Beroemd drijvend restaurant uit Hongkong op zee gezonken
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Een iconisch drijvend restaurant in Hongkong, het Jumbo Floating Restaurant, is tijdens transport in de Zuid-Chinese Zee gezonken. Het werd afgelopen week na 46 jaar weggesleept uit Hongkong, omdat het mede als gevolg van de coronamaatregelen financieel al ten onder was gegaan. De eigenaar, Aberdeen Restaurant Enterprises, liet enkel weten dat het in Chinese keizerlijke stijl gebouwde, drijvende restaurant dat 76 meter lang was, naar een nieuwe bestemming zou worden gesleept.
Maar op de tocht naar een nieuwe bestemming is het circa 700 kilometer ten zuiden van Hongkong zondag gekapseisd en gezonken, aldus de bedroefde eigenaars. Het wordt niet waarschijnlijk geacht dat het nog boven water kan worden gehaald, omdat de zee er 1000 meter diep is. De toedracht van de ondergang wordt in overleg met de sleepvaartmaatschappij onderzocht.
Het restaurantpaleis behoort tot de bekendste ter wereld, mede door de rol die het bouwwerk in een reeks tv-series en films vertolkte, inclusief de James Bond-film The Man with the Golden Gun (1974) en de film Contagion (2011).
Toen het restaurant nog floreerde, konden er dagelijks 2300 diners worden geserveerd. De keuken richtte zich op traditioneel Cantonese- en visgerechten en was vermaard. Het heeft volgens plaatselijke media naar schatting 30 miljoen klanten verwelkomd, inclusief vorsten en filmsterren.
Meer uit Buitenland
TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
13 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
14 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
14 uur geleden