Beroepscommissie KNVB acht AZ-speler schuldig aan gokpraktijken
ZEIST (ANP) - Een niet nader genoemde speler van het eerste elftal van AZ is ook door de commissie van beroep van de KNVB schuldig bevonden aan het afsluiten van weddenschappen op wedstrijden in het betaald voetbal. Hij is voor twee wedstrijden geschorst en heeft zijn straf al uitgezeten.
Op verzoek van de veroordeelde profvoetballer is de uitspraak van de beroepscommissie gedeeltelijk gepubliceerd, met weglating van de naam van de speler en diens vriend, die betrokken was bij het gokken op duels in het betaalde voetbal. "Naar het oordeel van de commissie van beroep zijn namens appellant belangen aangevoerd die zwaarder wegen dan de belangen van gehele publicatie van de uitspraak", aldus de commissie.
De beroepscommissie achtte bewezen dat in 2019 en 2020 op wedstrijden in de Eredivisie en KNVB-beker op naam, op het account en voor rekening van de profvoetballer weddenschappen zijn afgesloten. Die weddenschappen zijn volgens de commissie in elk geval niet afgesloten door een ander dan de speler en/of zijn vriend en de voetballer was ermee bekend dat zijn vriend de weddenschappen op naam en rekening van de AZ-speler afsloot.
Geen aanwijzingen
Het ging daarbij om weddenschappen op wedstrijden in competities waaraan de prof deelnam, maar niet om duels van de hoofdmacht AZ. Wel werd op zijn account een weddenschap afgesloten op een duel van Jong AZ. Voor specifieke matchfixing waren er geen aanwijzingen. "Zelfs geen begin van bewijs", oordeelde de beroepscommissie.
AZ laat op de website weten dat de clubleiding heeft geconstateerd dat er geen sprake is geweest van wedden op eigen wedstrijden door de speler van AZ. "De speler heeft bij AZ aangegeven dat hij de zaak betreurt, maar hij heeft uitgelegd hoe het is gegaan. Na zijn uitleg en de uitspraak is de zaak daarmee voor AZ gesloten."
Wel heeft AZ hieruit afgeleid dat "in zijn algemeenheid niet alle spelers op de hoogte zijn van de regelgeving" op dit gebied. "De club zal ervoor zorgen haar spelers nog bewuster te maken van de regels die er gelden."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
9 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
11 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
11 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
16 uur geleden