Beroep tegen vrijspraak teambaas Horner van Red Bull afgewezen
MILTON KEYNES (ANP/RTR) - De vrouw die Christian Horner, teambaas van Formule 1-renstal Red Bull, heeft beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag is zonder succes in beroep gegaan tegen zijn vrijspraak. Dat heeft de ploeg van wereldkampioen Max Verstappen in de Formule 1 laten weten.
"Eerder dit jaar is een klacht tegen Christian Horner onderzocht", meldt Red Bull. "Een onafhankelijke advocaat, aangesteld door de staat, behandelde deze klacht via de klachtenprocedure van het bedrijf en wees haar af. De klager ging in beroep, wat een andere onafhankelijke advocaat uitvoerde. Alle fasen van de beroepsprocedure zijn nu afgerond, met als eindresultaat dat het beroep niet wordt gehonoreerd. Red Bull heeft de conclusies geaccepteerd en overgenomen. Het interne proces is afgerond. Ons bedrijf respecteert de privacy van alle werknemers en zal op dit moment geen verdere publieke uitspraken doen over deze zaak. Red Bull is vastbesloten om te blijven voldoen aan de hoogste voorwaarden voor een goede werkplek."
Red Bull sprak teambaas Horner begin maart vrij van de beschuldigingen van ongepast gedrag na een onafhankelijk onderzoek. De zaak bleef echter aandacht opeisen, nadat er een e-mail was rondgestuurd met screenshots van WhatsApp-gesprekken die Horner zou hebben gevoerd met de vrouw die hem had aangeklaagd. Jos Verstappen, de vader van Max, uitte zich ook negatief over Horner.
Het hele seizoen is het al onrustig bij Red Bull. Topontwerper Adrian Newey en sportief directeur Jonathan Wheatley hebben aangekondigd te vertrekken.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
6 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
21 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
21 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
1 dag geleden