Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bernie Sanders geïnteresseerd in ministerspost als Biden wint'

'Bernie Sanders geïnteresseerd in ministerspost als Biden wint'

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Bernie Sanders wil graag minister worden als zijn partijgenoot Joe Biden komende maand de presidentsverkiezingen wint, meldt nieuwssite Politico. Volgens ingewijden is de voor Amerikaanse begrippen zeer linkse senator uit Vermont vooral geïnteresseerd in de post van minister van Arbeid.

"Ik kan bevestigen dat hij probeert uit te zoeken hoe hij die rol of iets soortgelijks kan krijgen", aldus een bron in kringen rond Sanders. "Hij is erin geïnteresseerd." Sanders weigerde woensdag te ontkennen of te bevestigen dat hij naar een ministerspost hengelt. "Momenteel ben ik erop gefocust om ervoor te zorgen dat Biden tot president wordt verkozen", zei Sanders tegen Politico.

Volgens de voormalige campagnemanager van Sanders heeft de senator nog geen gesprekken over een ministerspost gehad met personen uit Bidens campagneteam, maar zal Sanders erop aandringen dat "progressieve stemgeluiden" eventueel een rol krijgen in de transitie en de mogelijke nieuwe regering.

Sinds Sanders er dit jaar voor de tweede keer niet in slaagde de Democratische presidentskandidaat te worden, heeft de senator zich achter Biden geschaard. Sanders voerde campagne voor Biden in de staten Michigan en New Hampshire.

Een ministerspost voor Sanders zal naar verwachting met gejuich worden ontvangen in de linkervleugel van de Democratische Partij. Ook zou Biden op die manier consternatie kunnen temperen over eventuele ministersbenoemingen van gematigde Democraten of Republikeinen. Bidens campagneteam heeft laten weten dat ook zij in aanmerking kunnen komen voor een post in zijn regering.

Het feit dat de andere senator van Vermont, de Republikein Phill Scott, Sanders' tijdelijke opvolger in de Senaat moet benoemen, kan echter een reden voor Biden zijn om Sanders niet als minister te willen, schrijft Politico. Anderen zien het koppige onafhankelijke karakter van Sanders als een reden waarom hij niet voor een ministerspost in aanmerking zou kunnen komen.

Sanders zet zich onder meer in voor een collectieve ziektekostenverzekering voor alle Amerikanen, een hoger minimumloon en meer rechten voor werkenden om zich in vakbonden te verenigen.

Meer uit Buitenland

Trump: aanval op Iran duurt niet te lang, we slaan zo weer toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.

1 uur geleden
Maltese zakenman vrijgesproken in moordzaak journalist Galizia

VALLETTA (ANP) - De Maltese zakenman Yorgen Fenech is vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op journalist Daphne Caruana Galizia in 2017. De moord leidde tot een grote politieke crisis in Malta en wereldwijde verontwaardiging.

1 uur geleden
EU-landen zeggen Kyiv extra luchtafweer toe, geen details bekend

WICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.

4 uur geleden
Kallas: steun EU voor visabeperkingen voor Russen groeit

WICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.

4 uur geleden
WHO: opschalen ebolabestrijding in DRC nodig

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.

4 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet verder opgelopen

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.

4 uur geleden
Noorse politie krijgt bij uitvaart Harald hulp uit buitenland

OSLO (ANP) - De Noorse politie krijgt bij de veiligheidsoperatie rond de uitvaart van koning Harald hulp van Zweden en Denemarken, zo meldt het Noorse persbureau NTB. De operatie behoort volgens de politie tot een van de grootste in de Noorse geschiedenis.

5 uur geleden