Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beroemde Sagrada Familia eerst voor bestrijders virus open

Beroemde Sagrada Familia eerst voor bestrijders virus open

BARCELONA (ANP/RTR) - De wereldberoemde kerk Sagrada Familia in Barcelona is zaterdag voor het eerst in bijna vier maanden heropend voor publiek. Als eersten mogen mensen die zich inzetten voor de bestrijding van het nieuwe coronavirus twee weekends de basiliek bewonderen. Normaal is de nog steeds niet afgebouwde kerk vol met toeristen die vaak lang hebben moeten wachten om naar binnen te kunnen. Aan de bouw werd in 1882 begonnen.

De aartsbisschop van Barcelona, Joan Josep Omella, verwelkomde de eerste gasten onder wie zorgverleners, medici en politiemensen. Het kunstzinnige bouwwerk van de Spaanse architect Antoni Gaudí (1852-1926) sloot als gevolg van het coronavirus. Het is een kerk die al meer dan 130 jaar in aanbouw is en waar pas vorig jaar officieel een bouwvergunning voor is afgegeven door de gemeente. Volgens de laatste plannen moet de kerk in 2026 helemaal klaar zijn.

De regio waar Barcelona de hoofdstad van is, Catalonië, heeft zaterdag uit vrees voor een nieuwe uitbraak van het virus een gebied waar circa 210.000 mensen wonen in en rond de stad Lérida, geïsoleerd. Mensen mogen er voorlopig niet in of uit zonder geldige redenen.

Meer uit Buitenland

Dode en gewonden bij botsing tussen jets op vliegveld in Arizona

PHOENIX (ANP/RTR) - Een vliegtuigongeluk in de Amerikaanse staat Arizona heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Vier anderen raakten gewond. Een privévliegtuig raakte bij de landing op Scottsdale Airport bij Phoenix van de baan en botste op een geparkeerde jet.

45 minuten geleden
Krachtigste beving Santorini sinds begin seismische activiteit

ATHENE (ANP) - Het Griekse eiland Santorini is maandagavond getroffen door een aardbeving met een kracht van 5.3, meldt de Griekse omroep ERT. Dat is de krachtigste beving sinds de seismische activiteit in het gebied rond Santorini eind januari begon. In de afgelopen weken heeft de universiteit van Athene 12.800 bevingen gemeten, meldt de omroep.

47 minuten geleden
Trump zegt dat 'hel losbreekt' als Hamas gijzelaars niet vrijlaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een einde te maken aan het bestand tussen Hamas en Israël. Als Hamas de gijzelaars niet vrijlaat, "breekt de hel los", zei Trump tegen verslaggevers in het Witte Huis.

4 uur geleden
Oekraïne-gezant VS volgende week voor het eerst naar Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Oekraïne-gezant Keith Kellogg reist volgende week voor het eerst af naar Oekraïne, meldt CNN. Hij is komend weekend nog op de Veiligheidsconferentie in München om over de oorlog te praten en trekt daarna verder naar Kyiv.

6 uur geleden
Egyptische bemiddelaars vrezen ineenstorting bestand Gaza

CAÏRO (ANP/RTR) - De bemiddelaars van het staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas vrezen dat het akkoord ineen kan storten, nu Hamas de volgende gevangenenruil heeft uitgesteld. Dat zeggen Egyptische veiligheidsbronnen tegen persbureau Reuters.

10 uur geleden
Zelensky ontmoet vrijdag Amerikaanse vicepresident J.D. Vance

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag een ontmoeting met de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance, tijdens de Veiligheidsconferentie in München. President Donald Trump zei afgelopen vrijdag nog dat hij deze week "waarschijnlijk" zelf met Zelensky zou spreken in Washington.

10 uur geleden
Israël brengt leger in paraatheid na uitstel gevangenenruil Hamas

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz noemt de aankondiging van Hamas om de volgende gevangenenruil uit te stellen een "absolute schending" van het bestand. Hij zegt dat hij het leger opdracht heeft gegeven zich in de hoogste staat van paraatheid te brengen en zich voor te bereiden op "elk mogelijk scenario in Gaza".

11 uur geleden