Beroemd drijvend restaurant uit Hongkong op zee gezonken
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Een iconisch drijvend restaurant in Hongkong, het Jumbo Floating Restaurant, is tijdens transport in de Zuid-Chinese Zee gezonken. Het werd afgelopen week na 46 jaar weggesleept uit Hongkong, omdat het mede als gevolg van de coronamaatregelen financieel al ten onder was gegaan. De eigenaar, Aberdeen Restaurant Enterprises, liet enkel weten dat het in Chinese keizerlijke stijl gebouwde, drijvende restaurant dat 76 meter lang was, naar een nieuwe bestemming zou worden gesleept.
Maar op de tocht naar een nieuwe bestemming is het circa 700 kilometer ten zuiden van Hongkong zondag gekapseisd en gezonken, aldus de bedroefde eigenaars. Het wordt niet waarschijnlijk geacht dat het nog boven water kan worden gehaald, omdat de zee er 1000 meter diep is. De toedracht van de ondergang wordt in overleg met de sleepvaartmaatschappij onderzocht.
Het restaurantpaleis behoort tot de bekendste ter wereld, mede door de rol die het bouwwerk in een reeks tv-series en films vertolkte, inclusief de James Bond-film The Man with the Golden Gun (1974) en de film Contagion (2011).
Toen het restaurant nog floreerde, konden er dagelijks 2300 diners worden geserveerd. De keuken richtte zich op traditioneel Cantonese- en visgerechten en was vermaard. Het heeft volgens plaatselijke media naar schatting 30 miljoen klanten verwelkomd, inclusief vorsten en filmsterren.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
49 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid volgens persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara.
53 minuten geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
8 uur geleden