Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beroerd gesteld met vertrouwen in pensioenfondsen'

'Beroerd gesteld met vertrouwen in pensioenfondsen'

ZEIST (ANP) - Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) zegt dat de kennis van Nederlanders over het pensioen "beroerd" is en dat veel mensen geen vertrouwen in het pensioenstelsel hebben. Zo denken mensen dat ze minder geld terugkrijgen dan ze ingelegd hebben aan pensioenpremie en is niet bekend dat pensioen opbouwen juist meer geld oplevert dan sparen.

Volgens het op één na grootste pensioenfonds van Nederland berusten de opvattingen op misvattingen. "Hier is echt nog werk aan de winkel", aldus PFZW-directeur Peter Borgdorff. Hij denkt dat het vergroten van kennis het vertrouwen kan verbeteren. Volgens de pensioenfondsbestuurder levert iedere euro inleg voor je pensioen "ruim twee tot drie keer zoveel op".

PFZW ondervroeg ruim 1500 Nederlanders over hun pensioenkennis. Daaruit bleek dat twee derde denkt minder pensioen te krijgen dan er aan premie is ingelegd. Bijna een kwart heeft geen idee hoe het zit met hun pensioen. 40 procent van de ondervraagden denkt alleen maar geld te verliezen, maar een vijfde heeft veel vertrouwen in het pensioenstelsel. Met name vrouwen hebben minder kennis over en dus minder vertrouwen in hun pensioen, merkte PFZW. Daarnaast lezen mannen vaker over pensioen dan vrouwen, waardoor zij er meer vanaf weten.

Pensioenkortingen

De laatste tijd staan grote pensioenfondsen als PFZW en ABP er niet goed voor, door de aanhoudend lage rente en de coronacrisis. Daardoor dreigen er volgend jaar pensioenkortingen aan te komen. In Nederland wordt ook al een tijd gewerkt aan een grootscheepse hervorming van het pensioenstelsel. Eerder dit jaar bereikten vakbonden, werkgevers en kabinet een overeenkomst over de verdere uitwerking hiervan. Maar over het nieuwe pensioenstelsel is het laatste woord waarschijnlijk nog niet gezegd. De komende tijd moeten de afspraken nog in wetgeving worden omgezet.

Toezichthouders hameren er al langer op dat pensioenfondsen hun deelnemers meer en duidelijker inzicht moeten geven in hun pensioen. Precies voor dit doel kwam brancheorganisatie de Pensioenfederatie onlangs ook met een nieuwe app, genaamd de Pensioenchecker. Daarmee kunnen mensen bijvoorbeeld zien hoeveel ze krijgen als ze met pensioen gaan en hoeveel ze zelf moeten bijsparen. Ook is het mogelijk om te zien wat eerder stoppen met werken betekent voor hun financiële situatie.

Meer uit Financieel

Herstelplan Nike-topman Elliott Hill oogt succesvol

BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike profiteert van een aanhoudende vraag naar zijn hardloopschoenen. Daarmee lijkt het herstelplan van topman Elliott Hill vruchten af te werpen. Nike voert onder meer een grote marketingcampagne om de felle concurrentie van opkomende merken in Noord-Amerika af te weren.

7 uur geleden
Beurswaarde Trump Media stijgt zo'n 42 procent na kernfusiedeal

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.

8 uur geleden
Boete dreigt voor Gelders woningpark om gebrekkig stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.

9 uur geleden
EU stelt Mercosur-akkoord met maand uit

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie neemt nog een maand extra de tijd om een omstreden vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen te sluiten. De Mercosur-overeenkomst wordt niet zaterdag, maar in januari pas getekend, zeggen EU-diplomaten. De Mercosur-landen zouden hebben laten weten dat geduld nog te kunnen opbrengen.

10 uur geleden
'Echte kaas zonder koeien' dichterbij door miljoeneninvestering

ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardige-kaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, heeft in een eerste financieringsronde meer dan 6 miljoen euro opgehaald. Dat geld wil de Nederlands-Belgische onderneming gebruiken bij de voorbereidingen om "echte kaas" op de markt te brengen waaraan geen koe te pas komt.

11 uur geleden
Winst voor AEX na rentebesluit ECB, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.

12 uur geleden
Rechter: Nederland mag toeslag op pakjes van buiten EU invoeren

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.

13 uur geleden