Bernal begint voorzichtig aan Giro na rugproblemen
LONDEN (ANP) - Wielrenner Egan Bernal begint komend weekend namens Ineos Grenadiers met de nodige voorzichtigheid aan de Giro d'Italia. De met rugproblemen kampende debutant gaat in Italië op zoek naar zijn vorm van tijdens de Tour de France van 2019, die hij won.
"Het gaat wel beter, maar er zijn nog altijd dagen dat ik soms pijn voel. Voor de Giro heb ik wel de trainingen kunnen afwerken die ik wilde doen. Eerst in Colombia op hoogte, daarna in Europa om me klaar te stomen", aldus de 24-jarige Bernal.
De Colombiaan wacht dit seizoen nog op zijn eerste zege. Hij werd wel derde in Strade Bianche en vierde in het eindklassement van de Tirreno-Adriatico. "Ik startte daar ook niet met de ambitie om te winnen, maar om kopman Geraint Thomas bij te staan", zei de Colombiaan over de Tirreno.
"Maar goed, ik geef toe dat het daar niet zo goed draaide. Ik had ook niet die trainingen in de benen om te mikken op het klassement en in de koers zelf kampte ik met rugproblemen. Ik heb nog niet de benen of conditie van toen ik de Tour won. Maar die wil ik wel terugvinden. Dat vertrouwen is er nog niet, maar ik heb wel heel hard gewerkt sinds vorig jaar. Ik doe er alles aan om terug te keren. Vorig jaar was zeker niet gemakkelijk voor mij. Dat vertrouwen wil ik terugwinnen in de Giro. Ik ben heel gemotiveerd om het hier goed te doen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
13 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
14 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
14 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden