Berrettini verslaat Alcaraz in vijf sets op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Italiaan Matteo Berrettini heeft zich in de derde ronde van de Australian Open in vijf sets langs het Spaanse talent Carlos Alcaraz geslagen. Het werd 6-2 7-6 (3) 4-6 2-6 7-6 (5) voor de nummer 7 van de plaatsingslijst.
De 18-jarige Alcaraz besloot het 4 uur en 10 minuten durende duel met een dubbele fout. In de vijfde set wordt er bij 6-6 een beslissende tiebreak tot de tien punten gespeeld.
"Op zijn leeftijd kwam ik nog niet eens voor op de ATP-ranglijst. Hij is ongelooflijk goed", zei Berrettini (25) na het bereiken van de vierde ronde.
Zverev
Alcaraz was vorig jaar op de US Open de sensatie van het toernooi. Hij versloeg toen onder anderen Stefanos Tsitsipas.
De als derde geplaatste Alexander Zverev leed geen setverlies tegen Radu Albot uit Moldavië. Het werd 6-3 6-4 6-4 voor de Duitser, die mikt op zijn eerste grandslamtitel. Hij haalde vorig jaar de laatste acht in Melbourne. Zverev sloeg tegen Albut zestien aces en gunde zijn opponent in een uur en 57 minuten geen servicebreak.
Kecmanovic
Miomir Kecmanovic, die het in de eerste ronde zou opnemen tegen Novak Djokovic, houdt vooralsnog de Servische eer hoog. De 22-jarige Kecmanovic verzekerde zich ten koste van de Italiaan Lorenzo Sonego van een plek in de vierde ronde: 6-4 6-7 (8) 6-2 7-5.
Kecmanovic wist op de grand slams nooit verder te komen dan de tweede ronde. Hij is de nummer 77 van de wereld.
De Spanjaard Pablo Carreño Busta, in de vorige ronde te sterk voor Tallon Griekspoor, maakte in vier sets een einde aan het toernooi van de Amerikaan Sebastian Korda, de zoon van voormalig winnaar Petr Korda. Het werd 6-4 7-5 6-7 (6) 6-3.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.
1 uur geledenFOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn carrière de kwartfinales van Wimbledon bereikt. Hij wist dinsdag het restant van de achtste finale tegen Jiří Lehečka uit Tsjechië winnend af te sluiten. De partij was maandag stilgelegd vanwege de avondklok van Wimbledon. Zverev won uiteindelijk in vier sets: 6-4 7-5 3-6 7-6 (6).
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Russische atleten mogen weer deelnemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig opgeheven, zo laat het weten vanuit Lausanne.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Duitser Jan-Lennard Struff: 7-5 7-6 (4) 6-3.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Noordse combinatie verdwijnt na meer dan honderd jaar als onderdeel van de Olympische Winterspelen. Het Internationaal Olympisch Comité heeft besloten de aloude combinatie van skispringen en langlaufen te schrappen uit het programma. Dat zal op de eerstkomende Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen al het geval zijn.
3 uur geleden