Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beroepscommissie stelt besluit proflicentie voor Vitesse uit

Beroepscommissie stelt besluit proflicentie voor Vitesse uit

ZEIST (ANP) - De onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB neemt donderdag nog geen beslissing over het door Vitesse aangetekende beroep tegen het niet krijgen van een proflicentie. De beroepscommissie heeft nog vragen over de op woensdag door Vitesse aangeleverde nieuwe documenten, ook in relatie tot eerdere besluiten van de licentiecommissie.

Om die reden vindt er volgens Vitesse vrijdag overleg plaats tussen de club uit Arnhem, de licentiecommissie en beroepscommissie licentiezaken.

Vitesse kreeg eerder deze zomer van de licentiecommissie te horen dat de club geen licentie voor het komende seizoen krijgt. De Arnhemmers, die afgelopen seizoen degradeerden uit de Eredivisie, gingen tegen die beslissing in beroep en kregen daarna twee keer uitstel van de KNVB om een sluitende begroting te kunnen indienen. De beroepscommissie streefde ernaar om donderdag uitsluitsel te geven.

Drie problemen

Om de proflicentie weer terug te krijgen moest Vitesse drie problemen oplossen. De club had geen bankrekening meer en was op zoek naar een accountant die de jaarrekening wil goedkeuren. De licentiecommissie vindt het nu vooral belangrijk dat Vitesse een sluitende begroting kan overleggen. De club kwam vorige week nog 6 miljoen euro tekort.

Vitesse kampt met een schuld van zo'n 19 miljoen euro. Guus Franke wil de club graag overnemen en garant staan voor alle tekorten. Maar dat doet de zakenman alleen als hij definitief eigenaar van zijn favoriete club is. Franke liet woensdag in een verklaring weten dat hij alle benodigde informatie al bij de KNVB en de club heeft aangeleverd. Volgens de ondernemer heeft hij al eerder aangegeven dat hij waar nodig extra toelichting wilde geven op de ingediende stukken voor de overname.

Jammer

Franke vertelde de gang van zaken te betreuren. "Ik ben hieraan begonnen omdat ik van mening ben dat Vitesse gered kan worden. Wij hebben hier inmiddels ook veel tijd, energie en geld in geïnvesteerd. Wij beraden ons nu op onze positie. Het is alleen jammer dat de verloren tijd straks weleens cruciaal kan blijken te zijn in een scenario waar niemand op zit te wachten."

Het naar de eerste divisie gedegradeerde Vitesse kan nog naar de rechter stappen als het de proflicentie niet terugkrijgt. De club opent het nieuwe seizoen op vrijdag 9 augustus met een wedstrijd tegen Telstar.

Meer uit Voetbal

Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

18 minuten geleden
Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

55 minuten geleden
Clubs hoeven spelers voor Afrika Cup pas 15 december af te staan

ZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.

1 uur geleden
Doelman Vaessen van FC Groningen in hoger beroep vrijgesproken

ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.

3 uur geleden
Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

16 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

17 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

17 uur geleden