Beroep Nottingham Forest tegen puntenaftrek afgewezen
LONDEN (ANP/RTR) - De organisatie achter de Engelse Premier League heeft het beroep van Nottingham Forest tegen de aftrek van 4 punten afgewezen. De club, die in degradatiegevaar verkeert, werd bestraft omdat ze bij een peiling in het seizoen 2022-2023 de financiële regels had overtreden.
Clubs uit de Premier League mogen in drie jaar tijd een verlies van maximaal 105 miljoen pond (ongeveer 120 miljoen euro) maken, of 35 miljoen pond (ongeveer 41 miljoen euro) per seizoen. Omdat Nottingham pas in 2022 promoveerde en het toegestane verlies op het tweede niveau lager is, lag de limiet voor die club in de periode van drie jaar tot en met het seizoen 2022/2023 op 61 miljoen pond. De club heeft volgens de Premier League toegegeven dat bedrag met ongeveer 34,5 miljoen pond (40 miljoen euro) te hebben overschreden.
Forest betoogde dat de verkoop van aanvaller Brennan Johnson na de beoordelingsperiode als een "verzachtende omstandigheid" beschouwd had moeten worden waardoor de club geen of een minder zware straf had moeten krijgen. De commissie verwierp dit bezwaar echter.
Door de straf is Forest in degradatiegevaar gekomen. Met nog twee duels te gaan staat de club zeventiende met 3 punten voorsprong op nummer 18 Luton Town. In Engeland degraderen de nummers 18, 19 en 20.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
33 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
16 uur geleden