Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bernal houdt roze in laatste bergrit Giro, etappezege Caruso

Bernal houdt roze in laatste bergrit Giro, etappezege Caruso

VALLE SPLUGA (ANP) - Wielrenner Egan Bernal heeft zijn roze trui met succes verdedigd in de laatste bergetappe in de Giro d'Italia. De Colombiaan van Ineos Grenadiers finishte in de rit van Verbania naar Valle Spluga na 164 kilometer als tweede en houdt in het klassement een ruime voorsprong met nog een etappe te gaan. De twintigste etappe werd gewonnen door de Italiaanse nummer 2 uit het klassement Damiano Caruso. Die kwam op de Alpe Motta met een voorsprong van 24 seconden op Bernal binnen.

De Ronde van Italië wordt zondag afgesloten met een tijdrit van 30 kilometer naar Milaan. Bernal heeft 1.59 minuut voorsprong op Caruso van Bahrain-Victorious. Simon Yates die als zesde binnenkwam op 51 seconden van de Italiaan staat in het klassement derde op 3.23 minuten.

In de lastige bergrit in Noord-Italië met drie beklimmingen konden de klassementsrenners voor het laatst de marges vergroten of verkleinen voor de tijdrit van zondag. Een kopgroep met daarin Taco van der Hoorn begon met een voorsprong van zo'n 4 minuten aan de lange beklimming van de Passo San Bernadino.

Bardet

In de afdaling van de klim ontsnapte de Fransman Romain Bardet met twee ploeggenoten van Team DSM uit de groep van rozetruidrager Bernal en maakte de oversteek naar de kopgroep. Ook Damiano Caruso, de 33-jarige nummer 2 uit het klassement ging mee in de aanval. Bovenop de tweede klim van de dag, de Passo dello Spluga, lag de groep van vijf renners met daarbij Caruso en Bardet 41 seconden voor op Bernal.

Op de 8 kilometer lange slotklim, de Alpe Motta, bleven Caruso en Bardet voorin over, maar de Fransman kon de Italiaan in de slotkilometers niet meer volgen. Daarachter hield Bernal met dank aan zijn ploeggenoot Daniel Martínez de achterstand klein en reed nog weg bij zijn Britse concurrent Yates. Hij leverde uiteindelijk 30 seconden van zijn voorsprong op Caruso in.

Koen Bouwman kwam als beste Nederlander als dertiende binnen op 2.37 minuten, vlak achter Tobias Foss, zijn kopman bij Jumbo-Visma. In het algemeen klassement staat Bouwman twaalfde en Foss negende.

Meer uit Sport

Groenewegen sprint in GP Monseré naar derde seizoenszege

ROESELARE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede zege in drie dagen behaald. Na de winst in de Bredene Koksijde Classic van afgelopen vrijdag was de sprinter van United Rose Rockets ook de snelste in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré. Groenewegen passeerde met zijn sprint na 202,5 kilometer tussen Torhout en Roeselare de vluchters Simon Dehairs uit België en Kamil Malecki uit Polen.

19 minuten geleden
Visser met seriewinst naar halve finales 60 meter horden op WK

TORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.

2 uur geleden
Dokter ook na drie onderdelen eerste op vijfkamp bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.

2 uur geleden
Klaver leidt estafetteploeg op WK indoor naar finale 4x400 meter

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.

4 uur geleden
Estafettemannen als snelsten naar finale 4x400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.

5 uur geleden
LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

15 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

20 uur geleden