
Beroep in corruptiezaak tegen Le Pen vastgesteld op 13 januari
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het beroep in de corruptiezaak tegen partijleider Marine Le Pen en andere leden van Rassemblement National (RN) vindt plaats tussen 13 januari en 12 februari. Dat heeft de rechtbank in Parijs maandag vastgesteld.
Le Pen werd eind maart veroordeeld voor het verduisteren van meer dan 4 miljoen euro aan Europees geld. Dat geld zou zijn doorgesluisd naar de partijkas. Naast Le Pen stonden ook elf toenmalige partijleden van Rassemblement National terecht.
De uitspraak kwam als een mokerslag voor Le Pen, die met onmiddellijke ingang voor vijf jaar werd uitgesloten van verkiezingsdeelname. Haar straf van twee jaar mag ze uitzitten met een enkelband. Ook kreeg ze een boete van 100.000 euro opgelegd.
Om Le Pen en haar partij enige coulance te bieden, heeft de rechtbank ervoor gekozen het beroep versneld te behandelen zodat zij, mocht dit uitvallen in haar voordeel, nog een kans maakt in de verkiezingen van 2027.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de inwoners van Gaza-stad maandag opgeroepen te evacueren, nu zijn leger de aanvallen op de stad opvoert.
15 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zal in de komende dagen een nieuwe premier benoemen, nadat de zittende premier François Bayrou een vertrouwensstemming heeft verloren, meldt het Élysée. Bayrou zal dinsdag zijn ontslag indienen bij Macron.
18 minuten geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Spanje houdt volgende maand een ceremoniële staatsbegrafenis voor de slachtoffers van de dodelijke overstromingen van vorig jaar. Dat melden overheidsbronnen maandag.
26 minuten geledenRIVALTA (ANP) - Modeontwerper Giorgio Armani is maandag in besloten kring begraven in het dorp Rivalta, nabij zijn geboorteplaats Piacenza. De ceremonie in de kerk van San Martino werd uitsluitend bijgewoond door familie en goede vrienden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou heeft een vertrouwensstemming in het parlement verloren, waardoor hij zal moeten vertrekken. Hij zal dinsdagochtend zijn ontslag aanbieden bij president Emmanuel Macron. Van de 558 parlementariërs die hun stem uitbrachten, zeiden 364 leden geen vertrouwen in Bayrou en zijn regeringsplannen te hebben. Slechts 194 leden zeiden nog vertrouwen te hebben in Bayrou.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De vertrouwensstemming in het Franse parlement over premier François Bayrou is begonnen. Naar verwachting zullen de parlementariërs Bayrou in de stemming wegsturen om zijn impopulaire bezuinigingsplannen.
1 uur geledenTALLINN (ANP) - Rusland heeft opnieuw het Estse luchtruim geschonden, zegt Estland. Het NAVO-land heeft de Russische vertegenwoordiger ontboden om het grote buurland daarop aan te spreken.
1 uur geleden