Beroemde Sagrada Familia eerst voor bestrijders virus open
BARCELONA (ANP/RTR) - De wereldberoemde kerk Sagrada Familia in Barcelona is zaterdag voor het eerst in bijna vier maanden heropend voor publiek. Als eersten mogen mensen die zich inzetten voor de bestrijding van het nieuwe coronavirus twee weekends de basiliek bewonderen. Normaal is de nog steeds niet afgebouwde kerk vol met toeristen die vaak lang hebben moeten wachten om naar binnen te kunnen. Aan de bouw werd in 1882 begonnen.
De aartsbisschop van Barcelona, Joan Josep Omella, verwelkomde de eerste gasten onder wie zorgverleners, medici en politiemensen. Het kunstzinnige bouwwerk van de Spaanse architect Antoni Gaudí (1852-1926) sloot als gevolg van het coronavirus. Het is een kerk die al meer dan 130 jaar in aanbouw is en waar pas vorig jaar officieel een bouwvergunning voor is afgegeven door de gemeente. Volgens de laatste plannen moet de kerk in 2026 helemaal klaar zijn.
De regio waar Barcelona de hoofdstad van is, Catalonië, heeft zaterdag uit vrees voor een nieuwe uitbraak van het virus een gebied waar circa 210.000 mensen wonen in en rond de stad Lérida, geïsoleerd. Mensen mogen er voorlopig niet in of uit zonder geldige redenen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
1 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.
6 uur geleden