Beroep Nottingham Forest tegen puntenaftrek afgewezen
LONDEN (ANP/RTR) - De organisatie achter de Engelse Premier League heeft het beroep van Nottingham Forest tegen de aftrek van 4 punten afgewezen. De club, die in degradatiegevaar verkeert, werd bestraft omdat ze bij een peiling in het seizoen 2022-2023 de financiële regels had overtreden.
Clubs uit de Premier League mogen in drie jaar tijd een verlies van maximaal 105 miljoen pond (ongeveer 120 miljoen euro) maken, of 35 miljoen pond (ongeveer 41 miljoen euro) per seizoen. Omdat Nottingham pas in 2022 promoveerde en het toegestane verlies op het tweede niveau lager is, lag de limiet voor die club in de periode van drie jaar tot en met het seizoen 2022/2023 op 61 miljoen pond. De club heeft volgens de Premier League toegegeven dat bedrag met ongeveer 34,5 miljoen pond (40 miljoen euro) te hebben overschreden.
Forest betoogde dat de verkoop van aanvaller Brennan Johnson na de beoordelingsperiode als een "verzachtende omstandigheid" beschouwd had moeten worden waardoor de club geen of een minder zware straf had moeten krijgen. De commissie verwierp dit bezwaar echter.
Door de straf is Forest in degradatiegevaar gekomen. Met nog twee duels te gaan staat de club zeventiende met 3 punten voorsprong op nummer 18 Luton Town. In Engeland degraderen de nummers 18, 19 en 20.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
8 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden