kerstfilm." En ook als dat niet het geval is, is er geen man overboord, meent hij. "Nee, dat maakt niet uit. Ook op een avond dat het Eurovisie Songfestival wordt uitgezonden kijken mensen massaal niet naar SBS6. Daar wordt van tevoren wel rekening mee gehouden."
Van der Veer snapt wel dat SBS6 ervoor gekozen heeft om deze kerst iets ludieks te proberen. "Alles wat SBS6 op zo’n avond probeert is bij voorbaat al een verloren strijd", zegt hij. Daarvoor is de concurrentie op zenders als RTL 4 en de NPO-zenders gewoonweg te sterk. Beide zenders hebben op prime-time een populaire Nederlandse film geprogrammeerd. "Wat je ook doet, je trekt er weinig kijkers mee en met zo’n haardvuur kan je toch nog een beetje publiciteit en aandacht genereren. Wat dus ook al gebeurd is."
SBS6 is niet de enige die een ludieke uitzending heeft op eerste kerstdag. Kookzender 24Kitchen zendt via zijn YouTube-kanaal van 10.00 tot 22.00 uur non-stop beelden uit van een pruttelend pannetje ragout. De zender reageert daarmee op een grap van de satirische website De Speld, die de suggestie van het pannetje had gedaan om de draak te steken met het haardvuur van SBS6. Op een aantal momenten is het ragoutpannetje ook te zien op de tv-zender van 24Kitchen.
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
3 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
14 uur geleden