Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beroepscommissie KNVB acht AZ-speler schuldig aan gokpraktijken

Beroepscommissie KNVB acht AZ-speler schuldig aan gokpraktijken

ZEIST (ANP) - Een niet nader genoemde speler van het eerste elftal van AZ is ook door de commissie van beroep van de KNVB schuldig bevonden aan het afsluiten van weddenschappen op wedstrijden in het betaald voetbal. Hij is voor twee wedstrijden geschorst en heeft zijn straf al uitgezeten.

Op verzoek van de veroordeelde profvoetballer is de uitspraak van de beroepscommissie gedeeltelijk gepubliceerd, met weglating van de naam van de speler en diens vriend, die betrokken was bij het gokken op duels in het betaalde voetbal. "Naar het oordeel van de commissie van beroep zijn namens appellant belangen aangevoerd die zwaarder wegen dan de belangen van gehele publicatie van de uitspraak", aldus de commissie.

De beroepscommissie achtte bewezen dat in 2019 en 2020 op wedstrijden in de Eredivisie en KNVB-beker op naam, op het account en voor rekening van de profvoetballer weddenschappen zijn afgesloten. Die weddenschappen zijn volgens de commissie in elk geval niet afgesloten door een ander dan de speler en/of zijn vriend en de voetballer was ermee bekend dat zijn vriend de weddenschappen op naam en rekening van de AZ-speler afsloot.

Geen aanwijzingen

Het ging daarbij om weddenschappen op wedstrijden in competities waaraan de prof deelnam, maar niet om duels van de hoofdmacht AZ. Wel werd op zijn account een weddenschap afgesloten op een duel van Jong AZ. Voor specifieke matchfixing waren er geen aanwijzingen. "Zelfs geen begin van bewijs", oordeelde de beroepscommissie.

AZ laat op de website weten dat de clubleiding heeft geconstateerd dat er geen sprake is geweest van wedden op eigen wedstrijden door de speler van AZ. "De speler heeft bij AZ aangegeven dat hij de zaak betreurt, maar hij heeft uitgelegd hoe het is gegaan. Na zijn uitleg en de uitspraak is de zaak daarmee voor AZ gesloten."

Wel heeft AZ hieruit afgeleid dat "in zijn algemeenheid niet alle spelers op de hoogte zijn van de regelgeving" op dit gebied. "De club zal ervoor zorgen haar spelers nog bewuster te maken van de regels die er gelden."

Meer uit Voetbal

Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

2 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

2 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

10 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

11 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

13 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

22 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

1 dag geleden