Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beroepsvereniging apothekers waarschuwt voor gevolgen hack

Beroepsvereniging apothekers waarschuwt voor gevolgen hack

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse belangenorganisatie voor apothekers waarschuwt mensen dat hun persoonsgegevens mogelijk in verkeerde handen zijn gekomen. Op vrijdag 16 juni hebben hackers ingebroken bij het mailingsysteem voor het versturen van nieuwsbrieven van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP). Daardoor konden ze onder andere e-mailadressen achterhalen, maar soms ook de namen, adressen of het geslacht van ontvangers van de nieuwsbrief.

De KNMP heeft een e-mail rondgestuurd om te waarschuwen voor het datalek. Daarin schrijft de organisatie dat hackers geen toegang hebben gekregen tot inlog-, betaal- of gezondheidsgegevens. De KNMP heeft het lek gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens en is van plan aangifte te doen bij de politie.

Cybercriminelen kunnen persoonsgegevens als adressen en namen gebruiken voor fraude of spamberichtjes. Die buitgemaakte informatie kunnen ze bijvoorbeeld gebruiken om zich als iemand anders voor te doen, om zo in zogeheten phishingberichten wachtwoorden of andere vertrouwelijke informatie te bemachtigen. "Wij vragen u daarop alert te zijn", schrijft de KNMP.

Het lek ontstond door een inbraak in het mailingsysteem van een externe partij. Een woordvoerder van de KNMP kon niet direct zeggen van hoeveel mensen persoonsgegevens zijn gelekt. De organisatie heeft ongeveer 5000 leden die de nieuwsbrief ontvangen, maar ook andere geïnteresseerden ontvangen de mailings.

Meer uit Binnenland

Rond Utrecht minder treinen door tekort aan verkeersleiders

UTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.

1 uur geleden
Dode vrouw gevonden in Amsterdam, politie gaat uit van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.

2 uur geleden
1,1 miljoen euro aan donaties voor noodlijdend zeehondencentrum

LAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.

3 uur geleden
Brussel moet met aangescherpte migratievoorstellen komen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.

3 uur geleden
Duizenden insulinepennen gestolen van groothandel

AMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.

3 uur geleden
Twee genomineerden Joost Zwagerman Essayprijs weg om AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.

3 uur geleden
Bouwsector ziet te weinig geld voor goed onderhoud infrastructuur

ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland stelt dat het grootste probleem met de nieuwe infrastructuurkeuzes van het kabinet niet is opgelost. Er is en blijft volgens de brancheorganisatie te weinig geld om de huidige infrastructuur goed te onderhouden.

4 uur geleden