Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bernal houdt roze in laatste bergrit Giro, etappezege Caruso

Bernal houdt roze in laatste bergrit Giro, etappezege Caruso

VALLE SPLUGA (ANP) - Wielrenner Egan Bernal heeft zijn roze trui met succes verdedigd in de laatste bergetappe in de Giro d'Italia. De Colombiaan van Ineos Grenadiers finishte in de rit van Verbania naar Valle Spluga na 164 kilometer als tweede en houdt in het klassement een ruime voorsprong met nog een etappe te gaan. De twintigste etappe werd gewonnen door de Italiaanse nummer 2 uit het klassement Damiano Caruso. Die kwam op de Alpe Motta met een voorsprong van 24 seconden op Bernal binnen.

De Ronde van Italië wordt zondag afgesloten met een tijdrit van 30 kilometer naar Milaan. Bernal heeft 1.59 minuut voorsprong op Caruso van Bahrain-Victorious. Simon Yates die als zesde binnenkwam op 51 seconden van de Italiaan staat in het klassement derde op 3.23 minuten.

In de lastige bergrit in Noord-Italië met drie beklimmingen konden de klassementsrenners voor het laatst de marges vergroten of verkleinen voor de tijdrit van zondag. Een kopgroep met daarin Taco van der Hoorn begon met een voorsprong van zo'n 4 minuten aan de lange beklimming van de Passo San Bernadino.

Bardet

In de afdaling van de klim ontsnapte de Fransman Romain Bardet met twee ploeggenoten van Team DSM uit de groep van rozetruidrager Bernal en maakte de oversteek naar de kopgroep. Ook Damiano Caruso, de 33-jarige nummer 2 uit het klassement ging mee in de aanval. Bovenop de tweede klim van de dag, de Passo dello Spluga, lag de groep van vijf renners met daarbij Caruso en Bardet 41 seconden voor op Bernal.

Op de 8 kilometer lange slotklim, de Alpe Motta, bleven Caruso en Bardet voorin over, maar de Fransman kon de Italiaan in de slotkilometers niet meer volgen. Daarachter hield Bernal met dank aan zijn ploeggenoot Daniel Martínez de achterstand klein en reed nog weg bij zijn Britse concurrent Yates. Hij leverde uiteindelijk 30 seconden van zijn voorsprong op Caruso in.

Koen Bouwman kwam als beste Nederlander als dertiende binnen op 2.37 minuten, vlak achter Tobias Foss, zijn kopman bij Jumbo-Visma. In het algemeen klassement staat Bouwman twaalfde en Foss negende.

Meer uit Sport

Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

11 minuten geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

3 uur geleden
NOC*NSF wil mislukte ploegenachtervolging 'goed evalueren'

MILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.

3 uur geleden
Cats hoopt na succesvolle Spelen op 'steun in de rug'

MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.

5 uur geleden
Chef de mission Verheijen: dit waren onze beste Spelen ooit

MILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.

5 uur geleden
Koster wil hordelopen met bobsleeën blijven combineren 

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

6 uur geleden
Atleet Phijffers verbetert Nederlands record 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.

6 uur geleden