Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beroep Nottingham Forest tegen puntenaftrek afgewezen

Beroep Nottingham Forest tegen puntenaftrek afgewezen

LONDEN (ANP/RTR) - De organisatie achter de Engelse Premier League heeft het beroep van Nottingham Forest tegen de aftrek van 4 punten afgewezen. De club, die in degradatiegevaar verkeert, werd bestraft omdat ze bij een peiling in het seizoen 2022-2023 de financiële regels had overtreden.

Clubs uit de Premier League mogen in drie jaar tijd een verlies van maximaal 105 miljoen pond (ongeveer 120 miljoen euro) maken, of 35 miljoen pond (ongeveer 41 miljoen euro) per seizoen. Omdat Nottingham pas in 2022 promoveerde en het toegestane verlies op het tweede niveau lager is, lag de limiet voor die club in de periode van drie jaar tot en met het seizoen 2022/2023 op 61 miljoen pond. De club heeft volgens de Premier League toegegeven dat bedrag met ongeveer 34,5 miljoen pond (40 miljoen euro) te hebben overschreden.

Forest betoogde dat de verkoop van aanvaller Brennan Johnson na de beoordelingsperiode als een "verzachtende omstandigheid" beschouwd had moeten worden waardoor de club geen of een minder zware straf had moeten krijgen. De commissie verwierp dit bezwaar echter.

Door de straf is Forest in degradatiegevaar gekomen. Met nog twee duels te gaan staat de club zeventiende met 3 punten voorsprong op nummer 18 Luton Town. In Engeland degraderen de nummers 18, 19 en 20.

Meer uit Voetbal

Ajax ontbindt contract middenvelder Van den Boomen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van middenvelder Branco van den Boomen. De twee partijen bereikten overeenstemming over het beëindigen van zijn contract, dat nog liep tot de zomer van 2027.

1 uur geleden
Noor Haaland wil alle druk bij Engelsen leggen voor WK-duel

MIAMI (ANP/AFP) - De Noorse sterspeler Erling Haaland heeft de rol van underdog omarmd voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Engeland. "Ik denk dat er een paar duidelijke favorieten op het WK zijn en Engeland is er daar één van. Ik vind dat jullie elk greintje druk op de Engelse jongens moeten leggen", zei de spits van Manchester City met een knipoog tegen journalisten.

1 uur geleden
Van der Linden nieuwe algemeen directeur Vitesse

ARNHEM (ANP) - Willem van der Linden treedt per 17 augustus als algemeen directeur in dienst bij Vitesse. Dat maakte de club uit de Keuken Kampioen Divisie bekend op de eigen website. Van der Linden komt over van RKC Waalwijk, waar hij sinds medio 2024 dezelfde functie vervulde.

1 uur geleden
Bondscoach België niet bezig met fans voor WK-duel met Spanje

INGLEWOOD (ANP/DPA) - Bondscoach Rudi Garcia van België maakt zich geen zorgen over de eventuele vijandige sfeer in het Los Angeles Stadium bij de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Spanje. Amerikaanse fans zouden mogelijk op de hand van de tegenstander kunnen zijn, na de zege van België op de Verenigde Staten in de achtste finales. Een duel dat in het teken stond van de veelbesproken rode kaart van de Amerikaan Folarin Balogun.

2 uur geleden
Bondscoach Marokko realistisch na WK-nederlaag tegen Frankrijk

FOXBOROUGH (ANP/RTR) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van Marokko was realistisch na de verloren kwartfinale op het WK voetbal tegen Frankrijk (0-2). "We moeten erkennen dat ze een geweldig team hebben", zei hij over tegenstander Frankrijk.

3 uur geleden
Mbappé stelt Fransen gerust na wissel tijdens WK-zege op Marokko

FOXBOROUGH (ANP/AFP) - Aanvoerder Kylian Mbappé heeft Frankrijk gerustgesteld na zijn wissel tijdens de gewonnen kwartfinale op het WK voetbal tegen Marokko (2-0). De 27-jarige sterspeler werd een kwartier voor tijd vervangen door Jean-Philippe Mateta. "Het gaat goed met me", zei hij na afloop van het duel in het Boston Stadium.

3 uur geleden
Frankrijk ten koste van Marokko naar halve finale WK voetbal

FOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk heeft voor de derde keer op rij de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. In het Boston Stadium was de wereldkampioen van 2018 met 2-0 te sterk voor Marokko. De doelpunten waren van Kylian Mbappé en Ousmane Dembélé. Op het vorige WK, in 2022 in Qatar, was Frankrijk ook al het eindstation voor Marokko, toen in de halve finale.

11 uur geleden