Beroep Tottenham tegen straf Bentancur na beledigen Son afgewezen
LONDEN (ANP) - Het beroep van Tottenham Hotspur tegen de schorsing van zeven wedstrijden voor middenvelder Rodrigo Bentancur is afgewezen. Dat maakte de Engelse voetbalbond FA bekend. De Uruguayaan kreeg de straf in november omdat hij zich afgelopen zomer in een tv-programma in zijn vaderland racistisch had uitgelaten over zijn Zuid-Koreaanse ploeggenoot Son Heung-min.
Door de beslissing mist Bentancur deze week nog het bekerduel met Manchester United en de competitiewedstrijd tegen Liverpool.
Bentancur werd in juni op de Uruguayaanse televisie gevraagd naar een shirt van zijn Zuid-Koreaanse ploeggenoot. "Die van Son of het neefje van Son? Ze zien er allemaal hetzelfde uit", had hij geantwoord. De FA vond dat de 27-jarige middenvelder zich daarmee "op een onbehoorlijke manier gedroeg, beledigende woorden gebruikte en de sport in diskrediet bracht".
Bentancur noemde zijn opmerking naderhand een "smakeloze grap" en verontschuldigde zich op sociale media. De international speelt sinds januari 2022 voor Tottenham. Eerder kwam hij in Europa uit voor Juventus.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
5 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
8 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
14 uur geleden