Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bernal houdt roze in laatste bergrit Giro, etappezege Caruso

Bernal houdt roze in laatste bergrit Giro, etappezege Caruso

VALLE SPLUGA (ANP) - Wielrenner Egan Bernal heeft zijn roze trui met succes verdedigd in de laatste bergetappe in de Giro d'Italia. De Colombiaan van Ineos Grenadiers finishte in de rit van Verbania naar Valle Spluga na 164 kilometer als tweede en houdt in het klassement een ruime voorsprong met nog een etappe te gaan. De twintigste etappe werd gewonnen door de Italiaanse nummer 2 uit het klassement Damiano Caruso. Die kwam op de Alpe Motta met een voorsprong van 24 seconden op Bernal binnen.

De Ronde van Italië wordt zondag afgesloten met een tijdrit van 30 kilometer naar Milaan. Bernal heeft 1.59 minuut voorsprong op Caruso van Bahrain-Victorious. Simon Yates die als zesde binnenkwam op 51 seconden van de Italiaan staat in het klassement derde op 3.23 minuten.

In de lastige bergrit in Noord-Italië met drie beklimmingen konden de klassementsrenners voor het laatst de marges vergroten of verkleinen voor de tijdrit van zondag. Een kopgroep met daarin Taco van der Hoorn begon met een voorsprong van zo'n 4 minuten aan de lange beklimming van de Passo San Bernadino.

Bardet

In de afdaling van de klim ontsnapte de Fransman Romain Bardet met twee ploeggenoten van Team DSM uit de groep van rozetruidrager Bernal en maakte de oversteek naar de kopgroep. Ook Damiano Caruso, de 33-jarige nummer 2 uit het klassement ging mee in de aanval. Bovenop de tweede klim van de dag, de Passo dello Spluga, lag de groep van vijf renners met daarbij Caruso en Bardet 41 seconden voor op Bernal.

Op de 8 kilometer lange slotklim, de Alpe Motta, bleven Caruso en Bardet voorin over, maar de Fransman kon de Italiaan in de slotkilometers niet meer volgen. Daarachter hield Bernal met dank aan zijn ploeggenoot Daniel Martínez de achterstand klein en reed nog weg bij zijn Britse concurrent Yates. Hij leverde uiteindelijk 30 seconden van zijn voorsprong op Caruso in.

Koen Bouwman kwam als beste Nederlander als dertiende binnen op 2.37 minuten, vlak achter Tobias Foss, zijn kopman bij Jumbo-Visma. In het algemeen klassement staat Bouwman twaalfde en Foss negende.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

44 minuten geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

4 uur geleden
Verstappen voor het eerst circuit op met nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.

5 uur geleden
Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.

6 uur geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

9 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

22 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

1 dag geleden