Bernal ziet sterkere Yates, maar heeft de vorm terug
ALPE DI MERA (ANP) - Egan Bernal verloor wederom tijd in een bergetappe van de Giro d'Italia, maar de rozetruidrager uit Colombia kende in de negentiende etappe geen inzinking zoals hij woensdag in de zeventiende rit doormaakte. "Ik voelde me goed, beter dan woensdag. Ik reed een goede slotklim, de wattages die ik trapte waren in orde. Simon Yates is momenteel sterker, maar met deze benen kan ik tevreden zijn", zei Bernal aan de finish.
De kopman van Ineos verloor een kleine halve minuut in de bergrit naar Alpe di Mera op ritwinnaar Yates, maar in het algemeen klassement behield hij een degelijke voorsprong van 2.29 op Damiano Caruso en 2.49 op Yates. "Voor mij is het belangrijkste dat ik de roze trui draag in Milaan en ik wil geen fouten meer maken onderweg. Ik moet kalm blijven en de focus houden."
In de voorlaatste etappe op zaterdag schuilt nog gevaar. Er staan nog drie lastige beklimmingen op het menu. "Ik heb vertrouwen dat het goed komt. Ik heb een redelijke marge op Caruso en Yates en zal proberen die vast te houden. Ik voel me nog goed, maar de realiteit liegt ook niet: op dit moment is Yates de renner die nog sterker is."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
13 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
13 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
14 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
15 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
15 uur geleden