Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beroepscommissie stelt besluit proflicentie voor Vitesse uit

Beroepscommissie stelt besluit proflicentie voor Vitesse uit

ZEIST (ANP) - De onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB neemt donderdag nog geen beslissing over het door Vitesse aangetekende beroep tegen het niet krijgen van een proflicentie. De beroepscommissie heeft nog vragen over de op woensdag door Vitesse aangeleverde nieuwe documenten, ook in relatie tot eerdere besluiten van de licentiecommissie.

Om die reden vindt er volgens Vitesse vrijdag overleg plaats tussen de club uit Arnhem, de licentiecommissie en beroepscommissie licentiezaken.

Vitesse kreeg eerder deze zomer van de licentiecommissie te horen dat de club geen licentie voor het komende seizoen krijgt. De Arnhemmers, die afgelopen seizoen degradeerden uit de Eredivisie, gingen tegen die beslissing in beroep en kregen daarna twee keer uitstel van de KNVB om een sluitende begroting te kunnen indienen. De beroepscommissie streefde ernaar om donderdag uitsluitsel te geven.

Drie problemen

Om de proflicentie weer terug te krijgen moest Vitesse drie problemen oplossen. De club had geen bankrekening meer en was op zoek naar een accountant die de jaarrekening wil goedkeuren. De licentiecommissie vindt het nu vooral belangrijk dat Vitesse een sluitende begroting kan overleggen. De club kwam vorige week nog 6 miljoen euro tekort.

Vitesse kampt met een schuld van zo'n 19 miljoen euro. Guus Franke wil de club graag overnemen en garant staan voor alle tekorten. Maar dat doet de zakenman alleen als hij definitief eigenaar van zijn favoriete club is. Franke liet woensdag in een verklaring weten dat hij alle benodigde informatie al bij de KNVB en de club heeft aangeleverd. Volgens de ondernemer heeft hij al eerder aangegeven dat hij waar nodig extra toelichting wilde geven op de ingediende stukken voor de overname.

Jammer

Franke vertelde de gang van zaken te betreuren. "Ik ben hieraan begonnen omdat ik van mening ben dat Vitesse gered kan worden. Wij hebben hier inmiddels ook veel tijd, energie en geld in geïnvesteerd. Wij beraden ons nu op onze positie. Het is alleen jammer dat de verloren tijd straks weleens cruciaal kan blijken te zijn in een scenario waar niemand op zit te wachten."

Het naar de eerste divisie gedegradeerde Vitesse kan nog naar de rechter stappen als het de proflicentie niet terugkrijgt. De club opent het nieuwe seizoen op vrijdag 9 augustus met een wedstrijd tegen Telstar.

Meer uit Voetbal

Directeur Feyenoord om veiligheidsredenen niet in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.

53 minuten geleden
Feyenoord mist topscorer Ueda tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.

1 uur geleden
Liverpool-aankoop Jacquet loopt 'serieuze' blessure op bij Rennes

LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.

3 uur geleden
Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

13 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

13 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

13 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

13 uur geleden