Bernal ziet sterkere Yates, maar heeft de vorm terug
ALPE DI MERA (ANP) - Egan Bernal verloor wederom tijd in een bergetappe van de Giro d'Italia, maar de rozetruidrager uit Colombia kende in de negentiende etappe geen inzinking zoals hij woensdag in de zeventiende rit doormaakte. "Ik voelde me goed, beter dan woensdag. Ik reed een goede slotklim, de wattages die ik trapte waren in orde. Simon Yates is momenteel sterker, maar met deze benen kan ik tevreden zijn", zei Bernal aan de finish.
De kopman van Ineos verloor een kleine halve minuut in de bergrit naar Alpe di Mera op ritwinnaar Yates, maar in het algemeen klassement behield hij een degelijke voorsprong van 2.29 op Damiano Caruso en 2.49 op Yates. "Voor mij is het belangrijkste dat ik de roze trui draag in Milaan en ik wil geen fouten meer maken onderweg. Ik moet kalm blijven en de focus houden."
In de voorlaatste etappe op zaterdag schuilt nog gevaar. Er staan nog drie lastige beklimmingen op het menu. "Ik heb vertrouwen dat het goed komt. Ik heb een redelijke marge op Caruso en Yates en zal proberen die vast te houden. Ik voel me nog goed, maar de realiteit liegt ook niet: op dit moment is Yates de renner die nog sterker is."
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
10 uur geleden