Beroep Tottenham tegen straf Bentancur na beledigen Son afgewezen
LONDEN (ANP) - Het beroep van Tottenham Hotspur tegen de schorsing van zeven wedstrijden voor middenvelder Rodrigo Bentancur is afgewezen. Dat maakte de Engelse voetbalbond FA bekend. De Uruguayaan kreeg de straf in november omdat hij zich afgelopen zomer in een tv-programma in zijn vaderland racistisch had uitgelaten over zijn Zuid-Koreaanse ploeggenoot Son Heung-min.
Door de beslissing mist Bentancur deze week nog het bekerduel met Manchester United en de competitiewedstrijd tegen Liverpool.
Bentancur werd in juni op de Uruguayaanse televisie gevraagd naar een shirt van zijn Zuid-Koreaanse ploeggenoot. "Die van Son of het neefje van Son? Ze zien er allemaal hetzelfde uit", had hij geantwoord. De FA vond dat de 27-jarige middenvelder zich daarmee "op een onbehoorlijke manier gedroeg, beledigende woorden gebruikte en de sport in diskrediet bracht".
Bentancur noemde zijn opmerking naderhand een "smakeloze grap" en verontschuldigde zich op sociale media. De international speelt sinds januari 2022 voor Tottenham. Eerder kwam hij in Europa uit voor Juventus.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Jack Cooper-Love heeft FC Emmen met twee doelpunten aan een overwinning op FC Groningen geholpen in de eerste ronde van de KNVB-beker. In de Euroborg werd het 2-0 voor de bezoekers uit Drenthe.
3 uur geledenKØGE (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben, niet voor het eerst dit seizoen, met ruime cijfers gewonnen in de Champions League. Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Esmee Brugts won de titelverdediger in Denemarken met 8-0 van HB Køge.
3 uur geledenWERKENDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich in de eerste ronde van de KNVB-beker niet laten verrassen door de amateurs van Kozakken Boys. Op bezoek in Werkendam op Sportpark De Zwaaier boekte de ploeg van trainer Anthony Correia een magere 1-0-overwinning.
5 uur geledenLA PLATA (ANP) - De voetbalsters van Argentinië en Duitsland openen in november een stadion dat de naam draagt van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Het gerenoveerde Estadio Único Diego Armando Maradona in de stad La Plata wordt het nieuwe thuis van de Argentijnse nationale elftallen. De oefenwedstrijd tussen Argentinië en Duitsland vindt in de nacht van 29 op 30 november plaats.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
23 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.
23 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.
1 dag geleden