Beroep Tottenham tegen straf Bentancur na beledigen Son afgewezen
LONDEN (ANP) - Het beroep van Tottenham Hotspur tegen de schorsing van zeven wedstrijden voor middenvelder Rodrigo Bentancur is afgewezen. Dat maakte de Engelse voetbalbond FA bekend. De Uruguayaan kreeg de straf in november omdat hij zich afgelopen zomer in een tv-programma in zijn vaderland racistisch had uitgelaten over zijn Zuid-Koreaanse ploeggenoot Son Heung-min.
Door de beslissing mist Bentancur deze week nog het bekerduel met Manchester United en de competitiewedstrijd tegen Liverpool.
Bentancur werd in juni op de Uruguayaanse televisie gevraagd naar een shirt van zijn Zuid-Koreaanse ploeggenoot. "Die van Son of het neefje van Son? Ze zien er allemaal hetzelfde uit", had hij geantwoord. De FA vond dat de 27-jarige middenvelder zich daarmee "op een onbehoorlijke manier gedroeg, beledigende woorden gebruikte en de sport in diskrediet bracht".
Bentancur noemde zijn opmerking naderhand een "smakeloze grap" en verontschuldigde zich op sociale media. De international speelt sinds januari 2022 voor Tottenham. Eerder kwam hij in Europa uit voor Juventus.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.
44 minuten geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft trainer Eugen Polanski ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit een dag na de nederlaag van 5-0 bij SC Freiburg in de Bundesliga. Borussia Mönchengladbach verloor de eerste drie competitieduels en staat op de laatste plaats.
2 uur geledenMONACO (ANP/DPA) - Voetballer Paris Brunner van AS Monaco heeft zijn excuses aangeboden voor het maken van een moordgebaar richting supporters van Strasbourg. Het duel eindigde zaterdag in 1-1.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder is zaterdag in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur geschrokken van het niveau van zijn elftal. "Ik denk dat dit misschien wel de allerslechtste wedstrijd van mij is als trainer. Het allerslechtste is dat je geen enkele intensiteit en geen enkele wil om te winnen ziet. Dit is niet goed te praten", sprak hij na de nederlaag van 3-0 tegen ESPN.
4 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Jhon van Beukering is niet langer assistent-trainer van GVVV. Het bestuur van de voetbalclub uit Veenendaal besloot de oud-spits van onder meer Feyenoord, NEC en Vitesse te ontslaan na wangedrag tijdens de wedstrijd tegen IJsselmeervogels van zaterdag. Ook zijn broer, hoofdtrainer Dennis van Beukering, is ontslagen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.
14 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.
14 uur geleden