Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bernal begint voorzichtig aan Giro na rugproblemen

Bernal begint voorzichtig aan Giro na rugproblemen

LONDEN (ANP) - Wielrenner Egan Bernal begint komend weekend namens Ineos Grenadiers met de nodige voorzichtigheid aan de Giro d'Italia. De met rugproblemen kampende debutant gaat in Italië op zoek naar zijn vorm van tijdens de Tour de France van 2019, die hij won.

"Het gaat wel beter, maar er zijn nog altijd dagen dat ik soms pijn voel. Voor de Giro heb ik wel de trainingen kunnen afwerken die ik wilde doen. Eerst in Colombia op hoogte, daarna in Europa om me klaar te stomen", aldus de 24-jarige Bernal.

De Colombiaan wacht dit seizoen nog op zijn eerste zege. Hij werd wel derde in Strade Bianche en vierde in het eindklassement van de Tirreno-Adriatico. "Ik startte daar ook niet met de ambitie om te winnen, maar om kopman Geraint Thomas bij te staan", zei de Colombiaan over de Tirreno.

"Maar goed, ik geef toe dat het daar niet zo goed draaide. Ik had ook niet die trainingen in de benen om te mikken op het klassement en in de koers zelf kampte ik met rugproblemen. Ik heb nog niet de benen of conditie van toen ik de Tour won. Maar die wil ik wel terugvinden. Dat vertrouwen is er nog niet, maar ik heb wel heel hard gewerkt sinds vorig jaar. Ik doe er alles aan om terug te keren. Vorig jaar was zeker niet gemakkelijk voor mij. Dat vertrouwen wil ik terugwinnen in de Giro. Ik ben heel gemotiveerd om het hier goed te doen."

Meer uit Sport

Tennisser Boogaard verliest in Ahoy van 23 jaar oudere Wawrinka

ROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.

5 minuten geleden
Verstappen productief en snel in eerste testsessie Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.

6 minuten geleden
Schulting sluit dag na val Velzeboer weer aan bij shorttrackers

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.

1 uur geleden
Tennistalent Boogaard maakt debuut in Rotterdam na blessure Vukic

ROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australië in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.

1 uur geleden
Verstappen meteen circuit op tijdens eerste F1-testdag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.

4 uur geleden
Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

15 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

16 uur geleden