Beroep Overmars tegen wereldwijde schorsing FIFA afgewezen
ZÜRICH (ANP) - Het beroep dat Marc Overmars had aangespannen tegen de wereldwijde schorsing die voetbalbond FIFA hem had opgelegd is afgewezen. Dat heeft zijn woordvoerder Frank Neervoort na eerdere berichtgeving van Het Parool bevestigd.
De FIFA nam begin dit jaar de schorsing wereldwijd over die Overmars in Nederland had gekregen om grensoverschrijdend gedrag tijdens zijn periode bij Ajax. Het Instituut Sportrechtspraak (ISR) had Overmars op 16 november een schorsing van twee jaar, waarvan één jaar voorwaardelijk opgelegd. Overmars mag zijn functie als technisch directeur bij voetbalclub Antwerp na de overname van de schorsing door de FIFA in de tussentijd niet uitvoeren.
"We hebben een bericht van twee zinnen ontvangen. In de eerste zin staat dat het beroep is verworpen, de tweede zin luidt dat de gemaakte kosten voor rekening van de heer Overmars zijn", zegt Neervoort. De motivatie van de beslissing van de wereldvoetbalbond is hem nog niet bekend. "Die moeten we nu via een portal van de FIFA opvragen. Ook de vorige keer duurde dat even."
Gang naar CAS
Een beslissing over een eventuele gang naar het internationaal sporttribunaal CAS, de laatste beroepsmogelijkheid, volgt pas na lezing van de motivatie, aldus Neervoort.
Het ISR verklaarde Overmars in november schuldig aan grensoverschrijdend gedrag. De ex-international moest in februari 2022 opstappen als directeur voetbalzaken bij Ajax na verschillende meldingen van grensoverschrijdend gedrag richting vrouwelijk personeel van de club.
Antwerp
Na zijn vertrek bij Ajax trad Overmars al snel in dienst bij de Belgische club Antwerp, waar hij nu de technische leiding heeft.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
7 uur geleden