Beroepsvereniging apothekers waarschuwt voor gevolgen hack
DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse belangenorganisatie voor apothekers waarschuwt mensen dat hun persoonsgegevens mogelijk in verkeerde handen zijn gekomen. Op vrijdag 16 juni hebben hackers ingebroken bij het mailingsysteem voor het versturen van nieuwsbrieven van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP). Daardoor konden ze onder andere e-mailadressen achterhalen, maar soms ook de namen, adressen of het geslacht van ontvangers van de nieuwsbrief.
De KNMP heeft een e-mail rondgestuurd om te waarschuwen voor het datalek. Daarin schrijft de organisatie dat hackers geen toegang hebben gekregen tot inlog-, betaal- of gezondheidsgegevens. De KNMP heeft het lek gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens en is van plan aangifte te doen bij de politie.
Cybercriminelen kunnen persoonsgegevens als adressen en namen gebruiken voor fraude of spamberichtjes. Die buitgemaakte informatie kunnen ze bijvoorbeeld gebruiken om zich als iemand anders voor te doen, om zo in zogeheten phishingberichten wachtwoorden of andere vertrouwelijke informatie te bemachtigen. "Wij vragen u daarop alert te zijn", schrijft de KNMP.
Het lek ontstond door een inbraak in het mailingsysteem van een externe partij. Een woordvoerder van de KNMP kon niet direct zeggen van hoeveel mensen persoonsgegevens zijn gelekt. De organisatie heeft ongeveer 5000 leden die de nieuwsbrief ontvangen, maar ook andere geïnteresseerden ontvangen de mailings.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland komt met een voorstel om veiligheidseisen voor sociale media wettelijk vast te leggen. Daarmee moeten verslavende algoritmes verboden worden. PRO-Kamerlid Barbara Kathmann dient haar wetsvoorstel deze maandag in.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Longarts Wanda de Kanter doet met haar antirookstichting opnieuw aangifte tegen Philip Morris. Stichting Rookpreventie Jeugd beschuldigt de tabaksfabrikant van misleiding rond zijn elektronische sigaret voor verhitte tabak.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Zuid is zondag de nieuwe reizigerstunnel de Brittenpassage in gebruik genomen. Deze tunnel was nodig vanwege het groeiend aantal reizigers dat dagelijks station Zuid aandoet. De nieuwe passage is 17,5 meter breed en 4 meter hoog en heeft nieuwe liften, roltrappen en winkels.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdagmiddag na een gewelddadige overval in Rotterdam-Zuid door de politie werd neergeschoten, is een 28-jarige Schiedammer. De andere aangehouden verdachte is een 29-jarige man zonder vaste woonplaats, meldt de politie, die op zoek is naar meer verdachten.
21 uur geledenCADZAND (ANP) - Van de 38 opvarenden op de migrantenboot, die zaterdag aan land werd gebracht in Cadzand, waren er zes minderjarig. Zij zijn overgebracht naar Ter Apel, laat de marechaussee weten. Een meerderjarige opvarende heeft asiel aangevraagd, de overige mannen doorlopen de vreemdelingenprocedure. Voor hen wordt opvang geregeld.
22 uur geleden