Beroepscommissie stelt besluit proflicentie voor Vitesse uit
ZEIST (ANP) - De onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB neemt donderdag nog geen beslissing over het door Vitesse aangetekende beroep tegen het niet krijgen van een proflicentie. De beroepscommissie heeft nog vragen over de op woensdag door Vitesse aangeleverde nieuwe documenten, ook in relatie tot eerdere besluiten van de licentiecommissie.
Om die reden vindt er volgens Vitesse vrijdag overleg plaats tussen de club uit Arnhem, de licentiecommissie en beroepscommissie licentiezaken.
Vitesse kreeg eerder deze zomer van de licentiecommissie te horen dat de club geen licentie voor het komende seizoen krijgt. De Arnhemmers, die afgelopen seizoen degradeerden uit de Eredivisie, gingen tegen die beslissing in beroep en kregen daarna twee keer uitstel van de KNVB om een sluitende begroting te kunnen indienen. De beroepscommissie streefde ernaar om donderdag uitsluitsel te geven.
Drie problemen
Om de proflicentie weer terug te krijgen moest Vitesse drie problemen oplossen. De club had geen bankrekening meer en was op zoek naar een accountant die de jaarrekening wil goedkeuren. De licentiecommissie vindt het nu vooral belangrijk dat Vitesse een sluitende begroting kan overleggen. De club kwam vorige week nog 6 miljoen euro tekort.
Vitesse kampt met een schuld van zo'n 19 miljoen euro. Guus Franke wil de club graag overnemen en garant staan voor alle tekorten. Maar dat doet de zakenman alleen als hij definitief eigenaar van zijn favoriete club is. Franke liet woensdag in een verklaring weten dat hij alle benodigde informatie al bij de KNVB en de club heeft aangeleverd. Volgens de ondernemer heeft hij al eerder aangegeven dat hij waar nodig extra toelichting wilde geven op de ingediende stukken voor de overname.
Jammer
Franke vertelde de gang van zaken te betreuren. "Ik ben hieraan begonnen omdat ik van mening ben dat Vitesse gered kan worden. Wij hebben hier inmiddels ook veel tijd, energie en geld in geïnvesteerd. Wij beraden ons nu op onze positie. Het is alleen jammer dat de verloren tijd straks weleens cruciaal kan blijken te zijn in een scenario waar niemand op zit te wachten."
Het naar de eerste divisie gedegradeerde Vitesse kan nog naar de rechter stappen als het de proflicentie niet terugkrijgt. De club opent het nieuwe seizoen op vrijdag 9 augustus met een wedstrijd tegen Telstar.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
11 uur geleden