Beroep Tottenham tegen straf Bentancur na beledigen Son afgewezen
LONDEN (ANP) - Het beroep van Tottenham Hotspur tegen de schorsing van zeven wedstrijden voor middenvelder Rodrigo Bentancur is afgewezen. Dat maakte de Engelse voetbalbond FA bekend. De Uruguayaan kreeg de straf in november omdat hij zich afgelopen zomer in een tv-programma in zijn vaderland racistisch had uitgelaten over zijn Zuid-Koreaanse ploeggenoot Son Heung-min.
Door de beslissing mist Bentancur deze week nog het bekerduel met Manchester United en de competitiewedstrijd tegen Liverpool.
Bentancur werd in juni op de Uruguayaanse televisie gevraagd naar een shirt van zijn Zuid-Koreaanse ploeggenoot. "Die van Son of het neefje van Son? Ze zien er allemaal hetzelfde uit", had hij geantwoord. De FA vond dat de 27-jarige middenvelder zich daarmee "op een onbehoorlijke manier gedroeg, beledigende woorden gebruikte en de sport in diskrediet bracht".
Bentancur noemde zijn opmerking naderhand een "smakeloze grap" en verontschuldigde zich op sociale media. De international speelt sinds januari 2022 voor Tottenham. Eerder kwam hij in Europa uit voor Juventus.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Sem van Duijn voor een seizoen verhuurd aan FC Utrecht. In de overeenkomst van de 22-jarige aanvaller is een optie tot koop opgenomen. Van Duijn tekende in juli een verlengd contract tot de zomer van 2031 bij AZ.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi heeft opnieuw een landgenoot als trainer gekregen bij Inter Miami. De club uit Florida stelde de 52-jarige Kily González aan als vervanger van de in april opgestapte Javier Mascherano. Interim-trainer Guillermo Hoyos blijft verantwoordelijk voor het elftal tot González de benodigde werkvergunningen heeft.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de eerste plaats in de Spaanse voetbalcompetitie overgenomen van Real Madrid. Het elftal van trainer Hansi Flick boekte in eigen stadion een overwinning op Athletic Club: 2-0.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met een ruime zege het hoofdtoernooi van de Conference League bereikt. De club was opnieuw veel te sterk voor FC Sion (5-3), na de zege van vorige week in Zwitserland (2-4).
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax staat in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club won ook de thuiswedstrijd tegen FC Sion (5-3), na een zege vorige week in Zwitserland (2-4).
13 uur geledenBAKOE (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Conference League. De Enschedeërs wonnen in de play-offs in Azerbeidzjan na verlenging met 4-1 van FK Qarabağ. FC Twente had de thuiswedstrijd vorige week met 1-0 verloren.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft Tino Jukić aan de selectie toegevoegd. De 24-jarige Kroatische centrale verdediger komt over van NK Lokomotiva, dat in Kroatië op het hoogste niveau speelt.
15 uur geleden