Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bernal begint voorzichtig aan Giro na rugproblemen

Bernal begint voorzichtig aan Giro na rugproblemen

LONDEN (ANP) - Wielrenner Egan Bernal begint komend weekend namens Ineos Grenadiers met de nodige voorzichtigheid aan de Giro d'Italia. De met rugproblemen kampende debutant gaat in Italië op zoek naar zijn vorm van tijdens de Tour de France van 2019, die hij won.

"Het gaat wel beter, maar er zijn nog altijd dagen dat ik soms pijn voel. Voor de Giro heb ik wel de trainingen kunnen afwerken die ik wilde doen. Eerst in Colombia op hoogte, daarna in Europa om me klaar te stomen", aldus de 24-jarige Bernal.

De Colombiaan wacht dit seizoen nog op zijn eerste zege. Hij werd wel derde in Strade Bianche en vierde in het eindklassement van de Tirreno-Adriatico. "Ik startte daar ook niet met de ambitie om te winnen, maar om kopman Geraint Thomas bij te staan", zei de Colombiaan over de Tirreno.

"Maar goed, ik geef toe dat het daar niet zo goed draaide. Ik had ook niet die trainingen in de benen om te mikken op het klassement en in de koers zelf kampte ik met rugproblemen. Ik heb nog niet de benen of conditie van toen ik de Tour won. Maar die wil ik wel terugvinden. Dat vertrouwen is er nog niet, maar ik heb wel heel hard gewerkt sinds vorig jaar. Ik doe er alles aan om terug te keren. Vorig jaar was zeker niet gemakkelijk voor mij. Dat vertrouwen wil ik terugwinnen in de Giro. Ik ben heel gemotiveerd om het hier goed te doen."

Meer uit Sport

Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

6 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

8 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

13 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

13 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

15 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

16 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

17 uur geleden